هر آنچه که باید درباره ی زگیل تناسلی و درمان آن بدانید

 زگیل تناسلی یک عفونت منتقله از راه جنسی بوده که عامل آن نوعی ویروس به اسم ویروس پاپیلومای انسانی می باشد. در این مقاله به بررسی زگیل تناسلی و روش های درمانی آن می پردازیم.

این زائده ی پوستی می تواند دردناک، ناراحت کننده و خارش دار باشد. این ویروس در بانوان حائز اهمیت و خطرناک است، زیرا می تواند سبب سرطان دهانه ی رحم و واژن شود.

ویروس پاپیلوما (HPV) شایع ترین عفونت منتقله ی جنسی (STIs) است. این بیماری باعث می شود مردان و زنانی که رابطه ی جنسی محافظت نشده دارند، دچار عوارض ویروس از جمله زگیل تناسلی شوند.

شایعترین تیپ‌های ویروس تیپ ۶ و ۱۱ بوده و تیپ‌های ۳۵ و ۳۳ و ۳۱ و ۱۸ و ۱۶ مرتبط با سرطان دهانه رحم در بانوان می‌باشند. غالب عفونت ها، بی علامت و غیرقابل تشخیص در معاینات بالینی است.

در حقیقت سالیانه حدود ۳۶۰ هزار نفر به زگیل تناسلی دچار می شوند. محافظت و درمان برای جلوگیری از ابتلا به این عفونت ضروری هستند.

زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در حین رابطه ی جنسی منتقل می شود، شما ممکن است تا چند هفته بعد از ابتلا به عفونت، دچار زگیل تناسلی نشوید. زگیل ها همیشه قابل مشاهده با چشم نیستند، آن ها می توانند بسیار کوچک، هم رنگ پوست یا مقداری تیره تر از پوست باشند.

راس زائده ها ممکن است شبیه گل کلم باشد، همچنین می تواند در هنگام لمس احساس صاف بودن یا زبری به فرد دست دهد. فردی که به عفونت مبتلا شده ممکن است زگیل های خوشه ای یا تک، داشته باشد.

زگیل تناسلی در مردان ممکن است در نواحی زیر ظاهر شود:

 • آلت تناسلی
 • کیسه ی بیضه
 • کشاله ی ران
 • ران
 • درون یا اطراف مقعد

همچنین زگیل تناسلی در خانم ها ممکن است در نواحی زیر ظاهر شود:

 • درون واژن یا مقعد
 • اطراف واژن یا مقعد
 • گردن رحم

زگیل تناسلی

همچنین زگیل های تناسلی در افرادی که سکس دهانی با شخص آلوده داشته اند، ممکن است در نواحی مثل لب ها، دهان، زبان و یا گلو ظاهر شوند. حتی اگر شما قادر به دیدن زگیل های تناسلی نباشید، ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:

 • ترشحات واژن
 • خارش
 • خونریزی
 • احساس سوختگی

اگر زگیل های تناسلی منتشر شوند یا اندازه شان بیشتر شود، ممکن است شرایط سخت و دردناکی را به وجود بیاورند.

چه چیزی سبب ایجاد زگیل تناسلی می شود؟

بیشتر افرادی که به زگیلی تناسلی مبتلا می شوند، بیماریشان در اثر ویروس پاپیلوما بوده است. بیشتر از ۷۰ نوع ویروس پاپیلوما وجود دارند که روی ناحیه تناسلی تاثیر می گذارند. ویروس پاپیلوما، توانایی انتقال پوستی بسیار زیادی دارد، به همین دلیل است که یک عفونت منتقله ی جنسی در نظر گرفته می شود.

زگیل تناسلی توسط انواع مختلفی از ویروس های پاپیلوما، ایجاد می شود و با ویروس هایی که باعث ایجاد زگیل روی نواحی دیگر بدن می شوند مانند دست، متفاوت هستند. ویروس از سایر نواحی بدن، به نواحی تناسلی نمی تواند انتقال پیدا کند، همچنین برعکس آن نیز ممکن نیست.

واکسن گارداسیل

عوامل خطرزای زگیل تناسلی

هر شخص فعال از نظر جنسی، در خطر ابتلا به زگیل تناسلی می باشد. بر اساس گفته ی آکادمی پوست امریکا، نزدیک به نصف افراد فعال جنسی به نوعی از ویروس پاپیلوما آلوده هستند. در هر صورت زگیل تناسلی در افرادی که معیارهای زیر را دارند به وجود می آید:

 • افراد زیر ۳۰ سال
 • افراد سیگاری
 • افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف
 • دارای سابقه ی کودک آزاری
 • اگر مادر آنها در هنگام زایمان مبتلا به ویروس بوده باشد.

عوارض جانبی ویروس پاپیلوما

پاپیلوما اصلی ترین علت ایجاد سرطان گردن رحم می باشد. همچنین می تواند باعث ایجاد تغییرات پیش سرطانی و نیز دیسپلازی گردن رحم شود. انواع دیگر پاپیلوما می توانند باعث ایجاد سرطان های دیگری مانند واژن، قسمت خارجی اندام جنسی خانم ها، آلت تناسلی و نیز مقعد شوند.

زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک تمام نواحی را که شک دارد به زگیل تناسلی مبتلا شده باشند، معاینه می کند. به این دلیل که ممکن است زگیل تناسلی در خانم ها در درون بدن ایجاد شود، پزشک ممکن است یک معاینه ی لگنی انجام دهد. همچنین ممکن است از یک محلول اسیدی رقیق استفاده کند تا به کمک آن زگیل ها قابل مشاهده شوند.

همچنین پزشک می تواند یک پاپ اسمیر تهیه کند، به این معنی که یک نمونه از نواحی مربوطه برای بدست آوردن سلول های گردن رحم بگیرد. این نمونه می تواند برای آزمایش پاپیلوما استفاده شود.

بعضی از انواع پاپیلوما می توانند باعث ایجاد تغییراتی در پاپ اسمیر شوند، تغییراتی که به عنوان پیش سرطانی شناخته می شوند. اگر پزشک شما این نوع تغییرات غیرطبیعی را تشخیص دهد، ممکن است نیاز به تکرار آزمایش ها برای تشخیص دقیقتر باشد.

پزشک شما راجع به مسائل پزشکی و روابط جنسی از شما سوالاتی می پرسد که شامل علائمی که شما تجربه کرده اید یا هر زمانی که رابطه ی جنسی محافظت نشده و سکس دهانی داشته اید، می شود.

اگر شما نگران هستید که ممکن است به یک پاپیلوما که به عنوان ویروسی سرطان زا شناخته شده است مبتلا شده اید، پزشک شما می تواند برای شما یک تست دی ان ای درخواست کند. این آزمایش دقیقا مشخص می کند که چه نوع ویروسی در بدن شما وحود دارد.

درمان زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی قابل مشاهده، اغلب با گذشت زمان ناپدید می شوند. ویروس بعد از ورود به جریان خون، دیگر از بین نمی رود، این بدین معناست که شما ممکن است در طول زندگی چندین بار به زگیل مبتلا شوید. این موضوع مدیریت و کنترل علائم را حائز اهمیت می کند، زیرا شما نمی خواهید که ویروس را به دیگران انتقال دهید. زگیل تناسلی حتی زمانی که هیچ علائم و زگیل قابل مشاهده ای وجود ندارد، نیز می تواند به دیگران انتقال داده شود.

پزشک شما ممکن است برایتان داروهای موضعی را که شامل موارد زیر می شوند، تجویز کند:

 • آلدرا
 • پودوفیلین و پودوفیلوکس
 • TCA

فریز کردن

اگر زگیل های قابل مشاهده با گذر زمان ناپدید نشدند، ممکن است برای از بین بردن آن ها نیاز به جراحی باشد. پزشک شما از راه های زیر می تواند این زگیل ها را از بین ببرد:

 • به وسیله ی نیروی الکتریکی، سوزاندن به وسیله ی جریان الکتریکی
 • فریز کردن زگیل
 • لیزر درمانی
 • بریدن زگیل ها
 • تزریق اینترفرون

خانم هایی که به زگیل تناسلی مبتلا می شوند، بعد از درمان اولیه نیاز دارند که هر ۳ تا ۶ ماه، یک نمونه ی پاپ اسمیر داشته باشند، تا هر گونه تغییر در ساختار گردن رحم آن ها سریعا تشخیص داده شود. این موضوع به این علت است که انواعی از پاپیلوما می توانند سبب ایجاد سرطان یا تغییرات پیش سرطانی گردن رحم شوند.

درمان های خانگی زگیل تناسلی

شما نباید از درمان های بدون نسخه ی زگیل، مانند زگیل دست برای زگیل تناسلی استفاده کنید. زگیل تناسلی و زگیل دست توسط انواع متفاوتی از پاپیلوما ایجاد می شوند. درمان اشتباهی ممکن است به جای بهبودی سبب ایجاد صدمات بیشتری شود.

گفته شده بعضی از درمان های خانگی برای زگیل تناسلی مفید هستند، اما برای حمایت از آن ها شواهد کافی وجود ندارد. همیشه قبل از هر درمان خانگی با پزشک خود مشورت کنید.

مقابله و حمایت

زگیل تناسلی یکی از عفونت های شایع با ویروس پاپیلوما بوده، که می تواند دردناک و ناراحت کننده باشد. زگیل تناسلی می تواند با گذشت زمان ناپدید شود، اما درمان زگیل های تناسلی برای جلوگیری از بروز مجدد و پیشگیری از عوارض آنها، اجباری است.

صحبت با شریک جنسی شما راجع به زگیل تناسلی ممکن است مشکل باشد، اما مهم است که با او گفتگو کنید. اطلاع از وضعیت شما می تواند از شریک جنسی شما در برابر ابتلا به عفونت و بروز زگیل تناسلی محافظت کند.

چگونه از ابتلا به زگیل تناسلی جلوگیری کنیم؟

واکسن HPV به اسم گارداسیل می تواند از مردان و زنان در برابر ویروس های شایع در سطح جامعه، محافظت کند. در صورت ابتلا شریک جنسی به زگیل تناسلی، تزریق واکسن جهت جلوگیری توصیه می شود. نحوه تجویز به صورت ۳ دوز واکسن در یک بازه زمانی ۶ ماهه است ( تزریق نخست، تزریق دوم ۱ تا ۲ ماه بعد از تزریق اول و سپس تزریق سوم ۶ ماه پس از تزریق اول ).

واکسنی نیز با اسم سرواریکس در دسترس است. این واکسن از سرطان رحم پیشگیری می کند و از ایجاد زگیل تناسلی پیشگیری نمی کند.

مردان و زنان تا ۲۶ سالگی می توانند واکسن HPV را دریافت کنند. همچنین می تواند در سنین پایین تا ۹ سالگی در سه نوبت داده شود. این واکسن باید قبل از شروع روابط جنسی داده شود تا حداکثر کارایی را داشته باشد. همچنین استفاده از کاندوم در حین رابطه ی جنسی می تواند خطر ابتلا به زگیل تناسلی را بسیار کاهش دهد.

 

دکتر شهریار ناطق جراح کلیه و متخصص ارولوژی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

برای گرفتن نوبت دکتر شهریار ناطق با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ ، ٨٨٣٦٧٣٥٣  تماس بگیرید یا از طریق صفحه نوبت دهی اینترنتی اقدام نمائید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  س دکتر پیرو سوال قبل سال قبل دانه روی ختنه گاه بود که دکتری گفت زگیله لیزر کرد بعد ۲ ماه از اونجا دکتر دیگه نمونه گرفت منفی بود همون موقع قسمت زیر شکم یه دونه که از نظر شکل متفاوت بود زد ولی بدون درمان ظرف ۳ روز از بین رفت و بعد چن ماه دوباره زیر شکم ۳ تا ریز زد که از یکی نمونه گرفتم نوع ۶ و ۹۱ بود دوتای از اونا بدون درمان از بین رفت ایا حتما زگیل هست اگه هست با خوردن زینک پلاس از بدن بیرون میره ۲۹ونیم سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
   سلام،اگر ازمايش گفته كه زگيل است احتمال زياد هست(گرچه دقت ازمايش ١٠٠٪؜ نيست)
   درمان اصلي زگيل كرايو است
   جهت جلوگيري از عود،عدم مصرف دخانيات و تقويت سيستم ايمني( مثل مصرف زينك و ...)موثر است
  2. تصویر کاربر محمد جمعه ۹ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
   دکتر یه بار بعد لیزر هم منفی بود و ایا زگیل بدون درمان در ۳ روز از بین میرود یا خیر ۲ ایا با مصرف زینک یا پاورفیت ریشه کن میشود
  3. تصویر کاربر محمد جمعه ۹ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
   این عکسها زگیلند یا چیز دیگه دکتر
  4. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 5 روز پیش)
   سلام،من عكسي از شما دريافت نكردم
   بعيد هست كه زگيل خودبخود و بدون درمان در عرض ٣ روز از بين برود
   هيچ دارويي براي ريشه كن كردن قطعي زگيل وجود ندارد اما هر دارويي كه سبب افزايش سيستم ايمني شود به بهبود زگيل و كاهش عود كمك ميكند
  5. تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 5 روز پیش)
   دکتر یعنی با مصرف پاورفیت چقدر احتمال ریشه کنی هست میدونم که قطعی نیست
  6. تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 5 روز پیش)
   دکتر با مصرف پاورفیت هیچ احتمالی برا ریشه کنی نیست میدونم که قطعی نیست
  7. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 5 روز پیش)
   بنده عرض نكردم كه هيچ احتمالي نيست
   عرض كردم كه قطعي نيست
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدرضا پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من ۲سال قبل مبتلا ب زگیل تناسلی شدم و سال گذشته این موقع بعد از درمان کرایو دیگر زیگیل ها عود نکردند و یکسال است زیگیلی ندارم .
  شما در مقاله خود فرمودید ک اگر زگیل حتی ظاهر و علامتی نداشته باشد میتواند منتقل شود .اما در توضیحات ویدیویی اشاره کردید تا وقتی ظاهر زگیل وجود نداشته باشد و زیگیل با مخاط درگیر نشود هیج انتقالی صورت نمیگیرد . این ۲ جمله برایم در تناقض بود و سایتها و سایر دکترا توضیح مقاله شمارو تایید کردن ک در هرشرایطی زیگیل منتقل میشود.
  1)جسارتا ینی اگه من زیگیل تو این مدت نداشتم میتوانم ازدواج کنم و بدون مشکل رابطه داشته باشم تا زمانیکه زیگیلی ظاهر نشده یا خیر ؟؟
  ینی اگه زگییل رویت نشد مشکل رابطه جنسی نیس ؟ یا احتمال انتقال کمتر میشه دراونصورت؟
  2)برای ازدواج باید حتما واکسن طرفم بزنه یا نه ؟
  3) و اینکه فرمودید این ویروس ۹۰ درصد وقتا دفع میشه توسط سیستم ایمنی، امکانش هست تو این مدت دفع شده باشه ک عود نکرده؟

  با تشکر از شما
  سوال
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 2 هفته پیش)
   سلام،اگر فيزيك زگيل را نداشته باشيد انتقال نمي يابد
   زدن واكسن لازم است
   اگر تا ٢ سال عود نكند به احتمال ٩٠٪؜ ديگر عود نميكند
  2. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 2 هفته پیش)
   سلام،اگر فيزيك زگيل را نداشته باشيد انتقال نمي يابد
   زدن واكسن لازم است
   اگر تا ٢ سال عود نكند به احتمال ٩٠٪؜ ديگر عود نميكند
  3. تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 2 هفته پیش)
   پس ، آیا میتوان اینطوری از صحبت شما نتیجه بگیریم ک اگر تا ۲سال زیگیلی عود نکرد احتمال ۹۰ درصد ویروس پاکسازی شده از بدن ؟؟؟ این جمله درسته؟
   یا ویروس از نظره شما در بدن باقی میماند و فقط عود نمیکند ؟؟

   با تشکر از پاسخ های کاملتون
  4. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
   جمله اولتان درست است
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۲۹ونیم سالمه پسر پارسال زگیل نوع ۶ و۹۱ زدم اخرین بار امروز درمان کردم میخاستم بدون ایا من سرطان میگیرم اگر ازدواج کنم چون واکسن نوع ۹۱ رو ایمن نمیکنه اگه به نامزدم چیزی نگم مشکلی براش پیش میاد
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   سلام،زگيل تناسلي در اقايان هم جنس باز سبب سرطان ميشود
  2. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   دکتر عزیز برا ازدواج کردن انتقال پیدا نمیکنه و ایا من ۲۹.۵ سالمه چقدر احتمال ریشه کنی هست
  3. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   همجنس باز هم نیستم
  4. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   تا چه مدت احتمال عود هست
  5. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   اگر تا ٢ سال عود نكند به احتمال ٩٠٪؜ ديگر عود نميكند
  6. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   دکتر برای ازدواج چکار کنم واکسن نوع ۹۱ رو ایمن نمیکنه
  7. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 2 هفته پیش)
   فرمايش شما درست است اما از نظر علمي بايد واكسن تجويز شود
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر آرش یکشنبه ۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان. در خصوص عکسی که پیوست کردم بفرمایید که این جوش هایی که در تنه آلت تناسلی بنده ظاهر شده چی هست و راه درمان چیست؟ درضمن این جوش ها بدون درد و بدون خارش می باشد .خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام،الرژي است و مساله خاصي نيست
   از مخلوط پماد كالندولا و تريامسينولون استفاده كنيد
 • تصویر کاربر مجید یکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت شما،، ببخشید من عمل جراحی ستون فقرات کردم و بعد از آن اختلال نعوظ دارم شدیدا،،، به نظرتان چه دارویی بهتره؟؟ قرص ویاگرا مصرف کردم ولی خوب نیست
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام،ممكن است اين اختلال نعوظ شما در زمينه جراحي باشد
   لطفا" جهت معاينه به كلينيك مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر جمال یکشنبه ۳ تیر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بنده مشکل پیرونی دارم وقتی نعوظ میخواهد کامل شود دچار انزال می شوم وبرای اینکه انزال را به تاخیر بیاندازم سر آلت را فشار میدهم که این باعث شل شن آلت می شود و نمی توانم نعوظ را حفظ کنم و حالت نیمه سفت دارد لطفاً راهنمایی بفرمایی البته 50 سال سن دارم و میل جنسی خوبی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۳ تیر ۹۷( 5 ماه پیش)
   بيماري پيروني در موارد پيشرفته باعث اختلال نعوظ و كجي الت تناسلي ميشود اما ارتباطي به زود انزالي ندارد
   بهتر است تا مدتي تحت درمان دارويي براي زود انزالي قرار بگيريد
 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده 28سالمه ومجردم و یک ماهی میشه دچاراختلال نعوظ هستم ولی قبلا الت شقی داشتم و میل جنسیم هم زیاد بود الان نعوظم به نصف کم شده بیماری خاصی هم ندارم فقط 5 ماه ازروغن زیتون هرروزبیشترازیک ساعت برای ماساژالتم استفاده میکردم و نعوظ طولانی مدت داشتم. (با تشکرفراوان)
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام،اختلال نعوظ در افراد جوان بيشتر بهدعلت مسائل روحي رواني و گذرا است
   در صورت تداوم به مطب مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۲۸ خرداد ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  لطفا آقاى دكتر نظر بدين ممنون ميشم ميخواستم ببينم ٢،٣ تا دونه سياه يكماه زده زگيل تناسلى ميباشد يا نه،قبل از عيد ٦ ماه رابطه داشتم هيچگونه علائمى نديدم اما بار آخر قبل از عيد مثل اينكه برا اون خانم زگيل زده...اگر برا من زگيل روش درمان لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۵ خرداد ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام،از روي تصاوير ارسالي خيلي قابل قضاوت نيست و بهتر است معاينه شويد
   در صورت اثبات زگيل تناسلي بهترين روش درماني كرايو(فريز)است
  2. تصویر کاربر احمد شنبه ۲۶ خرداد ۹۷( 5 ماه پیش)
   خيلى ممنون آقاى دكتر واقعا لطف كردين
  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۲۸ خرداد ۹۷( 5 ماه پیش)
   😊
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر کیان دوشنبه ۳ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر بنده دارای 58 سال سن میباشم که دوسال قبل به علت عارضه قلبی باطری نصب کرده ام که طی این مدت به مرور آلتم خیلی کوتاه شده ونعوض ضعیفی دارد با اینکه قبلا این مشکل را نداشتم راهنمایی بفرمائیدبا تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۳ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام،امكان اينكه الت شما كوچك شده باشد بسيار كم است اما ضعف نعوظ شما به دليل عدم پمپاژ كافي خون به اندام تناسلي به دليل مشكل قلبي است
   لطفا" جهت معاينه و تجويز دارو ،تشريف بياوريد مطب
 • تصویر کاربر وحید جمعه ۳۱ فروردین ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام سوزش و درد مجرا و ترشح داشتم آزمایش دادم نتیجه Gram positive concise که culture. Staphylococcus epidermis بوده آمپول جنتا قرص nitrofurantion مصرف کردم يه مدتيه ترشح قطع شده دوباره آزمایش کشت دادم که عفونت وجود نداره ولی درد و سوزش دارم باز هم الان شک دارم که ترشح کاملا قطع شده ميشه راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۳۱ فروردین ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام،احتمال داره كه شما دچار التهاب مزمن پروستات شده باشيد بهتره كشت از ترشحات پروستات بدهيد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر