درمان سوزش ادرار همراه با خون + علت خون در ادرار

یکی از مواردی که همیشه باعث استرس و اضطراب و نگرانی بیمار می شود، مشاهده ی خون در ادرار است. گاهی نیز سوزش ادرار همراه با خون خواهد بود. در این مقاله به بررسی علت خون در ادرار و همچنین راه هایی جهت درمان آن، می پردازیم.

تعدادی علائم و شرایط متفاوت وجود دارند که می توانند سبب نگرانی شما شوند. در میان این موارد، وجود خون در ادرار یکی از هشدار دهنده ترین موارد می باشد و ممکن است فورا شما را به این نتیجه برساند که به سرطان مبتلا هستید.

اما خبر خوب این است که سرطان تنها یکی از عوامل احتمالی وجود خون در ادرار بوده و جزو عوامل رایج نمی باشد. در واقع موارد مختلفی می توانند سبب وجود خون در ادرار شوند. در این مطلب جهت محکم کاری ۱۳ مورد را بررسی خواهیم کرد.

این وضعیت به اصطلاح هماچوری نیز خوانده می شود و علامتی شایع از طیف وسیعی از عوامل مختلف است. بنابراین سریع نتیجه گرفتن از این وضعیت کاری عجولانه بوده و فرد باید دیگر علائم موجود و عواملی مانند سن، جنسیت و سبک زندگی را نیز مد نظر قرار دهد. مشکل هر چه که باشد، اگر در مورد آن مطمئن نبوده و یا نگران هستید، باید آن را با یک پزشک در میان بگذارید.

خون در ادرار نشانه چیست؟

در هماچوری، ممکن است کلیه ها یا هر قسمت دیگری از مجاری ادراری، به گلبول های قرمز اجازه دهند تا به درون ادرار راه یابند. دلایلی که می توانند سبب این عارضه شوند به شرح زیر هستند:

عفونت مجاری ادراری

۱- عفونت مجاری ادراری

گاهی علت خون در ادرار می تواند عفونت مجاری ادراری باشد که به وسیله ورود باکتری به میزراه و راه یافتن آن به درون مثانه ایجاد شود. سپس باکتری در آن قسمت می تواند تقسیم شود، که این وضعیت سبب ایجاد شماری از علائم می گردد.

در عفونت مجاری ادراری، در کنار وجود خون در ادرار ممکن است متوجه شوید که ادرار شما دارای بویی شدید است، نیازی مبرم به ادرار کردن دارید و هنگامی که سعی در ادرار کردن دارید احساس سوزش می کنید. همچنین ممکن است این سوزش را در حین نزدیکی جنسی نیز احساس کنید.

بیماری کلیوی

۲- ادرار خونی ناشی از بیماری کلیوی

یک مورد دیگر از عوامل ادرار خونی که می تواند بیشتر نگران کننده باشد، بیماری کلیوی است. در این مورد، خونریزی میکروسکوپی مجاری توسط گلومرولونفریتیس (التهاب نفرونی گلومرولی) ایجاد شده است، که به عبارت دیگر التهاب سیستم تصفیه کلیه ها می باشد.

این وضعیت می تواند نشانه یک بیماری سیستمی مانند دیابت باشد. در دیگر موارد، این وضعیت می تواند به صورت خود به خودی و بدون هیچ دلیل واضحی رخ داده و یا توسط عفونت های استرپتوکوکی (یک نوع باکتری)، بیماری های عروق خونی که واسکولیت نامیده می شوند و مشکلات ایمنی بدن مانند نفروپاتی IgA آغاز شود.

سنگ مثانه

۳- سنگ های مثانه

هنگامی که مواد معدنی در بدن ما سنگ هایی کوچک و سخت را تشکیل می دهند، سنگ کلیه و مثانه ایجاد می شوند. این سنگ ها که توسط موادی معدنی ساخته شده اند به دیواره های کلیه ها و مثانه چسبیده و سپس متبلور می شوند.

سنگ مثانه و کلیه معمولا در اکثر موارد دردناک نیستند. هر چند، در صورتی که این سنگ ها انسدادی ایجاد کرده و یا به اعضای داخلی آسیب برسانند، می توانند سبب به وجود آمدن مشکلاتی شوند.

در مواردی که انسداد به وجود می آید و یا این سنگ ها در حال عبور هستند، ممکن است در ادرار خود خونریزی احساس کنید. از آنجایی که معمولا این وضعیت با دردی شدید همراه است متوجه شدن آن آسان می باشد.

آسیب کلیوی

۴- آسیب کلیوی

اگر ضربه ای شدید به نیم تنه فرد وارد شود اما به داخل بدن نفوذ نکند (سبب پاره یا سوراخ شدن نشود) می تواند به وجود خون در ادرار منجر شود.

این وضعیت در اثر آسیب به کلیه ها، که معمولا از طریق برخوردهای فیزیکی در ورزش ایجاد می شود، به وجود می آید. این شرایط از لحاظ فیزیکی به کلیه ضربه زده و سبب خونریزی داخلی می شود که این خونریزی به ادرار راه می یابد. اگر چنین ضربه شدیدی به شما رسیده بهتر است جهت اطمینان از وسعت آسیب، خود را بررسی کنید.

آسیب مثانه

۵- آسیب مثانه

همانگونه که یک جراحت کلیه می تواند سبب خونریزی در ادرار شود، آسیب به مثانه نیز می تواند سبب به وجود آمدن این شرایط شود. اگر چنین عاملی سبب خونریزی شده باشد، احتمالا در همان زمان متوجه آن شده و علائمی دیگری مانند درد در هنگام لمس، درد در هنگام خم شدن یا انجام فعالیت، عملکرد ضعیف احتمالی که می تواند به صورت نیاز شدید به دفع ادرار خود را نشان دهد و … را تجربه کنید.

ورزش شدید

۶- ورزش شدید

این عامل بسیار نادر می باشد اما در برخی موارد، ورزش شدید می تواند سبب هماچوری شود. تصور می شود که این وضعیت بتواند در اثر کم آبی شدید بدن یا آسیبی باشد که بدون متوجه شدن فرد به مثانه او رسیده است.

این شرایط همچنین می تواند ناشی از آسیب ایجاد شده در اثر تحرک و تکان خوردن شدید اعضای داخلی بدن در حین فعالیت یا از بین رفتن گلبول های قرمز خون در حین ورزش هوازی پایدار باشد.

با اینکه این عارضه می تواند در هر نوع ورزشی رخ دهد اما ورزشکارانی که به صورت رایج تحت تاثیر آن قرار می گیرند، دوندگان هستند. همچنین این وضعیت می تواند در ورزش هایی که شامل فعالیت های شدید هستند رخ دهد.

کم خونی

۷- کم خونی داسی شکل

کم خونی داسی شکل وضعیتی است که سبب به وجود آمدن یک نقص در هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز خون می شود. این عارضه می تواند سبب ایجاد هر دونوع هماچوری قابل رویت و میکروسکوپی شود و طیفی از علائمی دیگر مانند خستگی، آنمی یا کم خونی، درد شدید، تورم انگشت ها، عفونت های معمول باکتریایی، آسیب های ریوی، آسیب های قلبی و زخم های پا را ایجاد کند.

آسان ترین راه مطمئن شدن از اینکه وضعیت حال حاضر فرد ناشی از کم خونی داسی می باشد یا خیر، بررسی سابقه خانوادگی می باشد. این بیماری ژنتیکی بوده و همانطور که گفته شد فرد باید وضعیتی مشابه را در سابقه خانوادگی خود جستجو کند.

سندرم آلپورت

۸- سندرم آلپورت

سندرم آلپورت مانند عامل پیشتر گفته شده یک اختلال ژنتیکی است. بنابراین آسان ترین راه جهت مطمئن شدن از دخیل بودن یا نبودن این بیماری در وضعیت فرد، بررسی سابقه خانوادگی او می باشد.

اگر فرد مبتلا به سندرم آلپورت باشد، این اختلال بر روی غشاهای تصفیه کننده در گلومرول های کلیه های او تاثیر خواهد گذاشت. علاوه بر وجود خون در ادرار فرد ممکن است علائم دیگری از جمله: رنگ غیر عادی ادرار، تورم قسمت مچ به پایین پا، مچ پا و کل پا را تجربه کند.

همچنین فرد ممکن است به اختلال یا از دست دادن بینایی، درد پهلو، از دست دادن شنوایی و تورم نواحی اطراف چشم ها مبتلا شود. به طور کلی، این وضعیت نسبتا آسان شناسایی می شود.

ادرار خونی

۹- داروها و موادغذایی

به احتمال زیاد چیزی که موجب قرمز شدن ادرار می شود، خون نیست. برخی از مواد غذایی می توانند موجب قرمز شدن خون شوند. اگر آب زیادی از دست داده باشید، از آنجایی که به مقدار کافی آب در بدن شما جهت رقیق کردن ادرار وجود ندارد، رنگ ادرار بسیار تیره می گردد.

همچنین، اگر قرص ویتامینه ای مصرف کنید که به درستی برای شما تجویز نشده باشد و بدن به آن نیازی نداشته باشد، بدن به آسانی اجازه می دهد تا آن مستقیما از بدن خارج شود. در این مورد، رنگ ادرار زرد درخشان به نظر می رسد.

در صورتی که فرد موادی مشخص را مصرف کند، ادرار او می تواند قرمز به نظر رسد. برای مثال چغندر قند، توت سیاه و ریواس همگی می توانند سبب قرمز به نظر رسیدن ادرار شوند و فرد را برای لحظه ای نگران کنند.

آسیب

۱۰- خونی بودن ادرار در اثر آسیب

ما درباره اینکه چگونه آسیب به اندام می تواند باعث ایجاد خون در ادرار شود، بحث کردیم. اما آسیب هایی که به نواحی پایین تر می رسند نیز می توانند سبب خونریزی شوند.

برای مثال: اگر فرد در حین انجام ورزش های تماسی ضربه ای به ناحیه بین دو پای او وارد شود ممکن است در نواحی میزراه دچار خونریزی شود که این خونریزی به آسانی می تواند راه خود را به سمت ادرار پیدا کرده و همراه با آن دفع شود. همچنین احتمال دارد در حین یک تماس جنسی شدید ناحیه داخل واژن یا اطراف سر آلت مرد دچار خونریزی شود.

هموفیلی

۱۱- هموفیلی

هموفیلی یک بیماری است که در آن، بدن دچار کمبود عوامل انعقادی می شود، عواملی که به طور معمول در خون وجود دارند. در بیماران هموفیلی اگر بخشی از بدن زخم شود، از آنجایی که خون منقعد نشده و لخته تشکیل نمی دهد، خونریزی به سختی متوقف می شود.

در این حین، از آنجایی که خون آسان تر قادر به گذر از دیواره عروق به سمت بافت های اطراف می باشد، این بیماری می تواند سبب خونریزی در قسمت هایی غیر منتظره از بدن شود.

خونریزی قاعدگی

۱۲- خونریزی قاعدگی

در خونریزی شدید دوران قاعدگی، اگر خونی از قبل باقی بماند و یا ادرار کردن و خونریزی با هم اتفاق افتند، خون می تواند در ادرار پدیدار گردد. اگر فردی دارای شرایطی است که طبیعت چرخه قاعدگی او را تحت تاثیر قرار می دهد، احتمال خونریزی شدید در این فرد بیشتر می شود.

برای مثال: کسانی که به منوراژی (خونریزی های شدید و طولانی قاعدگی) مبتلا هستند می توانند خونریزی شدید و طولانی مدتی را تجربه کنند که ممکن است به عوارض متعددی نیز ختم شود.

۱۳- سرطان

نهایتا، موردی که درباره آن نگران بودید: سرطان. درحالیکه این علت، علتی شایع نیست اما قطعا می تواند عاملی احتمالی باشد. سرطان مثانه، مخاط رحم و سرطان پروستات همگی می توانند این علامت را ایجاد کنند. به همین دلیل است که بررسی شدن توسط یک پزشک امری ضروری است.

اما به خاطر داشته باشید، احتمالات بسیار دیگری نیز وجود داشته و نیازی به ترسیدن نیست. این وضعیت می تواند ناشی از خونریزی غیر طبیعی رحم، دارو، آسپرین و بسیاری مشکلات دیگر باشد که امکان لیست کردن آن ها در این متن وجود ندارد.

درمان هماچوری

درمان سوزش ادرار همراه با خون

قدم اول اثبات وجود هماچوری با انجام آزمایش ادرار می باشد. همانگونه که گفته شد تعداد گلبول های قرمز موجود در هر واحد اندازگیری ادرار باید بیش از عدد ۳ باشد.

اگر در آزمایش ادرار نشانه ایی از عفونت هم وجود داشته باشد، بیمار را یک هفته درمان و سپس مجددا آزمایش ادرار را تکرار می کنند. شرط اثبات هماچوری میکروسکوپی، وجود خون در ادرار در حداقل ٢ آزمایش ادراری است، که به فاصله ۲ الی ۳ هفته از هم گرفته شده باشند.

در صورتیکه پس از یک هفته درمان، در آزمایش ادرار همچنان بیش از ۳ عدد  RBC وجود داشته باشد، قدم دوم IVP می باشد، که در کودکان به جای IVP، سونوگرافی و VCUG جهت بررسی رفلاکس ادراری انجام می شود.

در صورت نرمال بودن IVP  و سونوگرافی قدم بعدی سیستوسکوپی می باشد، که توسط آن داخل مجرا و مثانه مشاهده می شود. سیستوسکوپی وسیله تشخیصی استاندارد در تشخیص توده های مثانه است.

در نهایت در صورت نرمال بودن سیستوسکوپی، سی تی اسکن شکم و لگن جهت رد توده های کلیه انجام می شود.

 از روشهای آزمایشگاهی جهت تشخیص منشاء هماچوری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تست های انعقادی

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد مصرف داروهای ضد انعقاد و یا اختلال در سیستم انعقادی می تواند باعث خونریزی سیستم ادراری شود

– آزمایش بررسی ادرار از نظر وجود دیس مورفیک

در صورت وجود این گلبولها منشاء خونریزی از گلومرولهای کلیوی بوده و بیشتر بیماریهای داخلی کلیه مطرح میشود.

– آزمایش سیتولوژی ادرار ٣ روزه

در آزمایش فوق برای ٣ روز متوالی ادرار را از نظر وجود سلولهای بدخیم بررسی می کنند، در صورت وجود بدخیمی، خصوصا High Grade در سیستم ادراری، آزمایش فوق مثبت می شود.

– آزمایش پروستات (PSA)

از آنجایی که یکی از دلائل وجود خون واضح در ادرار بیماری های پروستات می باشد، آزمایش PSA در خونریزی واضح ادراری در افراد بزرگسال الزامی می باشد.

درمان خون در ادرار زنان

درمان خون در ادرار بر حسب دلیل ایجادکننده آن انجام می شود.

✅ اگر سنگ کلیه و یا مثانه سبب هماچوری شده باشد، این سنگ ها باید برداشته و یا شکسته شوند. معمولا، سنگ های کلیه و مثانه همانگونه که جهت پیشگیری از عود آنها به تدابیری نیاز است، جهت برداشتن یا شکستن آنها نیز به روندهایی درمانی نیاز می باشد. بیماری کلیوی بر طبق تشخیص، درمان می شود. در موارد شدید، ممکن است دیالیز مورد نیاز باشد.

✅ در مواردی که دارو باعث وجود خون در ادرار شده باشد، مصرف دارو قطع می شود. داروهایی مانند کویینین، ریفامپین و فنی توئین می توانند سبب هماچوری می شوند.

✅ هماچوری ناشی از آسیب (مانند ضربه به کلیه ها) بر طبق شدت آسیب درمان می شود، که این درمان از استراحت در تخت و نظارت بالینی نزدیک تا ترمیم به وسیله جراحی یا در موارد شدید برداشتن بافت یا عضو آسیب دیده را شامل می شود.

✅ اگر سرطان باعث پدید آمدن خون در ادرار شده باشد، تومورهای سرطانی یافت شده در کلیه، میزنای، پروستات و مثانه می توانند توسط رادیوتراپی، شیمی درمانی و جراحی درمان شوند.

✅ اگر هماچوری ناشی از انسدادهای مجاری ادراری باشد، با باز کردن انسداد یا برداشت ناحیه مسدود شده درمان حاصل می شود.

✅ اگر وجود خون در ادرار به دلیل عفونت های ویروسی مجاری ادراری و بیماری های منتقله از راه جنسی باشد، با دارو درمان می شود.

دکتر شهریار ناطق جراح و متخصص کلیه و متخصص ارولوژی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

9+
برای گرفتن نوبت دکتر شهریار ناطق با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ ، ٨٨٣٦٧٣٥٣  تماس بگیرید یا از طریق صفحه نوبت دهی اینترنتی اقدام نمائید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر نگین دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام حدود یک هفته هست که تکر ادرار دارم بصورتی که از دستشویی درمیام احساس می کنم کامل ادرار تخلیه نشده مجددا دستشویی می روم.کشت ادرار دادم منفی بود فقط خون در ادرارم بود wbc بین ۳تا ۴ و rbc بین ۱۰ تا ۱۲ بود. البته این مشکل رو دو سال پیش و ۴ سال پیش داشتم که باز هم تو ازمایشم خون دیده شد . علت چیست؟ ایا ربطی به بیماری سوزاک و کلامیدیا دارد یا نه . چون من همسر دارم نگرانم که او به من منتقل کرده باشد . علایم دیگری ندارم . همسرم هم هیچ یک از این علایم را ندارد. خون در ادرار می تونه از نشکنه های این بیماری به تنهایی باشد همراه با تکرر ادرار یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 5 ماه پیش)
   سلام،لطفا به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ارش دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقت بخیر من 31 سالمه الان چند وقته حدود دو ماه ورزش هوازی دویدن به مسافت 5 کیلومتر هر هفته 5 روز رو شرو کردم از هفته قبل 25 تیر ماه سوزش،ادرار گرفتم بعد اومدم دقیقا بعد ورزشم دستشویی کل ادرارم خونی و قرمز جوری ک قشنگ متوجه شدم بعد ک اب خوردم کلا رنگ طلیعی شد اما یه سوزش،کمی دلشتم دیگه خون ندیدم و ورزش رو ادامه دادم تا چهار روز بعد بعد ورزشم باز احساس ادرار و سوزش باز خونی بود ک خیلی ترسیدم نمیدونم دلیلش ورزشه چیه کمک کنید ممنون میشم از همون هفته قبلم هر بار یه سوزش کم دارم بعد ورزش این سوزش شدت میگیره با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 5 ماه پیش)
   سلام،ورزش سنگین ممکن است سبب خون در ادرار شود اما سبب سوزش ادرار نمیشود ازمایش ساده و کشت ادرار انجام دهید
  2. تصویر کاربر ارش دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 5 ماه پیش)
   سلام اقای دکتر ممنون بابتذجواب شما ازمایش دادم و سونو هم دادم جواب سونو نوشته یه سنگ به قطر 5 میلیمتر در کلیه چپ هستش و ازمایشمم همه چی نرمال بود پزشک اورولوژی نشون دادم اما باز بعد از ورزش هم سوزش دارم هم خون در ادرار دکتر هم هیچ دارویی نداد فقط گفت اب زیاد بخور سنگ باید دفع بشه
  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 5 ماه پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر34 سال سن دارم و تقریبا 8 ماهه که مبتلا به کهیر مزمن شدم .آذر پارسال وتیرماه امسال آزمایش ادرار دادم که تو ادرارم خون بوده نزدیک پریودم هم نبود.ممکنه از کهیر باشه؟ سونوگرافی هم رفتم کلیه هام مشکلی نداشت.درد کلیه هم ندارم میشه راهنماییم کنید ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 5 ماه پیش)
   سلام،کهیر سبب خون در ادرر نمیشود جهت تعیین علت خون در ادرار به پزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۲۱ تیر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.وقت به خیر.خواهر من حدودا 46 ساله ست و بعد از پیگیری های پزشکی به ایشون گفتند که فلج مثانه داره.می خواستم بدونم آیا فلج مثانه درمان پذیر هست و چه راهکاری برای درمان وجود داره
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۱ تیر ۹۸( 6 ماه پیش)
   سلام،بستگی به علت زمینه ای دارد،در مواردی درمان دارویی و بعضا" درمان جراحی انجام میشود
 • تصویر کاربر خانم جمعه ۲۱ تیر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ضمن عرض سلام و ادب
  ۳۳ ساله ، متاهل و خانم
  حدود دو سال پیش ادرار تقریبا خونی داشتم که نهایتا با درد کلیه به اورژانس بیمارستان مراجعه کردم. وجود خون توی آزمایش تایید شد ولی در سونوی کلیه چیزی مشاهده نشد.. حالا مجددا یعنی تقریبا ۴ ماه که ادرار بصورت خونی هست.. و اخیرا همراه با : درد در پهلوی سمت راست ( متمایل به سمت ستون فقرات) ، قاعدگی میان دوره خفیف و دور از انتظار، سوزش ادرار، و احتمالا عفونت،،
  حالا با این توصیفات و علائم مختلف و درهم تشخیص نسبی جنابعالی چی میتونه باشه آقای دکتر؟
  پیشاپیش از پاسخ شما سپاس گزارم.‌
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۱ تیر ۹۸( 6 ماه پیش)
   سلام،لطفا یک ازمایش ساده و کشت ادرار به همراه سی تی اسکن بدون تزریق از شکم ولگن انجام دهید
 • تصویر کاربر افسانه چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما جنابددکتر ببخشید یک سوال داشتم من زمان پریود آزمایش دادم و در ادرارم خون دیده شده هیچ دردی هم ندارم وبا چشم خون دیده نمیشه خواستم ببینم ممکنه از پریود باشه اون خونی که توی آزمایش دیده شده؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش)
   بله،۱۰۰٪
 • تصویر کاربر مجتبی جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام دکتر بنده در ادارم خون وجود دارد میخواستم ببینم مشکل چیست البته سنگ کلیه نیز دارم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام،خون در ادرار شما به علت همان سنگ کلیه است
 • تصویر کاربر ممد پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من بعد از ورزش به دستشویی رفتم ولی مکشکلی نبود بعد از ظهر که رفتم کمی خون در ادرار بود مشکل شدیدی است ایا
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام،ورزش شدید میتواند سبب خون در ادرار شود در صورت تکرار ازمایش و سونوگرافی دهید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام اقای دکتر ببخشید من دستشویی میرم ادرارم کامل تخلیه نمی شود ودفعات زیاد دستشویی میرم ازمایش وعکس رنگی هم گرفتم مشکلی نداشتم فقط چند وقت پیش یک دکتر رفتم گفت مثانه ات ضعیف است مشکل دیگری نداری یک قرص بهم دادخدارو شکر بهتر شدم بعدا زچند مدت دوباره اینجوری شدم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام،لطفا یک نوار مثانه انجام داده و با جواب ان به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر خانم سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من ۲۶ اسفند درد مثانه وتکرر ادرار گرفتم و چون قبلا سابقه عفونت مثانه داشتم رفتم پیش پزشکم و برام سونا نوشت که مشکلی نبود و برام دارو نوشت الان بعد از مصرف یکماه دارو هنوز خوب نشدم آزمایش دادم که تو ادرار خون بود الان سوزش دارم ادرار دردناک قرصهای فنازومکس سیپروفلاکسین و چند تا آمپول والانه نالیدیکسیکاسید استفاده میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام،عفونت شما مقاوم به درمان شده است،۴ روز انتی بیوتیک را قطع کنید مجددا ازمایش ساده و کشت ادرار بگیرید و با جواب ان به مطب مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر