کاهش اندازه ی آلت تناسلی مردان چیست و به چه علتی به وجود می آید؟

اندازه ی آلت تناسلی بین مردان متغیر میباشد، و ممکن است در بعضی افراد بزرگ تر باشد. مطالعات نشان داده است که نه نژاد نه قومیت هیچ ارتباطی با اندازه ی آلت مردانه ندارد.

با وجود این که ممکن است خیلی از مردان فکر کنند اندازه ی آلت تناسلیشان کوچک تر از دیگران است، ولی اندازه ی آن در محدوده ی طبیعی است و جای نگرانی ندارد. در ادامه به حقایق آلت تناسلی مردان و هم چنین دلایل کاهش سایز در طول زمان می پردازیم.

حقایق کوتاهی در مورد کاهش اندازه ی آلت تناسلی مردان

 • با افزایش سن مردان، اندازه ی آلت تناسلی و بیضه ی آن ها دچار کاهش میشود.
 • بیشتر مردان میگویند با افزایش وزن آن ها، اندازه ی آلت تناسلیشان کوچک تر به نظر میرسد.

تحقیقات در مورد اندازه ی متوسط آلت تناسلی مردان

تحقیقات، اندازه ی متوسط آلت تناسلی مردان را طبق زیر نشان داده است:

 • طول متوسط آلت تناسلی مردان در حالت عادی، ۹٫۱۶ سانتی متر است.
 • طول متوسط آلت تناسلی  مردان در حالت کشیده، ۱۳٫۲۴ سانتی متر است.
 • طول متوسط آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ، ۱۳٫۲ سانتی متر است.
 • محیط متوسط آلت تناسلی مردان در حالت عادی، ۹٫۳۱ سانتی متر است.
 • محیط متوسط آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ: ۱۱٫۶۶ سانتی متر است.

علل کاهش اندازه ی آلت تناسلی مردان چیست؟

❇ افزایش سن

با افزایش سن مردان، رسوبات چربی در شریان ها تجمع یافته و باعث کاهش جریان خون آلت تناسلی میشود. درنتیجه سلول های عضلانی در لوله های نعوظی آلت تناسلی ضعیف خواهند شد.

لوله های نعوظی آلت تناسلی با پر شدن توسط خون باعث فرآیند نعوظ میشوند، به همین دلیل جریان خون کمتر به معنی نعوظ کوچک تر میباشد.

یکی درگیر از علل محتمل کاهش اندازه ی آلت تناسلی، به وجود آمدن بافت های اسکار با گذشت زمان در طی رابطه ی جنسی و ورزش میباشد. این تجمع از بافت اسکار، روی بافت اسفنجی نعوظی آلت تناسلی تاثیر میگذارد و باعث کاهش اندازه ی آلت تناسلی و محدود شدن اندازه ی نعوظ آن خواهد شد.

آلت تناسلی

❇ افزایش وزن عامل اصلی کوچک شدن آلت مردانه

تاثیر افزایش وزن به ویژه در اطراف معده، یکی از نگرانی های اصلی بسیاری از مردان است. گرچه آلت تناسلی ممکن است با افزایش وزن کوچک تر به نظر برسد، اما اندازه ی آن تغییری نکرده است. علت این که آلت تناسلی کوچک تر به نظر میرسد این است که آلت تناسلی به دیواره ی شکمی متصل شده است و زمانی که شکم بزرگ میشود، آلت تناسلی را به سمت درون خود میکشد. اگر مردی وزنش را کم کند، آلت تناسلی اش به اندازه و شکل سابق برمی گردد.

❇ جراحی پروستات

تحقیقات نشان داده است مردانی که سابقه ی جراحی پروستات سرطانی داشته اند، ممکن است دچار کاهش اندازه ی آلت تناسلی شوند. یکی دیگر از مطالعات نشان داد، ۷۱ درصد از مردانی که سابقه ی برداشتن پروستات داشتند، دچار کاهش اندازه ی آلت تناسلی شدند.

اما محققان به درستی نمیدانند چرا بعد از جراحی برداشتن پروستات این اتفاق می افتد. بعضی از محققان معتقدند این موضوع ممکن است با طول مجرای ادراری مرتبط باشد، لوله ای که به مثانه متصل میشود و در طی برداشتن پروستات کوچک میشود.

کجی آلت تناسلی

❇ بیماری پیرونی

در این بیماری، بافت اسکار فیبروزه که درون آلت تناسلی تشکیل میشود، باعث میشود که آلت تناسلی در طی نعوظ کج شود. در بیشتر مواقع، نباید نعوظ کج باعث ایجاد نگرانی شود، اما برای بعضی از مردان، خم شدگی ممکن است مهم یا دردناک باشد.

بر اساس مطالعات، بیماری پیرونی( کج بودن آلت تناسلی ) بیشتر از ۲۳% مردان بین ۴۰ تا ۷۰ سال را تحت تاثیر قرار میدهد. درحالی که پیرونی با افزایش سن پیشرفت میکند، این بیماری در افراد جوان تر از ۳۰ سال نیز مشاهده میشود.

پیرونی میتواند باعث کاهش طول و اندازه ی آلت تناسلی مردان شود. بعضی اوقات، پیرونی خود به خود برطرف میشود، اما در بیشتر مواقع یا به همان حالت باقی میماند یا حتی بدتر میشود.

پزشکان تنها زمانی این بیماری را درمان میکنند که کجی آلت تناسلی دردناک باشد یا باعث اختلال در رابطه ی جنسی شود. در طی جراحی بافت اسکاری که سبب کاهش اندازه، کجی یا دردناکی آلت تناسلی شده است، برداشته میشود.

درمان دارویی پروستات ❇ داروها

بعضی از داروها میتوانند باعث کاهش اندازه ی آلت تناسلی مردان شوند. داروهایی شامل آدرال، که برای اختلال کمبود توجه یا بیش فعالی تجویز میشود، بعضی داروهای ضد افسردگی و ضد روانپریشی و بعضی از داروهایی که برای درمان بزرگی پروستات تجویز میشوند، می توانند منجر به این امر شوند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ نشان داد بعضی از مردانی که برای بزرگی پروستات از داروی فیناستراید استفاده کرده بودند، دچار کاهش اندازه ی آلت مرد و کاهش میل جنسی شده بودند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد ۴۱ درصد مردانی که از دوتاسراید برای درمان بزرگی پروستات استفاده کرده بودند دچار اخلال در فعالیت جنسی شده بودند.

سیگار کشیدن عامل تضعیف آلت تناسلی مردان

❇ سیگار دشمن آلت مردانه

مواد شیمایی موجود در سیگار میتوانند باعث اختلال خونرسانی به آلت تناسلی، ایجاد صدمه به عروق آلت تناسلی و جلوگیری از خونگیری و کشش آن شوند. بدون در نظر گرفتن محرک ها و تاثیر آن ها روی مغز، اگر عروق خونی آسیب ببینند آلت تناسلی قادر به نعوظ نخواهد بود.

در یک مطالعه، آلت تناسلی در حال نعوظ ۲۰۰ مرد مورد بررسی قرار گرفت. براساس یکی از گزارش ها، مردان سیگاری در مقایسه با افرادی که سیگاری نبودند اندازه ی آلت کوچک تری در حالت نعوظ داشتند. محققان بیان کردند ممکن است کاهش طول به علت محدود شدن جریان خون آلت تناسلی به خاطر سیگار کشیدن و جلوگیری از کشش آلت تناسلی باشد.

همچنین سیگار کشیدن با اختلال نعوظ در ارتباط میباشد. این اختلال باعث جلوگیری از نعوظ کامل شده و ممکن است افراد سیگاری نتوانند به نعوظ برسند.

چه گزینه های درمانی برای کوچکی اندازه آلت تناسلی مردان وجود دارد؟

بسته به علت کوچک شدن آلت مرد، درمان معمولا به منشا اعمال می شود. عمل جراحی آلت مردانه فقط در مورد مشکل میکروپنیس، (کیر در حالت خواب کوچکتر از ۳ سانتیمتر و نعوظ کمتر از ۷ سانتیمتر) تجویز می شود.

بیشتر علل کاهش اندازه ی آلت تناسلی، مانند سیگار کشیدن و افزایش وزن، به وسیله ی تغیر شیوه ی زندگی قابل کنترل می باشند. اگر داروها باعث کاهش اندازه ی آلت تناسلی شده باشند، تنظیم داروها میتواند باعث برگشت اندازه ی آلت تناسلی شود.

برای کسانی که دچار کاهش اندازه ی آلت تناسلی بعد از جراحی پروستات شده اند، ممکن است مشکلشان با گذشت چند ماه یا سال خود به خود برطرف شود. بازتوانی آلت تناسلی (نوعی فیزیوتراپی) بعد از جراحی، می تواند به بازگشت توانایی نعوظ در مردان کمک کند، و داروهایی مانند ویاگرا و سیالیس میتوانند جریان خون آلت تناسلی را بهبود بخشند.

درمان بیماری پیرونی بر حذف بافت اسکار درون آلت تناسلی متمرکز است، به وسیله دارو، جراحی یا حتی فرآیند سونوگرافی. کاهش اندازه ی آلت تناسلی برگشت پذیر نیست اما درمان خم شدگی آلت تناسلی مردان میتواند عملکرد جنسی را بهبود داده و درد را کمتر کند.

درمان کوچکی آلت مرد با داروی گیاهی امکان پذیر است؟

علیرغم تبلیغات بسیاری که در مورد اثرات پماد ها و روغن ها و جوشانده های گیاهی در مورد افزایش سایز آلت می شود، تاثیر گذاری هیچکدام در مورد افزایش سایز آلت مردانه اثبات نشده است.

البته تاثیر درمان های گیاهی و دارویی در بهبود نعوظ و سفت شدن آلت دیده شده است که ممکن است به علت نعوظ کامل و سفت تر، مرد پنیس حود را بزرگ تر از حالت عادی ببیند.

آیا وکیوم در افزایش سایر آلت مردان تاثیر دارد؟

در موارد محدودی، وکیوم کردن، موجب افزایش موقت سایز می شود. اما به دلیل خطر آسیب رسانی به بافت پنیس از نظر پزشکی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

به طور خلاصه هیچ راه درمانی اثبات شده ای به غیر از جراحی که فقط برای میکروپنیس تجویز می گردد برای بزرگتر کردن آلت مردان وجود ندارد.

اما می توان با افزایش توان جسمی و تمرینات ورزشی، کیفیت نعوظ و مدت زمان آن را افزایش داد تا رابطه جنسی با لذت بیشتری انجام شود.

مراجعه به پزشک

زمان مراجعه به پزشک

هر مردی که دچار کاهش اندازه ی آلت تناسلی، درد و مشکلات جنسی شده است، یا در مورد سرطان نگران است باید با پزشک خود صحبت کند. پزشک یا یک متخصص اورولوژی میتواند به سوالات فرد پاسخ دهد، به بیماران اطمینان دهد و آزمایش یا درمان هایی را برای او پیشنهاد کند.

آیا میدانستید ده بیماری جنسی در دستگاه تناسلی مردان وجود دارد که برخی سبب سرطان می شوند. برای دیدن توضیحات و تصاویر عفونت های جنسی در دستگاه تناسلی مردان روی لینک زیر کلیک کنید:

۱۰ تصویر عفونت جنسی دستگاه تناسلی مردان

 

دکتر شهریار ناطق جراح کلیه و متخصص ارولوژی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 

برای گرفتن نوبت دکتر شهریار ناطق با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ ، ٨٨٣٦٧٣٥٣  تماس بگیرید یا از طریق صفحه نوبت دهی اینترنتی اقدام نمائید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر طناز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر
  ببخشید اندازه آلت مرد بیش از حد بزرگ و بلند باشه مشکلی در رابطه جنسی ایجاد نمی کنه؟ طول آلت نامزد من 23 سانت در حالت عادی و در حالت نعوذ 27 اینجوری که خودشون میگن.
  و اینکه من شنیدم در زمان میان سالی با افزایش سن اینجور افراد نعوذ خوبی ندارن درسته؟
  ممنون میشم اگه پاسخم رو بدید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،فرمایش شما از نظر علمی درست نیست
   نگران نباشید
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و ادای احترام
  از اینکه مجدد مزاحم وقت شریفتان می شوم پوزش می طلبم

  چند روز پیش در همین صفحه به تفصیل از ارشاد و دلسوزیتان بهره بردم منتها آنچه که باعث جسارت و طرحدمجدد سوال شد اول امیدی است که به کرمتان دارم و دیگر اینکه موضوعی باعث آزارم شده است و امکان مراجعه حضوری را در این موقعیت نداشتم.
  بنده سوالی با شماره رهگیری m68tq11686 پرسیدم و جوابتان امیدوار کننده بود.
  اما نکته ای که فراموش کردم این است که در جایی که بافت سفت داخل آلتم تشکیل شده از لحاظ شکل ظاهری هم باعث تغیراتی در آلت شده است و یک نوع ورم تشکیل شده به طوری که آلت بنده در حالت خوابیدگی هم در آن قسمت آماس دارد و این حالت عذاب آور است در حالت نعوظ سفت می شود ولی این بر آمدگی ملموس است.
  در حالت عادی هم کامل با دست مشخص است.
  آیا وجود این ورم موقتی است یا بیشتر می شود.
  و راهی برای برداشتن آن هست و اصولا جای نگرانی دارد؟
  بیشتر از لحاظ روانی برایم سخت است.

  با امید قبولی طاعات و عبادات.
  در این ماه رمضان دعای سحرگاهان تنها هدیه من به شماست.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،بنده تا معاینه نکنم نمیتوانم دقیقا اظهار نظر کنم اما اگر توده به هر دلیلی شما را اذیت میکند میتوانید انرا برداشت کنید
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  کدوم نوع عمل جراحی برای کجی الت مناسب است؟ هزینه هر کدام چه قدر است؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،بهترین روش plication(بخیه زدن قسمت کج الت)با هزینه ای حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان است
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب و احترام

  خدای بزرگ اجر خیر دنیا و آخرت نصیب شما کند که حرف بیماران را شنیده و با تخصص و صبوری پاسخ می دهید

  مشکلی که برای بنده به وجود آمده و زنگدگیم را تحت تاثیر قرار داده است به این شرح است.
  بنده چهل و پنج ساله و فرهنگی هستم همسرم ۵ سال از من جوانتره.حدود ۱۲ سال پیش در حین مقاربت صدایی از آلتم شنیدم اما نه درد زیاد داشت و نه کبودی و خونمردگی.به چند دکتر مراجعه کردم و هر کدام دارویی دادند و در آخر چند آمپول هم تزریق کردند.از آن زمان من هیچ مشکلی نداشتم و در این دوازده سال از لحاظ جنسی در حد نرمال بودم و زندگی شیرین و بدون مشکل داشتم.تا اینکه حدود دو ماه پیش در حین مقاربت دردی شدید در آلتم حس کردم و سریع به نزد دکتر رفتم.و ماجرا را شرح دادم برایم چند آمپول نوشت که برای تزریق هر کدام چهارصد هزار پول می گرفت.بعد از تزریق اولین آمپول در آلتم انحنا بوجود آمد.
  الان من از لحاظ مقاربت و میل جنسی مشکل ندارم منتها تا زمانی که آلتم کاملا سفت نشود به طرع چپ کج است و در حالت نعوظ کامل کجی از بین می رود.
  از قسمت بافت سفتی که داخل آلت دارم کج می شود و در همان نقطه کمی کلفت تر شده است.
  آیا درمان دارد؟
  ممکن است در طول زمان بدتر بشود؟
  بیشتر از لحاظ ذهنی آشفته ام.
  البته نزد دکترهتی دیگری رفتم و احتمال پیرونی را رد کردند و گفتند این بافت سفت مربوط به سالهای پیش است.
  از بردباریتان بسیتر سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،برای رفع نگرانی و تشخیص قطعی پیرونی میتوانید سونوگرافی از الت انجام دهید هر چند حتی اگر پیرونی باشد انحراف کمتر از ۳۰ درجه و انحرافی که مانع دخول نشود نیاز به جراحی ندارد
  2. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   شما واقعا نمونه یک طبیب الهی هستید و مظهری از یک انسان واقعی چرا که کار بندگان خدا را با بهترین وجه به انجام می رسانید.
   در روزگاری که عده ای طبیب نما بر ارکان طبابت سقف کسابت زده و از این حرفه مقدس تنها جنبه مادی آن را می بینند امثال شما یک نعمت بزرگ هستند

   بندگان حق رحیم و بردبار
   خوی حق دارند در اصلاح کار

   مهربان یاریگران بی رشوتان
   در مقام سخت و در روز گران

   آقای دکتر من از این می ترسم با گذشت زمان انحراف بیشتر و توانایی هم تحلیل برود.
   الان استرس زیاد گاهی بر فعالیت و نعوظ بنده اثر می گذارد.در حالت سفتی کامل هیچ مشکلی ندارم اما همیشه میترسم که با کوچکترین فشار دوباره دچار درد شوم.
   پروفسور زرگوشی پیرونی را رد کردند و گفتند یک نودل است و با مشاهده عکس آلت گفت که نیاز به جراحی نداره ولی این حالت تا همیشه می مانه و تزریق را خیلی بی فایده و مضر دانستند اما متاسفانه کار از کار گذشته و چندین تزریق انجام داده بودم.
   از خداوند برایتان خیر کثیر آرزو مندم
  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   لطف دارید دوست عزیز،یک دنیا سپاس🙏😊😊🙏
  4. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   آقای دکتر به نظر شما این انحراف با توجه به بافت توده ای سفت داخل آلت رشد خواهد داشت یا در همین حالت متوقف می شود؟
   و اگر رشد بکند قابل درمان هست؟
  5. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،چون علت انحراف ان توده است در نتیجه همه چیز بستگی به رشد کردن و یا نکردن توده دارد
  6. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   در صورت رشد بیش از حد با جراحی درمان میشود
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر فری دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من جوانی ۲۳ ساله و مجرد هستم و میخام رن بکیرم ولی الت تناسلیه بسیار کوچکی دارم و وقتی با دوستام به شنا یا برای رابطه جنسی به خانومی مراجعه میکنم من و مسخره میکنن خاستم ببینم درمان یا داروی و حتی یا امپول یا دستگاهی هست که من استفاده کنم ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،لطفا جهت معاینه به مطب مراجعه کنید اگر الت شما واقعا کوچک باشد با جراحی اصلاح میشود
 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده دو سه ماهی میشه که یه هویی آلت تناسلیم هم کوچیکتر شده هم نسبت به قبل تپل شده در ضمن کج هم شده میخواستم ببینم علت چیه و آیا درمانی هم داره با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،امکان دارد که پلاک پیرونی گرفته باشید گرچه تشخیص دقیق نیازمند معاینه حضوری است
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  بنده ۱۹ سالمه و حوالی ۱۷ سالگی‌برای مشکل دیر به بلوغ رسیدن و کم بودن ریش و کوچک بودن الت به دکتر مراجعه کردم و دکتر تستسترون و hcg برایم تجویز کردن و یگ دوره تزریق کردم ولی الان بعد از دو سال فقط مقدار کمی ریش دراوردم و مشکل کوچکی الت تناسلی دارم به حدی که در حالت غیر نعوض شاید ۴ سانت و در حالت نعوض ۸ سانت ولی در حالتی که قسمت بالایی الت را فشار میدهم و امدازه میگیرم ۱۰ سانت میشود من وزن بالایی دارم قدم ۱۹۴ و وزنم ۱۷۵ کیلو هست میخواستم بدونم ایا اگر الان هم تستستورون را دوهفته یک بار و hcg را دوروز یک بار مصرف کنم مشکلم حل میشود؟ جاهای دیگر خواندم که تا تقریبا ۲۰ سالگی رشد دارد و دیگر هیچ راهی ندارید ایا فکر میکنین ممکنه حل شه واقعا باعث خجالت زدگیم هست این قضیه و مطمعنا شریک جنسیم لذت نخواد برد ممنون از پاسخ گویی شما دکتر عزیز ضمنا من چون پشت کنکور هستم نمیدونم الان مصرف این ها درسته یا نه البته هرچیم زمان بگزره ممکنه دیر تر شه و کاری نتونم بکنم ممنونم ازتون ک راهتمایی میکنین چه کار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،لطفا جهت معاینه به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حسیس یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من مدتی بود شنیده بودم با کشش اندازه الت تغییر میکند من هم این کار را انجام دادم اما دو روز بعد الت من شروع به ورم کرد. الا چندروزه ورم داره ولی امروز ورمش کمتر شده البته هیچ کبودی نداره امکان شکستگی الت هست
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،اولا که این حرف که با کشش الت بزرگ میشود هیچ پایه و مبنای علمی ندارد در ثانی احتمال شکستگی بسیار کم است اما در صورت ادامه علائم جهت معاینه مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سیاوش جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  بنده الان مدتیه ازدواج کردم تا قبل ازدواج با اینکه همیشه نگران اندازه ی آلتم بودم ( هم طول هم قطر ) اما به خودم می گفتم شاید خیلی مهم نباشه و شاید بعدا مشکلی پیش نیاد اما الان بعد از چند ماه که از ازدواجم میگذره متوجه میشم که همسرم از سایز من مخصوصا طولش راضی نیست و خیلی کم و به سختی میتونم ارضاش کنم .25 سالمه وطول آلتم در حالت نعوظ وقتی که با دست بغلاشو به داخل می کشم بزور ده سانت میشه قطرشم واقعا به نظرم کمه شاید سه یا چهار سانت لطفا راهنماییم کنید چیکار باید کنم ؟؟؟ اگر جراحی کنم نهایتا چقدر به قطر و طولش اضافه میشه و آیا خطری نداره یا احتما از بین رفتن حس جنسی یا اینکه الت کلا مشکل دار بشه هست یا نه ؟؟ هزینه ش چطوره
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،لطفا جهت معاینه به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر طاهر پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  ببخشید دکتر الت بنده در حالت طبیعی اکثرا جمع شده وبه یکی دو سانت میرسه ولی در حالت نعوذ به ۱۱ تا ۱۲ سانت میرسه میخواستم ببینم مشکلی نیست اگر که هست باید چه کنیم در ضمن ببخشید راه حلی هست که بتونیم الت بزرگتری در هر دو صورت نعوض و در حالت طبیعی داشته باشم یا نه ممنون از وقتی که میزارید در ضمن ۳۵ سالم هست
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،اندازه الت شما طبیعی است
   جمع شدن الت در حالت طبیعی پدیده بیماری نیست مهم اندازه الت حین نعوظ است تنها راهکار قطعی برای بزرگ کردن الت جراحی است
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر