کاهش اندازه ی آلت تناسلی مردان چیست و به چه علتی به وجود می آید؟

فهرست مطالب

جمع شدن آلت تناسلی مردان در واقع به دلیل کوچک شدن الت صورت می گیرد. در این مقاله به شما می گوییم که دلیل کوچک شدن دستگاه تناسلی مردان چیست و برای درمان کوتاهی آلات تناسلی آقایان چه باید کرد؟

بسیاری از مردان نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند و تصور میکنند اندازه آلت در میزان رضایت جنسی خود یا شریک جنسی شان تاثیر گذار است. بسیاری از مردان نیز به خاطر اندازه آلت تناسلی شان اعتماد به نفس کافی برای برهنه شدن را ندارند.

در مورد رابطه جنسی باید بدانید این تصور که هر چه طول الت بزرگتر باشد بهتر است، صدق نمیکند. در حقیقت قطر الت تناسلی برای رضایت جنسی مهم‌تر از طول الت است.

برداشت مردان از آلت تناسلی خود میتواند بر اعتماد به نفس آنها و ذهنیت مثبت از بدن خود تاثیر بگذارد. مردانی که اعتماد به نفس کافی برای اندازه آلت تناسلی خود ندارند و از آن خجالت میکشند، ممکن است دچار اختلال نعوظ ناشی از اضطراب یا مشکلات احساسی دیگر شوند.

رواندرمانگرهایی که با مردانی که دچار این مشکلات هستند کار میکنند، میگویند این برداشت مردان از خیلی کوچک بودن آلت تناسلی شان با چیزی که تحقیقات نشان میدهد، تطابق ندارد.

جمع شدن آلت تناسلی در مردان

کوچک یا جمع شدن آلت تناسلی مردان (Penis shrinkage) به کاهش اندازه آلت تناسلی مردان گفته می شود. گاهی اوقات این جمع شدن دستگاه تناسلی ماندگار است و گاهی نیز حاصل یک مشکل قابل درمان یا سبک زندگی می باشد.

اندازه آلت تناسلی در مردان متفاوت است. پژوهشی نشان داده است نه نژاد و نه قومیت تاثیری بر اندازه آلت تناسلی ندارند. بسیاری از مردان فکر میکنند اندازه آلت تناسلی شان بزرگتر از حد متوسط است اما در واقع در بیشتر افراد اندازه آن در دامنه نرمال قرار میگیرد.

مردانی که از اندازه آلت تناسلی خود راضی نیستند، می توانند به دنبال روشهای بزرگ کردن اندازه آن باشند. به دو نکته توجه داشته باشید:

⚠️ با افزایش سن، آلت تناسلی و بیضه ها کمی کوچکتر میشوند.
⚠️ بسیاری از مردان هنگامی که اضافه وزن پیدا می کنند، بیان میدارند اندازه آلت تناسلی شان کوچکتر به نظر میرسد.

اندازه نرمال آلت تناسلی مردان

بسیاری از مردان زمانی ممکن است این سوال برایشان پیش بیاید که آیا اندازه آلت تناسلی شان در اندازه خوبی هست یا نه؟ بر اساس یک پژوهش متوسط طول آلت تناسلی در حال شل ۹/۲ سانتیمتر و در حالت نعوظ ۱۲/۹ سانتیمتر است.

متوسط اندازه دور آلت تناسلی (قطر آلت) ۹/۳ سانتیمتر در حالت شل و ۱۱/۷ سانتیمتر در حالت نعوظ می باشد. اندازه دور آلت تناسلی در پهن ترین بخش آن حساب میشود. همچنین تنها ۵ درصد از افراد اندازه آلت تناسلی شان در حالت نعوظ ۱۶ سانتیمتر یا بزرگتر بوده است. 

 

آلت تناسلی

تنها در ۵ درصد افراد اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ برابر یا کمتر از ۱۰ سانتیمتر می باشد. یعنی تنها ۵ نفر از هر ۱۰۰ مرد آلت تناسلی کوتاهتر از ۱۰سانتیمتر (در حالت نعوظ) داشتند.

هم چنین مردانی که اندازه آلت تناسلی شان در حالت نعوظ مشابه است، ممکن است آلت شان در حالت شل اندازه های متفاوتی داشته باشد.

تحقیقات، اندازه ی متوسط آلت تناسلی مردان را طبق زیر نشان داده است:

✔ متوسط طول آلت ناسلی در حالت شل و جمع شده: ۹٫۱۶ سانتیمتر (حدود ۳٫۶ اینچ)
✔ متوسط طول آلت تناسلی در حالت کشیده اما شل: ۱۳٫۲۴ سانترمتر (حدود ۵٫۳ اینچ)
✔ متوسط طول آلت تناسلی در حال نعوظ: ۱۳٫۱۲ سانتیمتر (حدود ۵٫۲ اینچ)
✔ متوسط دور آلت تناسلی شل و جمع شده: ۹٫۱۳ سانتیمتر (حدود ۳٫۷ اینچ)
✔ متوسط دور آلت تناسلی در حالت نعوظ: ۱۱٫۶۶ سانتیمتر (حدود ۴٫۶ اینچ)

اندازه گیری آلت تناسلی

برای اندازه گیری آلت تناسلی، از ابتدای شروع آلت تناسلی (از محل اتصال آن به استخوان شرمگاهی) تا نوک کلاهک را اندازه بگیرید. نوک کلاهک انتخاب بخش مدور نوک آلت تناسلی است. چربی جلوی استخوان شرمگاهی را هنگام اندازه گیری آلت، به داخل فشار بدهید. پوست ختنه گاه را جزء طول آلت نباید حساب کنید. برای اندازه گیری دور آلت تناسلی (قطر آلت) قاعده یا وسط بدنه آلت را اندازه گیری کنید.

آیا اندازه آلت تناسلی با افزایش سن، تغییر میکند؟

طبیعی است که با افزایش سن کاهش اندازه آلت تناسلی تا حدی تجربه شود. مردانی که در دهه شصت تا هفتاد عمر خود قرار دارند، ممکن است اندازه آلت شان ۱ تا ۱/۵ سانتیمتر کوتاهتر شود. همچنین این امکان وجود دارد که آلت تناسلی را با کاهش وزن، اصلاح موی ناحیه شرمگاهی و حفظ تناسب اندام، بزرگتر نشان دهید.

عواملی مانند سرما نیز ممکن است باعث کوچک شدن آلت تناسلی شوند اما این موقتی بوده و دوباره آلت به اندازه طبیعی خود برمیگردد. از طرفی افزایش چربی بدن با افزایش سن، ممکن است باعث شود آلت کوتاهتر به نظر برسد.

آیا اندازه آلت تناسلی بر رضایت جنسی تاثیر می گذارد؟

عوامل زیادی بر سازگاری و متناسب بودن دستگاه تناسلی مرد با زن وجود دارد و همه چیز مربوط به اندازه آلت نمی شود. پژوهش ها نشان میدهند اندازه آلت تناسلی مهمترین فاکتور رضایت جنسی نیست به عبارتی الزاما فردی که واژن تنگی دارد، ممکن است تمایلی به شریک جنسی با آلت تناسلی بزرگ نداشته باشد. 

در زوج هایی که رابطه جنسی مقعدی دارند، اندازه بزرگ آلت ممکن است مانعی در برقراری رابطه جنسی باشد. زوجین باید در مورد نیازهای جنسی خود روشن و شفاف با یکدیگر صحبت کنند تا ببینند چه راههایی برای بهبود رضایت جنسی پیش رو دارند.

اندازه آلت تناسلی گاهی اوقات بر مسائل دیگری مانند موارد زیر تاثیر میگذارد:

– راحتی جنسی

اگر آلت تناسلی تان برای شریک جنسی تان خیلی بزرگ باشد، ممکن است دخول برای او دردناک شده و بدون استفاده از لوبریکانت (روان کننده) مناسب، رابطه جنسی لذت بخشی برقرار نشود. اگر عدم تناسب بین دستگاه تناسلی دو طرف زیاد باشد، رابطه جنسی مقعدی بسیار دردناک و یا حتی غیر ممکن میشود.


-لذت جنسی

طول و قطر آلت تناسلی مرد بر توانایی تحریک کردن شریک جنسی تاثیر میگذارد. مثلا فردی که آلت کوتاه اما قطوری دارد، ممکن است بتواند نواحی ابتدایی داخل مقعد یا واژن را بسیار تحریک کند اما ممکن است نتواند نواحی عمیقتر واژن را تحریک نماید.
 

– اضطراب جنسی

اندازه آلت تناسلی تنها چیزی نیست که در رابطه اهمیت دارد. برداشت و نظر هر کسی در مورد بزرگی آلت متفاوت است و این بر میزان اضطراب و لذت بردن مرد تاثیر میگذارد. مثلا ممکن است فردی از احساس کوچک بودن آلت تناسلی خود شرمنده و مضطرب باشد و این باعث شود در رابطه جنسی لذت کافی نبرد در حالی که اندازه آلت او در واقع متوسط است.

زن‌ها دوست دارند الت تناسلی مرد کوچکتر باشد یا بزرگتر؟

اندازه آلت
اندازه آلت تناسلی بیشتر یک ترجیح است و ترجیح هر کسی بستگی زیادی به نیازهای جنسی او ، نوع رابطه جنسی که آن شخص دارد، هنجارهای فرهنگی و عوامل دیگر دارد.
 

تحقیقات نشان میدهند اندازه آلت جنسی در بیشتر افراد مهمترین عامل رضایت جنسی نیست. در یک نظرسنجی در سال ۲۰۰۶ از ۵۲۰۳۱ مرد و زن صورت گرفت مشخص شد ۸۴ درصد از زنان از اندازه آلت تناسلی شریک جنسی خود رضایت دارند و تنها ۱۴ درصد آنها ترجیح میدادند اندازه آلت تناسلی شریک جنسی شان بزرگتر باشد. ۲ درصد از زنان نیز میخواستند آلت تناسلی شریک جنسی شان کوچکتر باشد.

آیا ممکن است آلت تناسلی مرد برای زن بیش از حد بزرگ یا کوچک باشد؟

واژن نیز همانند آلت تناسلی مردان اشکال و اندازه های مختلف دارد. به همین خاطر زنان نیز ممکن است نگران اندازه واژن شان باشند. با این حال تفاوتها در اندازه واژن را به راحتی نمیتوان اندازه گیری کرد یا متوجه شد چرا که واژن عضله های داخلی دارد که شکل آن را در مواقع مختلف در سیکل قاعدگی، بارداری و مواقع دیگر تغییر میدهد.
 

برخی افراد واژن کوچکتری نسبت به دیگران دارند، برخی واژن شان عمق کمتری دارد و دهانه رحم شان به ورودی واژن نزدیکتر است؛ در نتیجه عمق دخول در آنها کمتر می باشد. این ویژگی برای برخی که آلت تناسلی کوتاهتری دارند، مزیت به حساب می آید. اما رابطه جنسی این زنان با کسانی که آلت تناسلی بلندتری دارند، ممکن است دردناک باشد یا دخول کامل سخت شود.

آیا واژن با افزایش سن یا رابطه جنسی زیاد گشادتر میشود؟

با افزایش سن یا رابطه جنسی مکرر، اندازه واژن تغییر نمیکند. عضله های کشسانی که واژن را نگه میدارند، قابلیت کشیدگی و جمع شدن به شکل طبیعی اولیه را دارند. با این حال صدمه دیدن عضله های لگن میتواند حس واژن و دخول را تغییر دهد.
 
آسیب دیدگی عضله های کف لگن در اثر جراحی یا زایمان طبیعی میتواند عضله ها را ضعیف کرده و باعث شود رابطه جنسی دردناک شود یا واژن شل تر یا سفت تر حس شود.
اندازه واژن
ورزشهای عضلات کف لگن مانند ورزشهای کگل میتواند به حفظ قدرت عضلات کف لگن و غلبه بر مشکلات لگن کمک کند. اما باید بدانید این ورزش ها بر ناسازگاری های شدید آناتومی فائق نمی آیند. تفاوت در آناتومی بر رابطه جنسی مقعدی نیز تاثیر میگذارد. مقعد همانند واژن از عضله تشکیل شده است. 

اگر چه معمولا عضلات مقعد خیلی کشیده نمیشوند، اما تجربه های پیشین رابطه جنسی مقعدی باعث میشود این عضله ها برای دخول راحت تر شل شوند. افراد کوتاه قد تر مقعد کوتاهتری دارند از این رو ممکن است در رابطه با فردی که آلت تناسلی بزرگی دارد، دخول برایشان سخت تر باشد.

باید بدانید اندازه آلت تناسلی به ندرت اهمیت زیادی در رضایت جنسی دارد. بنابراین اگر نگرانی در این زمینه دارید حتما با شریک جنسی خود مطرح کنید و راه حل مشکل را بررسی کنید.

آیا میتوانم اندازه آلت تناسلی ام را بزرگ کنم؟

تصمیم گیری برای افزایش اندازه آلت تناسلی باید با دقت و پس از مشاوره با اورولوژیست انجام شود. پیش از اقدام، بهتر است مشاوره روانشناسی نیز دریافت کنید. او به شما کمک میکند انتظار واقع بینانه ای از خود داشته باشید و تصورات اشتباه و غیر واقعی در مورد اندازه آلت تناسلی را کنار بگذارید.

روشهای بزرگ کردن آلت تناسلی چیست؟

بزرگ کردن آلت با پروتز
👈👈 یک روش درمان کوچک بودن آلت تناسلی، عمل جراحی است که بر روی رباطهایی صورت میگیرد که آلت را به استخوان شرمگاهی متصل می کند. این عمل باعث میشود آلت بیشتر از بدن فاصله بگیرد و جلو بیاید.
 
👈👈 عمل جراحی پیوند پوست اطراف آلت تناسلی نیز برای افزایش قطر آلت انجام میشود.
 
👈👈 برخی از مردانی که چربی اطراف آلت تناسلی دارند و به خاطر لایه چربی، آلت شان کوتاهتر دیده میشود از لیپوساکشن اطراف استخوان شرمگاهی سود میبرند.
 
👈👈 پروتزهای قابل باد کردن آلت تناسلی نیز وجود دارند که طی عمل جراحی در داخل آلت جایگذاری میشوند تا بهبود اختلال عملکرد نعوظ و یا افزایش طول آلت تناسلی ایجاد نمایند.
 
اگر میخواهید آلت تناسلی خود را بلندتر یا قطورتر کنید، پیش از هر کاری با پزشک متخصص (اورولوژی) کنید.

آیا خود ارضایی بر اندازه آلت تناسلی تاثیر میگذارد؟

شایعات و باورهای نادرستی در مورد اندازه آلت تناسلی و ارتباط آن با عوامل مختلف وجود دارد. برخی میگویند خود ارضایی یا استمنا باعث کوچک شدن یا بزرگ شدن آلت تناسلی در مردان میشود.
 

هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد خود ارضایی تاثیر ماندگاری بر اندازه آلت تناسلی دارد. خود ارضایی با ایجاد نعوظ باعث بزرگ شدن آلت تناسلی به صورت کاملا موقتی میشود. اما پس از انزال، اندازه آلت تناسلی به وضعیت اولیه برمیگردد.

چه عواملی اندازه آلت تناسلی را تعیین میکنند؟

اندازه آلت تناسلی بیشتر حاصل عوامل ژنتیکی است. آلت تناسلی در دوران بلوغ و گاهی تا چند سال پس از آن رشد میکند. در بیشتر مردان رشد آلت در حوالی ۱۸ تا ۱۹ سالگی متوقف میشود.
 
تستوسترون هورمون مردانه لازم برای عملکرد جنسی و رشد است. در دوران بلوغ پسران تستوسترون افزایش می یابد و باعث رشد آلت تناسلی میشود. مقدار تستوسترون در استمنا نیز تغییر میکند.با این حال این تغییر تستوسترون جزئی بوده و تاثیر بلند مدت ندارد. اندکی پس از انزال مقدار تستوسترون به سطح نرمال برمیگردد.
بسیاری از شرکتها ادعا میکنند، لوسیون، پماد یا محصولات دیگری ساخته اند که اندازه آلت تناسلی مردان را افزایش میدهد. اما شواهد اندکی در پشتیبانی از این ادعاها وجود دارد. هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد خود ارضایی تاثیر ماندگاری بر اندازه آلت تناسلی دارد. خود ارضایی با ایجاد نعوظ باعث بزرگ شدن آلت تناسلی به صورت کاملا موقتی میشود. اما پس از انزال، اندازه آلت تناسلی به وضعیت اولیه برمیگردد.

علت جمع شدن دستگاه تناسلی مردان

۱- افزایش سن

با افزایش سن مردان، رسوبات چربی در شریان ها تجمع یافته و باعث کاهش جریان خون آلت تناسلی می شود. درنتیجه سلول های عضلانی در لوله های نعوظی آلت تناسلی ضعیف خواهند شد.

لوله های نعوظی آلت تناسلی با پر شدن توسط خون باعث فرآیند نعوظ میشوند، به همین دلیل جریان خون کمتر به معنی نعوظ کوچک تر میباشد.

یکی درگیر از علل محتمل کاهش اندازه ی آلت تناسلی، به وجود آمدن بافت های اسکار با گذشت زمان در طی رابطه ی جنسی و ورزش میباشد. این تجمع از بافت اسکار، روی بافت اسفنجی نعوظی آلت تناسلی تاثیر میگذارد و باعث کاهش اندازه ی آلت تناسلی و محدود شدن اندازه ی نعوظ آن خواهد شد.

۲- افزایش وزن عامل اصلی کوچک شدن آلت مردانه

تاثیر افزایش وزن به ویژه در اطراف معده، یکی از نگرانی های اصلی بسیاری از مردان است. گرچه آلت تناسلی ممکن است با افزایش وزن کوچک تر به نظر برسد، اما اندازه ی آن تغییری نکرده است. علت این که آلت تناسلی کوچک تر به نظر میرسد این است که آلت تناسلی به دیواره ی شکمی متصل شده است و زمانی که شکم بزرگ میشود، آلت تناسلی را به سمت درون خود میکشد. اگر مردی وزنش را کم کند، آلت تناسلی اش به اندازه و شکل سابق برمی گردد.

افزایش وزن و کاهش طول آلت

۳- جراحی پروستات

تحقیقات نشان داده است مردانی که سابقه ی جراحی پروستات سرطانی داشته اند، ممکن است دچار کاهش اندازه ی آلت تناسلی شوند. یکی دیگر از مطالعات نشان داد، ۷۱ درصد از مردانی که سابقه ی برداشتن پروستات داشتند، دچار کاهش اندازه ی آلت تناسلی شدند.

اما محققان به درستی نمیدانند چرا بعد از جراحی برداشتن پروستات این اتفاق می افتد. بعضی از محققان معتقدند این موضوع ممکن است با طول مجرای ادراری مرتبط باشد، لوله ای که به مثانه متصل میشود و در طی برداشتن پروستات کوچک میشود.

۴- بیماری پیرونی

در این بیماری، بافت اسکار فیبروزه که درون آلت تناسلی تشکیل میشود، باعث میشود که آلت تناسلی در طی نعوظ کج شود. در بیشتر مواقع، نباید نعوظ کج باعث ایجاد نگرانی شود، اما برای بعضی از مردان، خم شدگی ممکن است مهم یا دردناک باشد.

بر اساس مطالعات، بیماری پیرونی( کج بودن آلت تناسلی ) بیشتر از ۲۳% مردان بین ۴۰ تا ۷۰ سال را تحت تاثیر قرار میدهد. درحالی که پیرونی با افزایش سن پیشرفت میکند، این بیماری در افراد جوان تر از ۳۰ سال نیز مشاهده میشود.

پیرونی میتواند باعث کاهش طول و اندازه ی آلت تناسلی مردان شود. بعضی اوقات، پیرونی خود به خود برطرف میشود، اما در بیشتر مواقع یا به همان حالت باقی میماند یا حتی بدتر میشود.

پزشکان تنها زمانی این بیماری را درمان میکنند که کجی آلت تناسلی دردناک باشد یا باعث اختلال در رابطه ی جنسی شود. در طی جراحی بافت اسکاری که سبب کاهش اندازه، کجی یا دردناکی آلت تناسلی شده است، برداشته میشود.

درمان دارویی پروستات ۵- داروها

بعضی از داروها میتوانند باعث کاهش اندازه ی آلت تناسلی مردان شوند. داروهایی شامل آدرال، که برای اختلال کمبود توجه یا بیش فعالی تجویز میشود، بعضی داروهای ضد افسردگی و ضد روانپریشی و بعضی از داروهایی که برای درمان بزرگی پروستات تجویز میشوند، می توانند منجر به این امر شوند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ نشان داد بعضی از مردانی که برای بزرگی پروستات از داروی فیناستراید استفاده کرده بودند، دچار کاهش اندازه ی آلت مرد و کاهش میل جنسی شده بودند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد ۴۱ درصد مردانی که از دوتاسراید برای درمان بزرگی پروستات استفاده کرده بودند دچار اخلال در فعالیت جنسی شده بودند.

۶- سیگار دشمن آلت مردانه

مواد شیمایی موجود در سیگار میتوانند باعث اختلال خونرسانی به آلت تناسلی، ایجاد صدمه به عروق آلت تناسلی و جلوگیری از خونگیری و کشش آن شوند. بدون در نظر گرفتن محرک ها و تاثیر آن ها روی مغز، اگر عروق خونی آسیب ببینند آلت تناسلی قادر به نعوظ نخواهد بود.

در یک مطالعه، آلت تناسلی در حال نعوظ ۲۰۰ مرد مورد بررسی قرار گرفت. براساس یکی از گزارش ها، مردان سیگاری در مقایسه با افرادی که سیگاری نبودند اندازه ی آلت کوچک تری در حالت نعوظ داشتند. محققان بیان کردند ممکن است کاهش طول به علت محدود شدن جریان خون آلت تناسلی به خاطر سیگار کشیدن و جلوگیری از کشش آلت تناسلی باشد.

همچنین سیگار کشیدن با اختلال نعوظ در ارتباط میباشد. این اختلال باعث جلوگیری از نعوظ کامل شده و ممکن است افراد سیگاری نتوانند به نعوظ برسند.

درمان کوچک شدن آلت تناسلی مردان

بیشتر عواملی که منجر به کوچک شدن آلت تناسلی در مردان میشوند مانند: سیگار کشیدن و اضافه وزن با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی قابل اصلاح هستند. اگر مصرف دارو باعث جمع شدن آلت تناسلی شده باشد تنظیم یا تغییر دارو میتواند این عارضه را خنثی کند.

برای مردانی که پس از برداشتن پروستات آلت تناسلی شان کوچک شده است ظرف چند ماه تا یک سال معمولا این وضعیت خود به خود بهبود می یابد. توانبخشی آلت تناسلی (نوعی فیزیوتراپی) پس از جراحی به بازگرداندن عملکرد نعوظ کمک میکند و داروهایی مانند: ویاگرا، سیلدنافیل، تادالافیل، ویزارسین و سیالیس گردش خون در آلت تناسلی را تقویت میکنند.

داپوکستین

 

در درمان بیماری پیرونی، بافت فیبروزه از داخل آلت برداشته میشود. این کار با عمل جراحی و یا دارو صورت می گیرد. در واقع اصلاح انحنای آلت به بهبود عملکرد جنسی و رفع درد کمک میکند.

درمان کوچکی آلت مرد با داروی گیاهی امکان پذیر است؟

علیرغم تبلیغات بسیاری که در مورد اثرات پماد ها و روغن ها و جوشانده های گیاهی در مورد افزایش سایز آلت می شود، تاثیر گذاری هیچکدام در مورد افزایش سایز آلت مردانه اثبات نشده است.

البته تاثیر درمان های گیاهی و دارویی در بهبود نعوظ و سفت شدن آلت دیده شده است که ممکن است به علت نعوظ کامل و سفت تر، مرد پنیس حود را بزرگ تر از حالت عادی ببیند.

آیا وکیوم در افزایش سایر آلت مردان تاثیر دارد؟

در موارد محدودی، وکیوم کردن، موجب افزایش موقت سایز می شود. اما به دلیل خطر آسیب رسانی به بافت پنیس از نظر پزشکی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

به طور خلاصه هیچ راه درمانی اثبات شده ای به غیر از جراحی که فقط برای میکروپنیس تجویز می گردد برای بزرگتر کردن آلت مردان وجود ندارد.

اما می توان با افزایش توان جسمی و تمرینات ورزشی، کیفیت نعوظ و مدت زمان آن را افزایش داد تا رابطه جنسی با لذت بیشتری انجام شود.

زمان مراجعه به پزشک

در بعضی موارد این وضعیت به سن، دارو یا سبک زندگی (سیگار کشیدن یا اضافه وزن) مرتبط است و به دارو نیازی نداردعادات سالم در زندگی و تغییر داروها میتواند کوچکی آلت تناسلی را اصلاح کنند و مشکلات جنسی دیگر را نیز کاهش دهند.

کسی که دچار کوچک شدن آلت تناسلی شده و درد یا مشکلات جنسی نیز دارد یا نگران سرطان است باید به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کنند.

دکتر شهریار ناطق جراح کلیه و متخصص ارولوژی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

آیا میدانستید ده بیماری جنسی در دستگاه تناسلی مردان وجود دارد که برخی سبب سرطان می شوند. برای دیدن توضیحات و تصاویر عفونت های جنسی در دستگاه تناسلی مردان روی لینک زیر کلیک کنید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  کدوم نوع عمل جراحی برای کجی الت مناسب است؟ هزینه هر کدام چه قدر است؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،بهترین روش plication(بخیه زدن قسمت کج الت)با هزینه ای حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان است
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 0 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب و احترام

  خدای بزرگ اجر خیر دنیا و آخرت نصیب شما کند که حرف بیماران را شنیده و با تخصص و صبوری پاسخ می دهید

  مشکلی که برای بنده به وجود آمده و زنگدگیم را تحت تاثیر قرار داده است به این شرح است.
  بنده چهل و پنج ساله و فرهنگی هستم همسرم ۵ سال از من جوانتره.حدود ۱۲ سال پیش در حین مقاربت صدایی از آلتم شنیدم اما نه درد زیاد داشت و نه کبودی و خونمردگی.به چند دکتر مراجعه کردم و هر کدام دارویی دادند و در آخر چند آمپول هم تزریق کردند.از آن زمان من هیچ مشکلی نداشتم و در این دوازده سال از لحاظ جنسی در حد نرمال بودم و زندگی شیرین و بدون مشکل داشتم.تا اینکه حدود دو ماه پیش در حین مقاربت دردی شدید در آلتم حس کردم و سریع به نزد دکتر رفتم.و ماجرا را شرح دادم برایم چند آمپول نوشت که برای تزریق هر کدام چهارصد هزار پول می گرفت.بعد از تزریق اولین آمپول در آلتم انحنا بوجود آمد.
  الان من از لحاظ مقاربت و میل جنسی مشکل ندارم منتها تا زمانی که آلتم کاملا سفت نشود به طرع چپ کج است و در حالت نعوظ کامل کجی از بین می رود.
  از قسمت بافت سفتی که داخل آلت دارم کج می شود و در همان نقطه کمی کلفت تر شده است.
  آیا درمان دارد؟
  ممکن است در طول زمان بدتر بشود؟
  بیشتر از لحاظ ذهنی آشفته ام.
  البته نزد دکترهتی دیگری رفتم و احتمال پیرونی را رد کردند و گفتند این بافت سفت مربوط به سالهای پیش است.
  از بردباریتان بسیتر سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،برای رفع نگرانی و تشخیص قطعی پیرونی میتوانید سونوگرافی از الت انجام دهید هر چند حتی اگر پیرونی باشد انحراف کمتر از ۳۰ درجه و انحرافی که مانع دخول نشود نیاز به جراحی ندارد
  2. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   شما واقعا نمونه یک طبیب الهی هستید و مظهری از یک انسان واقعی چرا که کار بندگان خدا را با بهترین وجه به انجام می رسانید.
   در روزگاری که عده ای طبیب نما بر ارکان طبابت سقف کسابت زده و از این حرفه مقدس تنها جنبه مادی آن را می بینند امثال شما یک نعمت بزرگ هستند

   بندگان حق رحیم و بردبار
   خوی حق دارند در اصلاح کار

   مهربان یاریگران بی رشوتان
   در مقام سخت و در روز گران

   آقای دکتر من از این می ترسم با گذشت زمان انحراف بیشتر و توانایی هم تحلیل برود.
   الان استرس زیاد گاهی بر فعالیت و نعوظ بنده اثر می گذارد.در حالت سفتی کامل هیچ مشکلی ندارم اما همیشه میترسم که با کوچکترین فشار دوباره دچار درد شوم.
   پروفسور زرگوشی پیرونی را رد کردند و گفتند یک نودل است و با مشاهده عکس آلت گفت که نیاز به جراحی نداره ولی این حالت تا همیشه می مانه و تزریق را خیلی بی فایده و مضر دانستند اما متاسفانه کار از کار گذشته و چندین تزریق انجام داده بودم.
   از خداوند برایتان خیر کثیر آرزو مندم
  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   لطف دارید دوست عزیز،یک دنیا سپاس🙏😊😊🙏
  4. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   آقای دکتر به نظر شما این انحراف با توجه به بافت توده ای سفت داخل آلت رشد خواهد داشت یا در همین حالت متوقف می شود؟
   و اگر رشد بکند قابل درمان هست؟
  5. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،چون علت انحراف ان توده است در نتیجه همه چیز بستگی به رشد کردن و یا نکردن توده دارد
  6. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   در صورت رشد بیش از حد با جراحی درمان میشود
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر فری دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  من جوانی ۲۳ ساله و مجرد هستم و میخام رن بکیرم ولی الت تناسلیه بسیار کوچکی دارم و وقتی با دوستام به شنا یا برای رابطه جنسی به خانومی مراجعه میکنم من و مسخره میکنن خاستم ببینم درمان یا داروی و حتی یا امپول یا دستگاهی هست که من استفاده کنم ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،لطفا جهت معاینه به مطب مراجعه کنید اگر الت شما واقعا کوچک باشد با جراحی اصلاح میشود
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  با سلام طول آلت من تقریبا 13 یا 14 سانت است 19 سالمه و آیا با عمل میتونم سایز آلت رو زیاد کنم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،بله میتوانید اما چون سایز الت شما نرمال است بنده توصیه نمیکنم
 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 0 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده دو سه ماهی میشه که یه هویی آلت تناسلیم هم کوچیکتر شده هم نسبت به قبل تپل شده در ضمن کج هم شده میخواستم ببینم علت چیه و آیا درمانی هم داره با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،امکان دارد که پلاک پیرونی گرفته باشید گرچه تشخیص دقیق نیازمند معاینه حضوری است
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 0 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  بنده ۱۹ سالمه و حوالی ۱۷ سالگی‌برای مشکل دیر به بلوغ رسیدن و کم بودن ریش و کوچک بودن الت به دکتر مراجعه کردم و دکتر تستسترون و hcg برایم تجویز کردن و یگ دوره تزریق کردم ولی الان بعد از دو سال فقط مقدار کمی ریش دراوردم و مشکل کوچکی الت تناسلی دارم به حدی که در حالت غیر نعوض شاید ۴ سانت و در حالت نعوض ۸ سانت ولی در حالتی که قسمت بالایی الت را فشار میدهم و امدازه میگیرم ۱۰ سانت میشود من وزن بالایی دارم قدم ۱۹۴ و وزنم ۱۷۵ کیلو هست میخواستم بدونم ایا اگر الان هم تستستورون را دوهفته یک بار و hcg را دوروز یک بار مصرف کنم مشکلم حل میشود؟ جاهای دیگر خواندم که تا تقریبا ۲۰ سالگی رشد دارد و دیگر هیچ راهی ندارید ایا فکر میکنین ممکنه حل شه واقعا باعث خجالت زدگیم هست این قضیه و مطمعنا شریک جنسیم لذت نخواد برد ممنون از پاسخ گویی شما دکتر عزیز ضمنا من چون پشت کنکور هستم نمیدونم الان مصرف این ها درسته یا نه البته هرچیم زمان بگزره ممکنه دیر تر شه و کاری نتونم بکنم ممنونم ازتون ک راهتمایی میکنین چه کار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،لطفا جهت معاینه به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حسیس یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام من مدتی بود شنیده بودم با کشش اندازه الت تغییر میکند من هم این کار را انجام دادم اما دو روز بعد الت من شروع به ورم کرد. الا چندروزه ورم داره ولی امروز ورمش کمتر شده البته هیچ کبودی نداره امکان شکستگی الت هست
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،اولا که این حرف که با کشش الت بزرگ میشود هیچ پایه و مبنای علمی ندارد در ثانی احتمال شکستگی بسیار کم است اما در صورت ادامه علائم جهت معاینه مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سیاوش جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 0 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  بنده الان مدتیه ازدواج کردم تا قبل ازدواج با اینکه همیشه نگران اندازه ی آلتم بودم ( هم طول هم قطر ) اما به خودم می گفتم شاید خیلی مهم نباشه و شاید بعدا مشکلی پیش نیاد اما الان بعد از چند ماه که از ازدواجم میگذره متوجه میشم که همسرم از سایز من مخصوصا طولش راضی نیست و خیلی کم و به سختی میتونم ارضاش کنم .25 سالمه وطول آلتم در حالت نعوظ وقتی که با دست بغلاشو به داخل می کشم بزور ده سانت میشه قطرشم واقعا به نظرم کمه شاید سه یا چهار سانت لطفا راهنماییم کنید چیکار باید کنم ؟؟؟ اگر جراحی کنم نهایتا چقدر به قطر و طولش اضافه میشه و آیا خطری نداره یا احتما از بین رفتن حس جنسی یا اینکه الت کلا مشکل دار بشه هست یا نه ؟؟ هزینه ش چطوره
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،لطفا جهت معاینه به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر طاهر پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  ببخشید دکتر الت بنده در حالت طبیعی اکثرا جمع شده وبه یکی دو سانت میرسه ولی در حالت نعوذ به ۱۱ تا ۱۲ سانت میرسه میخواستم ببینم مشکلی نیست اگر که هست باید چه کنیم در ضمن ببخشید راه حلی هست که بتونیم الت بزرگتری در هر دو صورت نعوض و در حالت طبیعی داشته باشم یا نه ممنون از وقتی که میزارید در ضمن ۳۵ سالم هست
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،اندازه الت شما طبیعی است
   جمع شدن الت در حالت طبیعی پدیده بیماری نیست مهم اندازه الت حین نعوظ است تنها راهکار قطعی برای بزرگ کردن الت جراحی است
 • تصویر کاربر احسان پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  علت نداشتن میل جنسیم و کاهش بسیار حالت تناسلیم چی هست
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،لطفا ازمایش هورمونهای جنسی بدهید و با جواب ان به مطب مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی

آدرس مطب

کارگر شمالی، روبروی مرکز قلب تهران، خیابان دانش ثانی،. مجتمع تخصص درمان، طبقه اول، واحد ۸

شماره تماس

۰۲۱-۲۲۷۹۲۶۲۴ ۰۲۱-۲۲۷۹۲۴۸۱

در این مقاله مطالعه می‌کنید: