درمان خون در ادرار زنان + علت خون در ادرار

یکی از مواردی که همیشه باعث استرس و اضطراب و نگرانی بیمار می شود، مشاهده ی خون در ادرار است. در این مقاله به بررسی علت خون در ادرار و همچنین راه هایی جهت درمان آن، می پردازیم. 

تعدادی علائم و شرایط متفاوت وجود دارند که می توانند سبب نگرانی شما شوند. در میان این موارد، وجود خون در ادرار یکی از هشدار دهنده ترین موارد می باشد و ممکن است فورا شما را به این نتیجه برساند که به سرطان مبتلا هستید.

اما خبر خوب این است که سرطان تنها یکی از عوامل احتمالی وجود خون در ادرار بوده و جزو عوامل رایج نمی باشد. در واقع موارد مختلفی می توانند سبب وجود خون در ادرار شوند. در این مطلب جهت محکم کاری ۱۳ مورد را بررسی خواهیم کرد.

این وضعیت به اصطلاح هماچوری نیز خوانده می شود و علامتی شایع از طیف وسیعی از عوامل مختلف است. بنابراین سریع نتیجه گرفتن از این وضعیت کاری عجولانه بوده و فرد باید دیگر علائم موجود و عواملی مانند سن، جنسیت و سبک زندگی را نیز مد نظر قرار دهد. مشکل هر چه که باشد، اگر در مورد آن مطمئن نبوده و یا نگران هستید، باید آن را با یک پزشک در میان بگذارید.

بررسی علل وجود خون در ادرار

در هماچوری، ممکن است کلیه ها یا هر قسمت دیگری از مجاری ادراری، به گلبول های قرمز اجازه دهند تا به درون ادرار راه یابند. دلایلی که می توانند سبب این عارضه شوند به شرح زیر هستند:

عفونت مجاری ادراری

❇ عفونت مجاری ادراری، علت خون در ادرار

عفونت مجاری ادراری می تواند به وسیله ورود باکتری به میزراه و راه یافتن آن به درون مثانه ایجاد شود. سپس باکتری در آن قسمت می تواند تقسیم شود، که این وضعیت سبب ایجاد شماری از علائم می گردد.

در عفونت مجاری ادراری، در کنار وجود خون در ادرار ممکن است متوجه شوید که ادرار شما دارای بویی شدید است، نیازی مبرم به ادرار کردن دارید و هنگامی که سعی در ادرار کردن دارید احساس سوزش می کنید. همچنین ممکن است این سوزش را در حین نزدیکی جنسی نیز احساس کنید.

بیماری کلیوی

❇ بیماری کلیوی، علت خون در ادرار

یک مورد دیگر از عوامل وجود خون در ادرار که می تواند بیشتر نگران کننده باشد، بیماری کلیوی است. در این مورد، خونریزی میکروسکوپی مجاری توسط گلومرولونفریتیس (التهاب نفرونی گلومرولی) ایجاد شده است، که به عبارت دیگر التهاب سیستم تصفیه کلیه ها می باشد.

این وضعیت می تواند نشانه یک بیماری سیستمی مانند دیابت باشد. در دیگر موارد، این وضعیت می تواند به صورت خود به خودی و بدون هیچ دلیل واضحی رخ داده و یا توسط عفونت های استرپتوکوکی (یک نوع باکتری)، بیماری های عروق خونی که واسکولیت نامیده می شوند و مشکلات ایمنی بدن مانند نفروپاتی IgA آغاز شود.

سنگ مثانه

❇ سنگ های مثانه، علت خون در ادرار

هنگامی که مواد معدنی در بدن ما سنگ هایی کوچک و سخت را تشکیل می دهند، سنگ کلیه و مثانه ایجاد می شوند. این سنگ ها که توسط موادی معدنی ساخته شده اند به دیواره های کلیه ها و مثانه چسبیده و سپس متبلور می شوند.

سنگ مثانه و کلیه معمولا در اکثر موارد دردناک نیستند. هر چند، در صورتی که این سنگ ها انسدادی ایجاد کرده و یا به اعضای داخلی آسیب برسانند، می توانند سبب به وجود آمدن مشکلاتی شوند.

در مواردی که انسداد به وجود می آید و یا این سنگ ها در حال عبور هستند، ممکن است در ادرار خود خونریزی احساس کنید. از آنجایی که معمولا این وضعیت با دردی شدید همراه است متوجه شدن آن آسان می باشد.

آسیب کلیوی

❇ آسیب کلیوی، علت خون در ادرار

اگر ضربه ای شدید به نیم تنه فرد وارد شود اما به داخل بدن نفوذ نکند (سبب پاره یا سوراخ شدن نشود) می تواند به وجود خون در ادرار منجر شود.

این وضعیت در اثر آسیب به کلیه ها، که معمولا از طریق برخوردهای فیزیکی در ورزش ایجاد می شود، به وجود می آید. این شرایط از لحاظ فیزیکی به کلیه ضربه زده و سبب خونریزی داخلی می شود که این خونریزی به ادرار راه می یابد. اگر چنین ضربه شدیدی به شما رسیده بهتر است جهت اطمینان از وسعت آسیب، خود را بررسی کنید.

آسیب مثانه

❇ آسیب مثانه، علت خون در ادرار

همانگونه که یک جراحت کلیه می تواند سبب خونریزی در ادرار شود، آسیب به مثانه نیز می تواند سبب به وجود آمدن این شرایط شود. اگر چنین عاملی سبب خونریزی شده باشد، احتمالا در همان زمان متوجه آن شده و علائمی دیگری مانند درد در هنگام لمس، درد در هنگام خم شدن یا انجام فعالیت، عملکرد ضعیف احتمالی که می تواند به صورت نیاز شدید به دفع ادرار خود را نشان دهد و … را تجربه کنید.

ورزش شدید

❇ ورزش شدید، علت خون در ادرار

این عامل بسیار نادر می باشد اما در برخی موارد، ورزش شدید می تواند سبب هماچوری شود. تصور می شود که این وضعیت بتواند در اثر کم آبی شدید بدن یا آسیبی باشد که بدون متوجه شدن فرد به مثانه او رسیده است.

این شرایط همچنین می تواند ناشی از آسیب ایجاد شده در اثر تحرک و تکان خوردن شدید اعضای داخلی بدن در حین فعالیت یا از بین رفتن گلبول های قرمز خون در حین ورزش هوازی پایدار باشد.

با اینکه این عارضه می تواند در هر نوع ورزشی رخ دهد اما ورزشکارانی که به صورت رایج تحت تاثیر آن قرار می گیرند، دوندگان هستند. همچنین این وضعیت می تواند در ورزش هایی که شامل فعالیت های شدید هستند رخ دهد.

کم خونی

❇ کم خونی داسی شکل، علت خون در ادرار

کم خونی داسی شکل وضعیتی است که سبب به وجود آمدن یک نقص در هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز خون می شود. این عارضه می تواند سبب ایجاد هر دونوع هماچوری قابل رویت و میکروسکوپی شود و طیفی از علائمی دیگر مانند خستگی، آنمی یا کم خونی، درد شدید، تورم انگشت ها، عفونت های معمول باکتریایی، آسیب های ریوی، آسیب های قلبی و زخم های پا را ایجاد کند.

آسان ترین راه مطمئن شدن از اینکه وضعیت حال حاضر فرد ناشی از کم خونی داسی می باشد یا خیر، بررسی سابقه خانوادگی می باشد. این بیماری ژنتیکی بوده و همانطور که گفته شد فرد باید وضعیتی مشابه را در سابقه خانوادگی خود جستجو کند.

سندرم آلپورت

❇ سندرم آلپورت، علت خون در ادرار

سندرم آلپورت مانند عامل پیشتر گفته شده یک اختلال ژنتیکی است. بنابراین آسان ترین راه جهت مطمئن شدن از دخیل بودن یا نبودن این بیماری در وضعیت فرد، بررسی سابقه خانوادگی او می باشد.

اگر فرد مبتلا به سندرم آلپورت باشد، این اختلال بر روی غشاهای تصفیه کننده در گلومرول های کلیه های او تاثیر خواهد گذاشت. علاوه بر وجود خون در ادرار فرد ممکن است علائم دیگری از جمله: رنگ غیر عادی ادرار، تورم قسمت مچ به پایین پا، مچ پا و کل پا را تجربه کند.

همچنین فرد ممکن است به اختلال یا از دست دادن بینایی، درد پهلو، از دست دادن شنوایی و تورم نواحی اطراف چشم ها مبتلا شود. به طور کلی، این وضعیت نسبتا آسان شناسایی می شود.

ادرار خونی

❇ آنچه در ادرار است و خون نیست!

به احتمال زیاد چیزی که موجب قرمز شدن ادرار می شود، خون نیست. برخی از مواد غذایی می توانند موجب قرمز شدن خون شوند. اگر آب زیادی از دست داده باشید، از آنجایی که به مقدار کافی آب در بدن شما جهت رقیق کردن ادرار وجود ندارد، رنگ ادرار بسیار تیره می گردد.

همچنین، اگر قرص ویتامینه ای مصرف کنید که به درستی برای شما تجویز نشده باشد و بدن به آن نیازی نداشته باشد، بدن به آسانی اجازه می دهد تا آن مستقیما از بدن خارج شود. در این مورد، رنگ ادرار زرد درخشان به نظر می رسد.

در صورتی که فرد موادی مشخص را مصرف کند، ادرار او می تواند قرمز به نظر رسد. برای مثال چغندر قند، توت سیاه و ریواس همگی می توانند سبب قرمز به نظر رسیدن ادرار شوند و فرد را برای لحظه ای نگران کنند.

آسیب

❇ آسیب، علت خون در ادرار

ما درباره اینکه چگونه آسیب به اندام می تواند باعث ایجاد خون در ادرار شود، بحث کردیم. اما آسیب هایی که به نواحی پایین تر می رسند نیز می توانند سبب خونریزی شوند.

برای مثال: اگر فرد در حین انجام ورزش های تماسی ضربه ای به ناحیه بین دو پای او وارد شود ممکن است در نواحی میزراه دچار خونریزی شود که این خونریزی به آسانی می تواند راه خود را به سمت ادرار پیدا کرده و همراه با آن دفع شود. همچنین احتمال دارد در حین یک تماس جنسی شدید ناحیه داخل واژن یا اطراف سر آلت مرد دچار خونریزی شود.

هموفیلی

❇ هموفیلی، علت خون در ادرار

هموفیلی یک بیماری است که در آن، بدن دچار کمبود عوامل انعقادی می شود، عواملی که به طور معمول در خون وجود دارند. در بیماران هموفیلی اگر بخشی از بدن زخم شود، از آنجایی که خون منقعد نشده و لخته تشکیل نمی دهد، خونریزی به سختی متوقف می شود.

در این حین، از آنجایی که خون آسان تر قادر به گذر از دیواره عروق به سمت بافت های اطراف می باشد، این بیماری می تواند سبب خونریزی در قسمت هایی غیر منتظره از بدن شود.

خونریزی قاعدگی

❇ خونریزی قاعدگی، علت خون در ادرار

در خونریزی شدید دوران قاعدگی، اگر خونی از قبل باقی بماند و یا ادرار کردن و خونریزی با هم اتفاق افتند، خون می تواند در ادرار پدیدار گردد. اگر فردی دارای شرایطی است که طبیعت چرخه قاعدگی او را تحت تاثیر قرار می دهد، احتمال خونریزی شدید در این فرد بیشتر می شود.

برای مثال: کسانی که به منوراژی (خونریزی های شدید و طولانی قاعدگی) مبتلا هستند می توانند خونریزی شدید و طولانی مدتی را تجربه کنند که ممکن است به عوارض متعددی نیز ختم شود.

❇ سرطان، علت خون در ادرار

نهایتا، موردی که درباره آن نگران بودید: سرطان. درحالیکه این علت، علتی شایع نیست اما قطعا می تواند عاملی احتمالی باشد. سرطان مثانه، مخاط رحم و سرطان پروستات همگی می توانند این علامت را ایجاد کنند. به همین دلیل است که بررسی شدن توسط یک پزشک امری ضروری است.

اما به خاطر داشته باشید، احتمالات بسیار دیگری نیز وجود داشته و نیازی به ترسیدن نیست. این وضعیت می تواند ناشی از خونریزی غیر طبیعی رحم، دارو، آسپرین و بسیاری مشکلات دیگر باشد که امکان لیست کردن آن ها در این متن وجود ندارد.

درمان هماچوری

درمان خون در ادرار زنان

درمان خون در ادرار بر حسب دلیل ایجادکننده آن انجام می شود.

 • اگر سنگ کلیه و یا مثانه سبب هماچوری شده باشد، این سنگ ها باید برداشته و یا شکسته شوند. معمولا، سنگ های کلیه و مثانه همانگونه که جهت پیشگیری از عود آنها به تدابیری نیاز است، جهت برداشتن یا شکستن آنها نیز به روندهایی درمانی نیاز می باشد. بیماری کلیوی بر طبق تشخیص، درمان می شود. در موارد شدید، ممکن است دیالیز مورد نیاز باشد.
 • در مواردی که دارو باعث وجود خون در ادرار شده باشد، مصرف دارو قطع می شود. داروهایی مانند کویینین، ریفامپین و فنی توئین می توانند سبب هماچوری می شوند.
 • هماچوری ناشی از آسیب (مانند ضربه به کلیه ها) بر طبق شدت آسیب درمان می شود، که این درمان از استراحت در تخت و نظارت بالینی نزدیک تا ترمیم به وسیله جراحی یا در موارد شدید برداشتن بافت یا عضو آسیب دیده را شامل می شود.
 • اگر سرطان باعث پدید آمدن خون در ادرار شده باشد، تومورهای سرطانی یافت شده در کلیه، میزنای، پروستات و مثانه می توانند توسط رادیوتراپی، شیمی درمانی و جراحی درمان شوند.
 • اگر هماچوری ناشی از انسدادهای مجاری ادراری باشد، با باز کردن انسداد یا برداشت ناحیه مسدود شده درمان حاصل می شود.
 • اگر وجود خون در ادرار به دلیل عفونت های ویروسی مجاری ادراری و بیماری های منتقله از راه جنسی باشد، با دارو درمان می شود.

مطلب مرتبط: هماچوری گروس 

 

دکتر شهریار ناطق جراح و متخصص کلیه و متخصص ارولوژی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

3+
برای گرفتن نوبت دکتر شهریار ناطق با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ ، ٨٨٣٦٧٣٥٣  تماس بگیرید یا از طریق صفحه نوبت دهی اینترنتی اقدام نمائید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر افسانه چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما جنابددکتر ببخشید یک سوال داشتم من زمان پریود آزمایش دادم و در ادرارم خون دیده شده هیچ دردی هم ندارم وبا چشم خون دیده نمیشه خواستم ببینم ممکنه از پریود باشه اون خونی که توی آزمایش دیده شده؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)
   بله،۱۰۰٪
 • تصویر کاربر مجتبی جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام دکتر بنده در ادارم خون وجود دارد میخواستم ببینم مشکل چیست البته سنگ کلیه نیز دارم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام،خون در ادرار شما به علت همان سنگ کلیه است
 • تصویر کاربر ممد پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من بعد از ورزش به دستشویی رفتم ولی مکشکلی نبود بعد از ظهر که رفتم کمی خون در ادرار بود مشکل شدیدی است ایا
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام،ورزش شدید میتواند سبب خون در ادرار شود در صورت تکرار ازمایش و سونوگرافی دهید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام اقای دکتر ببخشید من دستشویی میرم ادرارم کامل تخلیه نمی شود ودفعات زیاد دستشویی میرم ازمایش وعکس رنگی هم گرفتم مشکلی نداشتم فقط چند وقت پیش یک دکتر رفتم گفت مثانه ات ضعیف است مشکل دیگری نداری یک قرص بهم دادخدارو شکر بهتر شدم بعدا زچند مدت دوباره اینجوری شدم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام،لطفا یک نوار مثانه انجام داده و با جواب ان به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر خانم سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من ۲۶ اسفند درد مثانه وتکرر ادرار گرفتم و چون قبلا سابقه عفونت مثانه داشتم رفتم پیش پزشکم و برام سونا نوشت که مشکلی نبود و برام دارو نوشت الان بعد از مصرف یکماه دارو هنوز خوب نشدم آزمایش دادم که تو ادرار خون بود الان سوزش دارم ادرار دردناک قرصهای فنازومکس سیپروفلاکسین و چند تا آمپول والانه نالیدیکسیکاسید استفاده میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام،عفونت شما مقاوم به درمان شده است،۴ روز انتی بیوتیک را قطع کنید مجددا ازمایش ساده و کشت ادرار بگیرید و با جواب ان به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  دکتر جان ۳۲ سالمه و کارم هم طوریه که خانه هستم و فعالیت آنچنانی ندارم

  زمانی که حجم ادرار بنده به ۱۰۰ میلی میرسه احساس دفع دارم و نهایتا تا ۲۰۰ میلی میتونم نگه دارم
  و به طور نرمال هر ۲ ساعت میرم برای دستشویی و بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلی ادرار میکنم

  مشکلی که دارم اینه که بعضی مواقع به یک دفعه احساس دستشویی رفتن بهم دست میده و زمانی هم که میرم دستشویی تقریبا همین مقدار دفع میکنم به ندرت پیش میاد که اینطوری بشم و احساس کاذب باشه یعنی حجم ادرارم کم باشه

  و بعضی مواقع که ادرار میکنم تو همون دستشویی اگه یه مقدار بمونم دوباره به اندازه خیلی کمی مثلا شاید ۱۰ میلی دوباره ادرار میکنم

  یه روزهایی هم مثلا شاید ۱روز در هفته اینطوری بشم که تقریبا هر نیم ساعت دستشویم میگیره و واقعا هم همین مقدار دفع میکنم تقریبا یه نصفه روز اینطوریم نمیدونم سردیم میکنه یا مشکل پزشکیه

  زمان هایی که بیرون از خونه هستم زیاد اینطوری نمیشم و شاید ۴ یا ۵ ساعت هم دستشویی نرم

  و مشکلات بزرگی پروستات هم ندارم و حتی ساعت ۱ شب بخوابم تا ۹ یا ۱۰ صبح هم ممکنه دستسویی نرم

  آیا من مشکلی دارم یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید
  ببخشید متن طولانی شد شرمنده
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۸ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام،احتمالا شما مثانه تحریک پذیر(مثانه عصبی)دارید
   لطفا مقاله مربوط به مثانه تحریک پذیر را در سایت و اینستا بنده و فیلم مربوط به مصاحبه بنده در برنامه به خانه بر میگردیم راجع به تکرر ادرار را مشاهده کنید
  2. تصویر کاربر سعید دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)
   ممنونم دکتر جان
  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)
   خواهش🙏
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب؛ پسری هستم با ۲۹ سال سن که در فاصله بسیار کوتاهی بعد از نوشیدن مایعات حتی به میزان اندک نیاز به دستشویی رفتن پیدا میکنم که در صورت عدم تخلیه، احساس فوریت پیدا میکنم و بعضا نیاز دوباره، سه باره و... به تخلیه دارم. حتی در صورت عدم مصرف مایعات نیز احساس داشتن همیشگی ادرار در من وجود داره. با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات و سونوگرافی هیدرونفروز دو طرفه ی خفیف و خون در ادرار مشاهده شد. اندازه کلیه، حجم پروستات و مثانه نرمال بود و ضایعه فضاگیر دیده نشد. بعد از اون آزمایش سیتولوژی دادم که اون هم طبیعی و نرمال بود. دکتر تشخیص مثانه بیش فعال یا عصبی دادن. مدت یکماهه که تولترودین استفاده میکنم. خواستم بدونم تشخیص، پیشنهاد و راه درمان شما چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام،تشخیص همکار ما درست است شما نیازمند تغییر سبک‌زندگی و درمان دارویی میباشید لطفا مصاحبه بنده در مورد تکرر ادرار در برنامه به خانه بر میگردیم را مشاهده بفرمایید
 • تصویر کاربر سهیلا شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشین خدمت شما بنده۳۷ ساله هستم وخانم نزدیک ۳ سال بود کلیه درد داشتم دکتر مراجعه کردم چن بار گفتن مشکلی نیست با انجام سونو وآزماش ولی ۳ ماه پیش آزمایش دادم گفتن کلیه ات خون دیده شده تکرار ۲ هفته پیش آزمایش دادم قبلا ++بوده الان شده یکی دارو استفاده کردم یک هفته بعد دوباره آزمایش دادم ++ شده بازم دارو ویتامین وآمپول دادن وسونو هم انجام دادم هر دو کلیه ها حالت طبیعی دارن. حالا من چیکار کنم با خوردن داروها خوب میشم یا مشکل جدیه جهت یادآوری من عفونت زنانگی هم دارم تحت درمان دارو استفاده میکنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام،یک عکس رنگی(IVP)از کلیه ها بگیرید و ازمایش ادرار از نظر وجود Dysmorphic RBC انجام دهید
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۰ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  مشکل مثانه من چیه؟ خیلی از دکترا گفتن ک عصبیه . ولی خفیف..تنگی مجرا ندارم و مثانه و پروستات هم سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق شنبه ۱۰ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام،لطفا سن خود و یک شرح حال کامل از علائم ادراری خود ذکر کنید
   در ضمن این نوار مثانه نشان میدهد که تخلیه ادرار شما خوب صورت نمیگیرد
 • تصویر کاربر علي دوشنبه ۶ اسفند ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير جناب دكتر،من ديروز براي عفونت ادراري خدمتتون رسيدم،فسفومايسين ٥ گرمي تجريز كرديد كه داروخونه ها ٣ گرمي رو موجود دارند،ميخواستم بپرسم كه مشكلي نداره؟
  و اينكه ١٠٠ عدد سيپروفلوكساسين درسته؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۶ اسفند ۹۷( 3 ماه پیش)
   سلام،من دوز فسفومایسین را ننوشتم،فسفومایسین یک نوع بیشتر ندارد
   راجع به تعداد سیپرو لطفا عکس نسخه را برایم واتس اپ کنید
درحال دریافت اطلاعات