عکس واضح از زگیل تناسلی مردان و زنان

 زگیل تناسلی یک عفونت منتقله از راه جنسی بوده که عامل آن نوعی ویروس به اسم ویروس پاپیلومای انسانی می باشد. در این مقاله به بررسی زگیل تناسلی و روش های درمانی آن می پردازیم.

زائده ی پوستی زگیل تناسلی می تواند دردناک، ناراحت کننده و خارش دار باشد. این ویروس در بانوان حائز اهمیت و خطرناک است، زیرا می تواند سبب سرطان دهانه رحم و سرطان واژن شود.

علائم زگیل تناسلی

زگيل تناسلي در حین رابطه ی جنسی منتقل می شود، شما ممکن است تا چند هفته بعد از ابتلا به عفونت، دچار زگیل تناسلی نشوید. زگیل ها همیشه قابل مشاهده با چشم نیستند، آن ها می توانند بسیار کوچک، هم رنگ پوست یا مقداری تیره تر از پوست باشند.

راس زائده ها ممکن است شبیه گل کلم باشد، همچنین می تواند در هنگام لمس احساس صاف بودن یا زبری به فرد دست دهد. فردی که به عفونت مبتلا شده ممکن است زگیل های خوشه ای یا تک، داشته باشد.

محل زدن زگیل تناسلی در مردان

زگیل تناسلی مردان ممکن است در نواحی زیر ظاهر شود:

 • آلت تناسلی
 • کیسه ی بیضه
 • کشاله ی ران
 • ران
 • درون یا اطراف مقعد

محل زگیل تناسلی در زنان

همچنین زگیل تناسلی در زنان ممکن است در نواحی زیر ظاهر شود:

 • درون واژن یا مقعد
 • اطراف واژن یا مقعد
 • گردن رحم

همچنین زگیل های تناسلی در افرادی که سکس دهانی با شخص آلوده داشته اند، ممکن است در نواحی مثل لب ها، دهان، زبان و یا گلو ظاهر شوند. حتی اگر شما قادر به دیدن زگیل های تناسلی ( زگیل تناسلی خفیف ) نباشید، ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:

 • ترشحات واژن
 • خارش
 • خونریزی
 • احساس سوختگی

اگر زگیل های تناسلی منتشر شوند یا اندازه شان بیشتر شود، ممکن است شرایط سخت و دردناکی را به وجود بیاورند.

زگیل تناسلی

ویروس پاپیلوما (HPV) شایع ترین عفونت منتقله ی جنسی (STIs) است. این بیماری باعث می شود مردان و زنانی که رابطه ی جنسی محافظت نشده دارند، دچار عوارض ویروس از جمله زگيل تناسلي شوند.

شایعترین تیپ‌های ویروس تیپ ۶ و ۱۱ بوده و تیپ‌های ۳۵ و ۳۳ و ۳۱ و ۱۸ و ۱۶ مرتبط با سرطان دهانه رحم در بانوان می‌باشند. غالب عفونت ها، بی علامت و غیرقابل تشخیص در معاینات بالینی است.

در حقیقت سالیانه حدود ۳۶۰ هزار نفر به زگيل تناسلي دچار می شوند. محافظت و درمان برای جلوگیری از ابتلا به این عفونت ضروری هستند.

زگیل تناسلی در دختر مجرد

افراد فعال جنسی چه مجرد چه متاهل در معرض ابتلا به زگیل تناسلی قرار دارند. دختران مجرد فعال جنسی بهتر است تا قبل از ۲۶ سالگی واگسن زگیل تناسلی (گارداسیل) را دریافت کنند. زگیل تناسلی در دختر مجرد ممکن است در محل ها واژن، مقعد و رحم دیده شود.

زگیل تناسلی در مردان مجرد

پسران در طی تماس جنسی با فرد آلوده، مبتلا به زگیل تناسلی می شوند. علائم در فرد مبتلا ممکن است آشکارا و یا بدون علامت و پنهان باشد به طوری که خود فرد از وجود این ویروس در بدن خود اطلاع نداشته باشد.

رایج ترین راه های انتقال زگیل تناسلی در مردان شامل تماس جنسی از راه واژینال، تماس جنسی از راه مقعد و اورال سکس می باشد. زگیل تناسلی در مردان مجرد زمانی ایجاد می شود که بدن نتواند ویروس hpv را مهار کند.

شانس ابتلا به زگیل تناسلی زمانی که فرد آلوده علائم بالینی واضح دارد به مراتب بیشتر از حالتی است که فرد هیچ گونه علائم بالینی ندارد. زگیل تناسلی در پسران مجرد می تواند در نواحی آلت تناسلی، کیسه بیضه، کشاله ران و مقعد مشاهده شود.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

عکس واضح از زگیل تناسلی مردان

 

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان و زنان

بیشتر افرادی که به زگیلی تناسلی مبتلا می شوند، بیماریشان در اثر ویروس پاپیلوما بوده است. بیشتر از ۷۰ نوع ویروس پاپیلوما وجود دارند که روی ناحیه تناسلی تاثیر می گذارند. ویروس پاپیلوما، توانایی انتقال پوستی بسیار زیادی دارد، به همین دلیل است که یک عفونت منتقله ی جنسی در نظر گرفته می شود.

زگيل تناسلي توسط انواع مختلفی از ویروس های پاپیلوما، ایجاد می شود و با ویروس هایی که باعث ایجاد زگیل روی نواحی دیگر بدن می شوند مانند دست، متفاوت هستند. ویروس از سایر نواحی بدن، به نواحی تناسلی نمی تواند انتقال پیدا کند، همچنین برعکس آن نیز ممکن نیست.

واکسن گارداسیل

راههای انتقال زگیل تناسلی

شما می توانید از طریق موارد زیر به زگیل تناسلی مبتلا شوید:

❇ تماس پوست به پوست با فرد مبتلا شامل رابطه مقعدی و واژن

❇ اشتراک وسایل جنسی

❇ رابطه جنسی دهانی

❇ همچنین ویروس می تواند در طی زایمان از طریق مادر به نوزاد منتقل شود، اما این مورد نادر است.

عوارض زگیل تناسلی در زنان

سرطان: پاپیلوما اصلی ترین علت ایجاد سرطان گردن رحم می باشد. همچنین می تواند باعث ایجاد تغییرات پیش سرطانی و نیز دیسپلازی گردن رحم شود. انواع دیگر پاپیلوما می توانند باعث ایجاد سرطان های دیگری مانند واژن، قسمت خارجی اندام جنسی خانم ها، آلت تناسلی و نیز مقعد شوند.

مشکلات دوران بارداری و زایمان: زگیل های تناسلی می توانند مشکلات زیادی را در دوران بارداری ایجاد کنند، آنها می توانند بزرگ شوند و ادرار کردن را برای فرد دشوار کنند. زگیل هایی که در دیواره ی واژن قرار دارند می توانند قدرت بافت واژن را در هنگام زایمان کاهش دهند. زگیل های بزرگ در واژن ممکن است در هنگام زایمان کشیده شوند و خونریزی کنند.

تشخیص زگیل تناسلی در زنان

پزشک تمام نواحی را که شک دارد به زگيل تناسلي مبتلا شده باشند، معاینه می کند. به این دلیل که ممکن است زگیل تناسلی در خانم ها در درون بدن ایجاد شود، پزشک ممکن است یک معاینه ی لگنی انجام دهد. همچنین ممکن است از یک محلول اسیدی رقیق استفاده کند تا به کمک آن زگیل ها قابل مشاهده شوند.

همچنین پزشک می تواند یک پاپ اسمیر تهیه کند، به این معنی که یک نمونه از نواحی مربوطه برای بدست آوردن سلول های گردن رحم بگیرد. این نمونه می تواند برای آزمایش پاپیلوما استفاده شود.

بعضی از انواع پاپیلوما می توانند باعث ایجاد تغییراتی در پاپ اسمیر شوند، تغییراتی که به عنوان پیش سرطانی شناخته می شوند. اگر پزشک شما این نوع تغییرات غیرطبیعی را تشخیص دهد، ممکن است نیاز به تکرار آزمایش ها برای تشخیص دقیقتر باشد.

پزشک شما راجع به مسائل پزشکی و روابط جنسی از شما سوالاتی می پرسد که شامل علائمی که شما تجربه کرده اید یا هر زمانی که رابطه ی جنسی محافظت نشده و سکس دهانی داشته اید، می شود.

اگر شما نگران هستید که ممکن است به یک پاپیلوما که به عنوان ویروسی سرطان زا شناخته شده است مبتلا شده اید، پزشک شما می تواند برای شما یک تست دی ان ای درخواست کند. این آزمایش دقیقا مشخص می کند که چه نوع ویروسی در بدن شما وحود دارد.

مدت زنده ماندن ویروس زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی قابل مشاهده، اغلب با گذشت زمان ناپدید می شوند. ویروس بعد از ورود به جریان خون، دیگر از بین نمی رود، این بدین معناست که شما ممکن است در طول زندگی چندین بار به زگیل مبتلا شوید. این موضوع مدیریت و کنترل علائم را حائز اهمیت می کند، زیرا شما نمی خواهید که ویروس را به دیگران انتقال دهید. زگيل تناسلي حتی زمانی که هیچ علائم و زگیل قابل مشاهده ای وجود ندارد، نیز می تواند به دیگران انتقال داده شود.

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

پماد برای درمان زگیل تناسلی

 ایمی کوئیمود (آلدرا، زیکلارا)

استفاده از این پماد توانایی بدن شما را برای مبارزه با زگیل تناسلی افزایش می دهد. زمانیکه پماد برروی پوست شماست از رابطه ی جنسی پرهیز کنید، زیرا این پماد ممکن است کاندوم و دیافراگم را ضعیف کند و یا پوست شریک جنسی شما را تحریک کند. از عوارض این کرم موضعی می توان به قرمزی، تاول، خارش، درد بدن، سرفه، راش پوستی و خستگی اشاره کرد.

پودوفیلین و پودوفیلوکس (کندیلوکس)

پودوفیلین یک ماده با پایه ی گیاهی است که منجر به تخریب بافت زگیل تناسلی می شود. این محلول باید توسط پزشک استفاده شود. پودوفیلوکس شامل ماده فعال مشابه است که شما می توانید آن را در خانه مصرف کنید.

 هیچگاه از این داروها برای درمان زگیل های تناسلی داخلی استفاده نکنید. از این داروها نمی توان در دوران بارداری استفاده کرد. عوارض جانبی این داروها شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش و درد است.

تری کلرواستیک اسید (TCA)

این درمان شیمیایی برای سوزاندن زگیل ها استفاده می شود. از این دارو می توان برای از بین بردن زگیل های داخلی نیز استفاده کرد. عوارض جانبی این دارو شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش و درد می باشد.

Sinecatechins

این کرم موضعی می تواند برای درمان زگیل های داخلی، خارجی و زگیل های اطراف مقعد استفاده شود. عوارض جانبی استفاده از این پماد اغلب خفیف هستند و ممکن است شامل قرمزی پوست، خارش، سوزش و درد باشند.

فریز کردن

اگر زگیل های قابل مشاهده با گذر زمان ناپدید نشدند، ممکن است برای از بین بردن آن ها نیاز به جراحی باشد. پزشک شما از راه های زیر می تواند این زگیل ها را از بین ببرد:

 • به وسیله ی نیروی الکتریکی، سوزاندن به وسیله ی جریان الکتریکی
 • لیزر درمانی
 • بریدن زگیل ها
 • تزریق اینترفرون
 • کرایوتراپی

👈مطلب مرتبط: برای آشنایی بیشتر با بهترین روش درمان زگیل تناسلی، کرایوتراپی (فریز کردن زگیل تناسلی) برروی لینک زیر کلیک کنید.

فریز کردن زگیل تناسلی

خانم هایی که به زگیل تناسلی مبتلا می شوند، بعد از درمان اولیه نیاز دارند که هر ۳ تا ۶ ماه، یک نمونه ی پاپ اسمیر داشته باشند، تا هر گونه تغییر در ساختار گردن رحم آن ها سریعا تشخیص داده شود. این موضوع به این علت است که انواعی از پاپیلوما می توانند سبب ایجاد سرطان یا تغییرات پیش سرطانی گردن رحم شوند.

درمان خانگی زگیل تناسلی

شما نباید از درمان های بدون نسخه ی زگیل، مانند زگیل دست برای زگیل تناسلی استفاده کنید. زگیل تناسلی و زگیل دست توسط انواع متفاوتی از پاپیلوما ایجاد می شوند. درمان اشتباهی ممکن است به جای بهبودی سبب ایجاد صدمات بیشتری شود.

گفته شده بعضی از درمان های خانگی برای زگیل تناسلی مفید هستند، اما برای حمایت از آن ها شواهد کافی وجود ندارد. همیشه قبل از هر درمان خانگی با پزشک خود مشورت کنید. در زیر برخی از روش های خانگب درمان زگیل تناسلی آمده است.

درمان قطعی زگیل تناسلی با سرکه سیب

ناحیه مبتلا به زگیل تناسلی را به صورت روزانه بمدت ۲ الی ۳ هفته بشورید. البته توجه داشته باشید که این روش برای درمان قطعی زگیل تناسلی کمی درناک است. شما همچنین می توانید از مخلوط سیاه دانه کوبیده شده و سرکه برای از بین بردن زگیل تناسلی استفاده کنید.

رفع زگیل تناسلی با استفاده از روغن کرچک

روغن کرچک داروی گیاهی و ضد زگیل تناسلی است. برای از بین بردن بوی بد این روغن می توان آن را با نعناع مخلوط کرده و روزی سه بر بر ناحیه درگیر مالید.

توجه داشته باشید که استفاده از این روش برای کودکان ممنوع است.

پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

واکسن HPV به اسم گارداسیل می تواند از مردان و زنان در برابر ویروس های شایع در سطح جامعه، محافظت کند. در صورت ابتلا شریک جنسی به زگیل تناسلی، تزریق واکسن جهت جلوگیری توصیه می شود. نحوه تجویز به صورت ۳ دوز واکسن در یک بازه زمانی ۶ ماهه است ( تزریق نخست، تزریق دوم ۱ تا ۲ ماه بعد از تزریق اول و سپس تزریق سوم ۶ ماه پس از تزریق اول ).

واکسنی نیز با اسم سرواریکس در دسترس است. این واکسن از سرطان رحم پیشگیری می کند و از ایجاد زگیل تناسلی پیشگیری نمی کند.

👈مطلب مرتبط: از کجا می توانم واکسن زگیل تناسلی گارداسیل پیدا کنم؟ برای یافتن پاسخ برروی لینک زیر کلیک کنید.

مرکز تزریق واکسن گارداسیل در تهران

مردان و زنان تا ۲۶ سالگی می توانند واکسن  زگیل تناسلی (HPV) را دریافت کنند. همچنین می تواند در سنین پایین تا ۹ سالگی در سه نوبت داده شود. این واکسن باید قبل از شروع روابط جنسی داده شود تا حداکثر کارایی را داشته باشد. همچنین استفاده از کاندوم در حین رابطه ی جنسی می تواند خطر ابتلا به زگیل تناسلی را بسیار کاهش دهد.

 

دکتر شهریار ناطق

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 

2+
برای گرفتن نوبت دکتر شهریار ناطق با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ ، ٨٨٣٦٧٣٥٣  تماس بگیرید یا از طریق صفحه نوبت دهی اینترنتی اقدام نمائید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فری دوشنبه ۱۷ دی ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض احترام
  اینجانب متوجه موردی مشکوک بر روی آلت خود (زیر کلاهک) شده ام. به پزشک مراجعه کرده و ایشان درخواست آزمایش PCR HPV Genotypes نموده اند. ممنون میشم اگه شما هم نظر کارشناسی خود را با توجه به عکس ها اعلام نمایید که اولا آیا زگیل است یا خیر و ثانیا آزمایش نیاز است یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۱۷ دی ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،كلا" تشخيص ضايعات پوستي با معاينه از راه نزديك است،به نظر ميرسد اينها زگيل تناسلي باشند
 • تصویر کاربر الهام دوشنبه ۱۷ دی ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام مجرد و باکره هستم مبتلا به ویروس ۱۶، ۶۶، ۶۱ شدم کرایو انجام دادم من نمیتونم پاپ اسمیر بدم باید چکار کنم ۳۹ سالمه واکسن بزنم با شرایط من مفیده، ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۱۷ دی ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،حتما" واكسن بزنيد
 • تصویر کاربر حمیدرضا پنجشنبه ۶ دی ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.من مرد ۳۴ ساله ای هستم.پارتنر من ازمایش hpv دادن و مثبت بود.اما ضایعه ای نداشتن.من هم ازمایش دادم با نموگیری از مجزا.من هم ضایعه ای نداشتم.ازمایش من هم مثبت بود.از نوع ۱۶.شما در یک ویدیو فرمودین که در ۹۰ درصد موارد ویروس hpv توسط سیستم ایمنی بدن دفع میشه.اما در یک مقاله خوندم که اینطور نیست و در بدن برای همیشه باقی میمونه...سردرگم شدم.میخوام بدونم امکان داره این ویروس از بدنم دفع بشه؟ممنون میشم واضح بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۶ دی ۹۷( 1 سال پیش)
   اگر سيستم ايمني شما قوي باشد احتمال دفع كامل ويروس از بدن شما وجود دارد
   اگر تا ٢ سال زگيل نزنيد به احتمال ٩٠٪؜ ديگر زگيل نميزنيد
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر گرامی
  با توجه به اینکه در مقالات مربوط ب زگیل تناسلی و صحبت های شما عنوان شده بیشتر اوقات ویروس ظرف ۲ سال از بدن دفع میشود ،
  آیا شما نیز این مطلب رو تایید میکنید و ایا دیدید در بیماراتون ک این ویروس دفع شده باشد ؟ هر چند ک از راهی نمیتوان مطمئن شد.
  اما میخام بدونم کسی یا کسانی رو دیدید ک مشکلی ندارن و ویروس دفع شده باشه ؟
  چند درصد احتمال دفع هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،اگر تا ٢ سال زگيل نداشته باشيد تا ٩٠٪؜ احتمال عدم وجود زگيل در شما ميباشد
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  دکتر قسمت ختنه لیزر شده جای اونها این شکل هست از روز اول بود و تغییری هم نکرده ایا زگیل است
  1. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۱ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   این عکسها
  2. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،من تصويري از شما دريافت نكردم
  3. تصویر کاربر محمد شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   ابنها
  4. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۵ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   دکتر من با یه نفر رابطه دارم که اونم زگیل نداره یعنی دکتر هم دیده.دکتر ما همدیگر رو در اغوش میگیریم در حالت لباس پوشیده ناحیه تناسلی برخورد دارد که ترشحات تناسلی هم هست و دست به ناحیه تناسلی از روی شلوار یه کم نازک مالش داده ام ممکنه از پوست زخمی دست انتقال پیدا کنداینها باعث انتقال زگیل میشوند
  5. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،.خير
  6. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   دکتر جوابتون برا عکس هست یا سوال که با دست زخمی به تناسل و برخورد ناحیه تناسلی دو طرف از روی لباس که ترشحات دارن باعث عدم ریشه کنی میشود هست
  7. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام براي سوال
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  س دکتر پیرو سوال قبل سال قبل دانه روی ختنه گاه بود که دکتری گفت زگیله لیزر کرد بعد ۲ ماه از اونجا دکتر دیگه نمونه گرفت منفی بود همون موقع قسمت زیر شکم یه دونه که از نظر شکل متفاوت بود زد ولی بدون درمان ظرف ۳ روز از بین رفت و بعد چن ماه دوباره زیر شکم ۳ تا ریز زد که از یکی نمونه گرفتم نوع ۶ و ۹۱ بود دوتای از اونا بدون درمان از بین رفت ایا حتما زگیل هست اگه هست با خوردن زینک پلاس از بدن بیرون میره ۲۹ونیم سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،اگر ازمايش گفته كه زگيل است احتمال زياد هست(گرچه دقت ازمايش ١٠٠٪؜ نيست)
   درمان اصلي زگيل كرايو است
   جهت جلوگيري از عود،عدم مصرف دخانيات و تقويت سيستم ايمني( مثل مصرف زينك و ...)موثر است
  2. تصویر کاربر محمد جمعه ۹ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   دکتر یه بار بعد لیزر هم منفی بود و ایا زگیل بدون درمان در ۳ روز از بین میرود یا خیر ۲ ایا با مصرف زینک یا پاورفیت ریشه کن میشود
  3. تصویر کاربر محمد جمعه ۹ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   این عکسها زگیلند یا چیز دیگه دکتر
  4. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،من عكسي از شما دريافت نكردم
   بعيد هست كه زگيل خودبخود و بدون درمان در عرض ٣ روز از بين برود
   هيچ دارويي براي ريشه كن كردن قطعي زگيل وجود ندارد اما هر دارويي كه سبب افزايش سيستم ايمني شود به بهبود زگيل و كاهش عود كمك ميكند
  5. تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   دکتر یعنی با مصرف پاورفیت چقدر احتمال ریشه کنی هست میدونم که قطعی نیست
  6. تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   دکتر با مصرف پاورفیت هیچ احتمالی برا ریشه کنی نیست میدونم که قطعی نیست
  7. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   بنده عرض نكردم كه هيچ احتمالي نيست
   عرض كردم كه قطعي نيست
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدرضا پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من ۲سال قبل مبتلا ب زگیل تناسلی شدم و سال گذشته این موقع بعد از درمان کرایو دیگر زیگیل ها عود نکردند و یکسال است زیگیلی ندارم .
  شما در مقاله خود فرمودید ک اگر زگیل حتی ظاهر و علامتی نداشته باشد میتواند منتقل شود .اما در توضیحات ویدیویی اشاره کردید تا وقتی ظاهر زگیل وجود نداشته باشد و زیگیل با مخاط درگیر نشود هیج انتقالی صورت نمیگیرد . این ۲ جمله برایم در تناقض بود و سایتها و سایر دکترا توضیح مقاله شمارو تایید کردن ک در هرشرایطی زیگیل منتقل میشود.
  1)جسارتا ینی اگه من زیگیل تو این مدت نداشتم میتوانم ازدواج کنم و بدون مشکل رابطه داشته باشم تا زمانیکه زیگیلی ظاهر نشده یا خیر ؟؟
  ینی اگه زگییل رویت نشد مشکل رابطه جنسی نیس ؟ یا احتمال انتقال کمتر میشه دراونصورت؟
  2)برای ازدواج باید حتما واکسن طرفم بزنه یا نه ؟
  3) و اینکه فرمودید این ویروس ۹۰ درصد وقتا دفع میشه توسط سیستم ایمنی، امکانش هست تو این مدت دفع شده باشه ک عود نکرده؟

  با تشکر از شما
  سوال
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،اگر فيزيك زگيل را نداشته باشيد انتقال نمي يابد
   زدن واكسن لازم است
   اگر تا ٢ سال عود نكند به احتمال ٩٠٪؜ ديگر عود نميكند
  2. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،اگر فيزيك زگيل را نداشته باشيد انتقال نمي يابد
   زدن واكسن لازم است
   اگر تا ٢ سال عود نكند به احتمال ٩٠٪؜ ديگر عود نميكند
  3. تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   پس ، آیا میتوان اینطوری از صحبت شما نتیجه بگیریم ک اگر تا ۲سال زیگیلی عود نکرد احتمال ۹۰ درصد ویروس پاکسازی شده از بدن ؟؟؟ این جمله درسته؟
   یا ویروس از نظره شما در بدن باقی میماند و فقط عود نمیکند ؟؟

   با تشکر از پاسخ های کاملتون
  4. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   جمله اولتان درست است
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۲۹ونیم سالمه پسر پارسال زگیل نوع ۶ و۹۱ زدم اخرین بار امروز درمان کردم میخاستم بدون ایا من سرطان میگیرم اگر ازدواج کنم چون واکسن نوع ۹۱ رو ایمن نمیکنه اگه به نامزدم چیزی نگم مشکلی براش پیش میاد
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،زگيل تناسلي در اقايان هم جنس باز سبب سرطان ميشود
  2. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 1 سال پیش)
   دکتر عزیز برا ازدواج کردن انتقال پیدا نمیکنه و ایا من ۲۹.۵ سالمه چقدر احتمال ریشه کنی هست
  3. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 1 سال پیش)
   همجنس باز هم نیستم
  4. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 1 سال پیش)
   تا چه مدت احتمال عود هست
  5. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 1 سال پیش)
   اگر تا ٢ سال عود نكند به احتمال ٩٠٪؜ ديگر عود نميكند
  6. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 1 سال پیش)
   دکتر برای ازدواج چکار کنم واکسن نوع ۹۱ رو ایمن نمیکنه
  7. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 1 سال پیش)
   فرمايش شما درست است اما از نظر علمي بايد واكسن تجويز شود
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر آرش یکشنبه ۱ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان. در خصوص عکسی که پیوست کردم بفرمایید که این جوش هایی که در تنه آلت تناسلی بنده ظاهر شده چی هست و راه درمان چیست؟ درضمن این جوش ها بدون درد و بدون خارش می باشد .خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،الرژي است و مساله خاصي نيست
   از مخلوط پماد كالندولا و تريامسينولون استفاده كنيد
 • تصویر کاربر مجید یکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت شما،، ببخشید من عمل جراحی ستون فقرات کردم و بعد از آن اختلال نعوظ دارم شدیدا،،، به نظرتان چه دارویی بهتره؟؟ قرص ویاگرا مصرف کردم ولی خوب نیست
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،ممكن است اين اختلال نعوظ شما در زمينه جراحي باشد
   لطفا" جهت معاينه به كلينيك مراجعه كنيد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر