منو

آیا التهاب پروستات درمان میشود؟

فهرست مطالب

درمان التهاب پروستات معمولاً بصورت ترکیبی از آنتی‌بیوتیک، داروهای گشادکننده مجرا و تغییر سبک زندگی است. طول درمان آنتی بیوتیکی بسته به میزان حاد یا مزمن بودن بیماری بین ۲ تا ۶ هفته متغیر است.

پروستاتیت چیست؟

پروستاتیت به عفونت یا التهاب پروستات گفته می شود و یکی از چندین سندرومی است که علائم بالینی گوناگونی دارد. عبارت پروستاتیت، به عنوان التهاب میکروسکوپی بافت غده پروستات تعریف شده است و تشخیص آن وابسته به شرایط گسترده بالینی می باشد.

علائم التهاب پروستات

 •  تب و لرز
 • احساس درد و ناراحتی در ناحیه شکم یا نواحی تناسلی
 • سوزش و احساس ناراحتی حین دفع ادرار
 • احساس عدم تخلیه ادرار
 • نیاز مجدد به دفع ادرار پس از اتمام آن

انواع التهاب پروستات

موسسه ملی سلامت (NIH)، تقسیم بندی خاصی را برای پروستاتیت در سال 1999 شناسایی و تعریف کرد. چهار سندرومی که به دنبال پروستاتیت ایجاد می شوند، شامل:

 • پروستاتیت باکتریال حاد
 • پروستاتیت باکتریال مزمن
 • پروستاتیت مزمن و سندروم مزمن درد لگن (CPPS، که به دو دسته ملتهب یا غیر ملتهب تقسیم بندی می شود)
 • پروستاتیت ملتهب بدون علامت

منظور از پروستاتیت باکتریال حاد و مزمن، عفونی شدن پروستات توسط باکتری است. پروستاتیت باکتریال حاد و مزمن با مصرف آنتی بیوتیک و درمانهای حمایتی درمان می شوند. در پروستاتیت باکتریال، انتقال باکتری ها از طریق رابطه جنسی رایج بوده، اما انتشار از طریق خون، لنف و مواردی نظیر دست دادن و لمس اندامهای مختلف بدن نیز می بایست در نظر گرفته شوند.

واریکوسل

پروستاتیت مزمن و سندروم مزمن درد لگن (CPPS) در ابتدا با شکایت از دردهای اورولوژیکال (در سیستم ادراری و تناسلی) و بدون هیچ عفونتی در ادرار، شناخته می شود. این سندروم در صورت عدم حضور این سندروم حضور فعال بیماری های دیگری نظیر  التهاب مجاری ادراری، سرطان دستگاه ادراری تناسلی، بیماری مسیر ادراری، تنگی حاد مجرای ادراری یا بیماری های عصبی موثر بر روی مثانه شناخته، می شود.

این سندروم به دو دسته ملتهب و غیرملتهب تقسیم بندی می شود. نشانه CPPS ملتهب، حضور گلبولهای سفید خون در اسپرم، ترشحات پروستات یا خارج شدن ادرار از مثانه پس از تحریک پروستات می باشد. در حالت دیگر این سندروم، یعنی نوع غیرملتهب، گلبولهای سفید خون در اسپرم دیده نمی شوند.

پروستاتیت ملتهب بدون علامت به تشخیص ناگهانی التهاب پروستات، بدون وجود هیچ علامت و یا شکایتی از دستگاه ادراری تناسلی توسط بیمار، گفته می شود. پروستاتیت ملتهب بدون علامت، زمینه ساز ناباروری، بزرگی خوش خیم پروستات (BPH) و یا سرطان پروستات نمی‌باشد.

عوامل مستعدکننده پروستاتیت

از عوامل مستعدکننده این بیماری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  تنگی مجرا ادراری و برگشت ادرار عفونی به داخل مجاری پروستات
 • دستکاری و جراحی مجاری ادراری
 • سونداژ
 • عفونت های ادراری
 • نزدیکی از راه مقعد

علت التهاب پروستات

پروستاتیت حاد باکتریال ممکن است با عفونی شدن مجرای ادراری توسط باکتری، رفلاکس ادرار به مجرای پروستات یا گسترش مستقیم یا از طریق لنف از رکتوم، ایجاد شود.

پروستاتیت حاد باکتریایی ممکن است به دلایل زیر رخ دهد:

 • اختلال اولیه عملکرد دفع، ساختاری یا عملکردی
 • اشریشیا کلای در 75-80 درصد موارد مسئول ایجاد پروستاتیت مزمن باکتریایی بوده است. انتروکوک و باکتریهای هوازی گرم منفی مانند سودوموناس نیز معمولا در سایر موارد دخیل هستند.
 • ویروس نقص ایمنی انسانی
 • سیتومگالوویروس
 • شرایط التهابی (مانند ساركوئيدوز)

دلایل ایجاد پروستاتیت مزمن و سندروم درد لگنی مزمن خیلی کم شناخته شده اند اما ممکن است عفونت و یا التهاب شروع کننده ی آنها باشند. حدود 5 الی 8 درصد مردان دارای این سندروم، دارای پاتوژنهای باکتریالی هستند که از ادرار و یا مایع پروستات آنها استخراج می شود.

دلایل پروستاتیت مزمن و سندروم درد لگنی مزمن ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

 • نقص در انقباض ماهیچه ای
 • نقص در مجرای انزالی و دفع ادرار
 • افزایش کشش دیواره لگنی
 • التهاب اعصاب پروستات

دلایل پروستاتیت التهابی بدون علامت، مشابه با پروستاتیت مزمن بوده، اما هیچ علائمی مشاهده نمی شود.

ادرار خونی

تشخیص التهاب پروستات

پس از اخذ شرح حال و معاینه فیزیکی و انجام کشت ادرار، در صورت لزوم برای بیمار آزمایشات تکمیلی نظیر آزمایش پروستات (PSA)، سیتولوژی ادراری، سونوگرافی و بررسی باقیمانده ادراری انجام می‌شود.

تشخیص در بیمارانی که برای اولین بار به پروستاتیت باکتریال حاد مبتلا شده اند، خیلی خوب  انجام شده و درمان با آنتی بیوتیک های قوی رضایت خوبی در بیماران به همراه داشته است. در بیمارانی که پروستاتیت مزمن داشته و با تشدید علائم بصورت حاد مراجعه می کنند، ممکن است عواقب احتمالی دیگری نیز در آنها ایجاد شود.

سندروم درد لگنی حاد هنگامی تشخیص داده می شود که جواب کشت ترشحات ادراری و ترشحات پروستات منفی باشند. اختلال عملکرد عصبی ماهیچه ای و یا ریفلاکس مادرزادی ادرار به مجاری پروستات و انزال، می تواند یک فاکتور تسریع کننده این بیماری محسوب شود.

درمان التهاب پروستات

آنتی بیوتیک

❇ قرص آنتی بیوتیک برای التهاب پروستات

یکی از رایج ترین درمان هایی که برای التهاب پروستات تجویز میشود، استفاده از آنتی بیوتیک ها است. پزشک بر اساس نوع باکتری که باعث عفونت شده است، بهترین دارو را برای شما تجویز می کند. اگر علائم شدید باشد، ممکن است شما به آنتی بیوتیک داخل وریدی (IV) نیاز داشته باشید. دوره ی درمان بین 4 تا 6 هفته متغیر است، اما ممکن است درمان طولانی تری برای پروستاتیت مزمن و یا عود کننده نیاز باشد.

❇ داروهای بلوک کننده آلفا

این داروها باعث شل شدن گردن مثانه و رشته های عضلانی که پروستات را به مثانه متصل کرده اند، میشود. استفاده از این داروها میتوانند علائم بیمار، مانند ادرار کردن دردناک را کاهش دهند.

 ❇ عوامل ضد التهاب

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)  از جمله راههای درمان عفونت پروستات هستند که باعث شوند تا شما احساس بهتری داشته باشید.

ماساژ پروستات

❇ ماساژ پروستات

گاهی برای درمان پروستاتیت از ماساژ پروستات استفاده می شود. این روش شبیه به معاینه پروستات است و از طریق مقعد و توسط انگشت انجام میشود. ماساژ پروستات ممکن است باعث تسکین علائم التهاب شود، اما پزشکان در مورد میزان تاثیر این روش با هم اختلاف نظر دارند.

عوارض التهاب پروستات

پروستاتیت ممکن است منجر به اوروسپسیس (عفونت شدید سیستم ادراری) شود. اوروسپسیس باعث مرگ و میر بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، بیماران تحت عمل دیالیز، بیماران مصرف کننده داروهای ایمنی و بیمارانی که دوران پس از عمل جراحی مربوط به مجاری ادراری را طی میکنند، میشود.

❗ نکته: به طور قطع نمی توان گفت پروستاتیت مزمن و پروستاتیت التهابی بدون علامت، منجر به ایجاد سرطان پروستات می شوند.

دکتر شهریار ناطق جراح کلیه و متخصص ارولوژی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

متخصص ارولوژی و جراح کلیه، مجاری ادراری و تناسلی، عضو انجمن ارولوژی اروپا، عضو انجمن ارولوژی ایران و مدیر گروه ارولوژی بیمارستان آتیه.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Ehsan جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 437 مشاهده پرسش
  باسلام.
  چند ماه قبل بعداز درد شدیدی که درناحیه پهلو داشتم آزمایش ادرار و سونوگرافی دادم که پزشک ارولوژ تشخیص سنگ کلیه دادن که دفع شده. اما بعدش کمی تکرر ادرار و درد خفیفی که در ناحیه بالای آلت و گاهی بین بیضه و مقعد به صورت سینوسی با فاصله تکرار میشد سراغم اومد . به پزشک ارولوژ مراجعه کردم که ایشون برام آزمایش ادرار و کشت باکتریال نوشتن، در آزمایش هیچگونه باکتری در نمونه وجود نداشت. و چون تکرر و دردم کم شد دیگه پیگیر نشدم اما الان دباره دردها در همون نواحی شروع شده.و چند بار به صورت وحشتناکی در ناحیه لگن درد داشتم و احساس فشار در روده ها میکردم و با دستشویی رفتن چیزی برای دفع نداشتم. وقتی درد نداشته باشم مشکلی در دفع و ادرار ندارم.میخاستم بدونم مشکل از پروستاته و اینکه در ادرارم باکتری نبوده نشانه چیه؟(من چند ساله با تجویز پزشک برای ریزش مو قرص فیناستراید یک میلی استفاده میکنم)
  مممنون
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام،احتمالا شما دچار التهاب پروستات(پروستاتیت)شده اید در التهاب پروستات ازمایش ادرار نرمال است
 • تصویر کاربر مبین جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 648 مشاهده پرسش
  درود بر شما
  من سی سالم هست و حدود نه سال هست که در ناحیه بیضه، مثانه و شکم درد دارم، این درد به طور میانگین هفته ای دو تا سه روز بوده و به سه پزشک متخصص مراجعه کردم، که دو نفر اول گفتن واریکوسل هست و باید جراحی بشه و پزشک آخر با معاینه ای که کرد گفت واریکوسل نیست و درد به دلیل التهاب پروستاته، برام قرص افلوکساسین نوشت و یک ماه استفاده کردم،تقریبا درد کمتر شد اما یبوست به وجود آورد و دوباره به همین دکتر مراجعه کردم و دوباره افلوکساسین تجویز کرد و در کنارش ناپروکسن هم گفت بخورم، الان حدود چهار ماه هست که دارم مرتب استفاده میکنم، اما همچنان درد کمی خفیف تر هست و اینبار مفاصل لگنم درد گرفته به طوری که نشستن و برخاستن برام سخت شده و احساس خشکی پا میکنم، لطفا اگر ممکنه راهنماییم کنید.
  سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام،با سونوگرافی از بیضه از عدم وجود واریکوسل میتوانید مطمئن شوید اگر واریکوسل نداشته باشید تشخیص شما التهاب پروستات است که نیازمند درمان طولانی مدت است
 • تصویر کاربر @ka سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 491 مشاهده پرسش
  با سلام . آیا دیدن مقدار کمی لخته خون در ادرار و سوزش پیاپی ادرار در طول دوره درمان طبیعی است و یا دارای مشکل میباشد ؟ و دلیل آن چیست ؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام،در طول درمان چه بیماری؟؟؟؟؟نوع درمان چیست؟
 • تصویر کاربر مقدم دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 268 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر
  من چند وقتي هست زماني كه ميشينم احساس ميكنم كمي از سطح زمين فاصله دارم( مابين بيضه و مقعد)
  احساس تورم دارم اما هيچ دردي ندارم،٢٠ تا قرص سيپروفلوكساسين هم مصرف كردم اما تغييري صورت نگرفته، چه كار بايد كنم و مشكل چيست؟
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام،لطفا جهت معاینه به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سید یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 1173 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت جناب دکتر ناطق از اینکه مصدع اوقات شرفتان میشم پوزش می طلبم
  سونوگرافی که اخیرا انجام دادم بزرگی مختصر پروستات را نشان میده این در حالی است که تاکنون ( کپسول تامسولوسین وقرص فیناستراید ) طی ۸الی ۹ دوره مصرف نموده ام و این دارو را در تاریخ ۹۷/۵/۳۰ قطع نموده ام الان علائمی که نشان میده ادرار اولیه با فشارمی اید بعد قطع میشه دوباره یه مقداری میاد بعد قطع میشه همین منوال ادامه داره و گاهی به ندرت قطره قطره می اید و همچنین بعد از دفع ادرار زیر شکم احساس ناراحتی ودرد میکنم و شبها بعد از خوابیدن تا صبح معمولا دو بار برای دفع ادرار بیدار میشم صمنا آرمایشم هم انازه کراتین را ۱/۸۸ نشان میده و تصاویر سونوگرافی و ازمایش را جهت راهنمایی خدمتتان ارسال می نمایم( شهرستان مرند
  قرصهای الان می خورم گلی بنگلامید و آملو دیپین است
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   ۲ نکته
   ۱-از این به بعد حتما سونوگرافی حود را بصورت مثانه پر و خالی انجام دهید تا میزان باقیمانده ادرار و وضعیت تخلیه ادراری شما مشخص شود
   ۲-کراتینین بالای شما هیچ ربطی به پروستات نداشته و در زمینه اسیب کایه در اثر قند و فشار خون است
   برای علائم ادراری مصرف تامسولوسین را شروع کنید و در مورد کراتینین به همکار نفرولوژیست مراجعه کنید
 • تصویر کاربر نیما جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  با عرص سلام من ۳۹سال دارم که بهمن امسال ۴۰سالم میشه و الان حدود یکساله که فشار ادرارم کم و دوشاخه میشود سوزش ندارم ولی در مثانه و پهلوها مخصوصا سمت چپ بیشتر مواقع درد دارم یعنی پروستات دارم خیلی نگرانم در ضمن آب خیلی کم میخورم مثلا ۱.۵لیتر در ده روز
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام،لطفا یک سونوگرافی کلیه،مثانه،وزن پروستات و تعیین باقیمانده ادراری به همراه یک ازمایش پروستات(PSA)انجام دهید و با جواب ان به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر خدمت شما
  آقای دکتر من حدود دوهفته پیش احساس درد در ناحیه مثانه و پروستات داشتم همراه با تکرر ادرار به پزشک ارولوژیست مراجعه کردم برام سونوگرافی نوشتن که در جواب ان نوشته یک کانون کلسیفیه به اندازه ۱در ۷ میلیمتر مشاهده شده و حجم پروستات ۱۵.۷سی سی گفته شده
  پزشک به من سیپروفلوکساسین دادند و تکرر ادرارم تاحدودی خوب شده ولی همچنان درد دارم و احساس میکنم سیستم روده هم بهم ریخته
  واقعا کلافه شدم اگه زحمتی نیست بفرمایید بیماریم چیه و چه دارویی مصرف کنم
  لطف شما زیاد
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   احتمالا پزشک تشخیص التهاب پروستات(پروستاتیت)را برای شما گذاشته اند
   اگر به سیپرو حساسیت دارید از انتی بیوتیکهای دیگر استفاده کنید
 • تصویر کاربر آرمان پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 285 مشاهده پرسش
  سلام دکتر.خسته نباشید.میدونم متن خیلی طولانیه ولی توروخدا کمکم کنید.واقعا به نظر یک دکتر خوب نیاز دارم .ببخشبد من الان۲۲سالمه سال ۹۴ یک روز که از خواب پا شدم دیدم که بیضه چپم ورم کرده و درد زیادی داره.سونوگرافی کردم تشخیص هیدروسل و اپیدیدیمت دادن.کهدایبپروفن مصرف کردم و ورم بیضم خوابید بعد از اون ادرارم خیلی مشکل پیدا کرد و
  تکرر ادرار خیلی گرفتم و توی دفع مشکل داشتم.و ادراربا تاخیر شروع میشد و دوشاخه و قطره قطره میشد.ازمایش های ادرارم هم مشکلی نداشت.هر چقدر انتی بیوتیک مصرف کردم بازم جواب نگرفتم.اخر سر بعد از کلی سونو و معاینه دکتر تشخیص دادن که احتمالا ااتهاب پروستات هستش.و فایناستراید و ترازوسین تجویز کردن.(پروستات هم16 گرم بود) . تقریبا یک ماه مصرف کردم اما دارو ها واقعا خیلی حالمو بدتر کرد.و همچنین تکرر ادرارم هم بدتر از قبل شد.به دکتر بابت دارو گفتم.و بجای فایناستراید پروستاتان رو تجویر کردن که باز هم بهبود پیدا نکرد.. مدتی که گذشت علاعم کم کم رفتن و تکررم بهتر شد.اما بعد از چند ماه دوباره برگشت.دوباره به دکتر مراجعه کردم و عکس rug گرفتم‌ که کمی تنگی توی مجرا دید و گفت باید سیستوسکوپی کنی.ولی من انجام ندادم چون شنیده بودم که دوباره عود می‌کنه.بعد از اوم یه چند ماهی خوب بودم و دوباره مشکلم شروع شد.اینبار کلیه درد شدید هم داشتم.چون تو اون روز مسافر بودم به یک دکتر عمومی مراجعه کردم و ایشون تشخیص شل شدگی مثانه و رفلکس ادرار به کلیه دادن.چون توی سونو 50cc باقی مونده بود.بعد از اینکه برگشتم از مسافرت رفتم یک متخصص اینبار دکترم رو عوض کردم.ولی ایشون ازمایش ها و حتی عکسrug رو که دیدن گفتن که مشکلی نیست و بیشتر عصبیه(من بخاطر مشکلات مریضی سرطان مادرم از همون سال۹۴ و فوت ایشون و درس و دانشگاه خیلی تحت فشار استرس بودم) چند روز دوباره علاعم فروکش کرد و تا امروز که دوباره عود کرده.و واقعا خیلی بده ادرار که میکنم بازم حس میکنم ادرار دارم.توی مثانم احساس پری نمیکنم توی خود آلت خس میکنم که ادرار هست.و همچنین وقتی میاستم این حس ادرار بیشتر میشه و کلیه هام ددرد میگیره.اوضاعم طوری شده که توی یک ساعت سه چار بار باید تخلیه کنم‌.اونم بایذ هی زور بزنم تا بزنه بیرون(توی پرانتز بگم که این علاعم معمولا بدنبال انزال برام پیش میاد و همچنین در دوران نوجوانی عادت داشتم که جولوی خارج شدن منی رو بگیرم)دکتر تورخدا کمک کنید خیلی خسته شدم.پنج ساله درگیرم
  دکتر من ایستاده هم دیگه نمیتونم ادرار کنم از همون موقع.توروخدا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام،احتمالا شما دچار التهاب پروستات و مثانه عصبی شده اید
   یک نوار مثانه انجام دهید و درمان التهاب پروستات(پروستاتیت)را هم شروع کنید
 • تصویر کاربر البرز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 300 مشاهده پرسش
  سلام.به مدت ۵تا ۶ماه دچار التهاب پروستاتم.سه تا پزشک اورولوژی رفتم همشون انتی بیوتیک تجویز کردین الان زیر نظر پزشک سومم اونم دو تا نسخه هستش که انتی بیوتیک تجویز میکنه هر چی میگم اگه قراره با انتی بیوتیک خوب بشه تو این ۵ماه خوب میشد ولی میگه مصرف کن با توجه به اینکه انتی بیوتیک مثل چاقوی دو سره مشکلی برام‌پیش نمیاد با این دوره طولانی مدت انتی بیوتیک و این دوره درمان پروستاتیت چند وقته دیگه خسته شدم همیشه ی درد خفیف زیر شکمی دارم.سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   پروستاتیت در زمانی که مزمن میشود گاهی اوقات تا ۶ ماه هم انتی بیوتیک مصرف میشود
 • تصویر کاربر رضاقال چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  باسلام بنده۲۴ساله و ازکودکی مشکل تکرارادرارداشتم والان باانجام سونوگرافی معلوم شدتورم پروستات داشتم چندماهی است که تولترودین وداکسی سایکلین مصرف میکنم ولی نتیجه ای نداشته باید چکارکنم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام،لطفا یک نوار مثانه بگیرید و با جواب ان به مطب مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی

آدرس مطب

تهران – جنب بیمارستان آتیه – ساختمان پزشکان آتیه – طبقه ۴

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید: