7 روش برای بزرگ کردن آلت تناسلی

فهرست مطالب

طبق تحقیقات بعمل آمده، مردان خیلی بیشتر از همسرشان به اندازه آلت تناسلی خود فکر میکنند و نگران آن هستند.این در حالیست که 85 درصد از زنان، از اندازه آلت تناسلی شریک جنسی خود رضایت دارند و تنها 15درصد از آنها تمایل دارند آلت تناسلی همسرشان بزرگتر باشد. در این میان هستند افرادی که از اندازه ی الت خود رضایت نداشته، به همین علت در این مقاله ما راه های بزرگ کردن الت تناسلی را برایتان بیان کرده ایم…

فرآیند بزرگ شدن آلت تناسلی در دوران بلوغ

بخش زیادی از فرآیند رشد آلت تناسلی در بلوغ اتفاق می افتد، اما پس از آن نیز تا اوایل دهه سوم زندگی (20 سالگی) ادامه می یابد. بلوغ بین 9 تا 14 سالگی شروع، و تا 5 سال ادامه می یابد. اینکه فرایند بلوغ و رشد آلت تناسلی در شما تا کی ادامه پیدا میکند، بستگی به این دارد که کی شروع شده باشد. 

به طور کلی معمولا هنگامی که به 18 یا 19 سالگی میرسید، احتمال افزایش طول یا قطر آلت کم میشود. سرعت رشد آلت تناسلی در بلوغ، در افراد مختلف متفاوت است. 

طبق تحقیقات، سرعت متوسط رشد آلت تناسلی در پسران 11 تا 15 ساله کمتر از نیم اینچ (12 میلیمتر) در سال است. پس از آن رشد آلت تا 19 سالگی ادامه پیدا میکند، اما با سرعتی آهسته تر. تولید مایع منی (semen)، نعوظ و انزال نیز در این دوره شروع میشود.

اندازه نرمال آلت تناسلی

اندازه متوسط آلت تناسلی چقدر است؟

اندازه آلت تناسلی بر اساس قرار گیری در معرض هورمونهای جنسی مشخص میشود و در افراد مختلف تفاوت زیادی دارد. اما بطور متوسط میتوان گفت:

آیا اندازه ی آلتم کوچک است؟

بسیاری از مردان از اندازه آلت تناسلی خود راضی نیستند و تصور میکنند آلتشان خیلی کوچک است. با این حال تحقیقات نشان میدهند بیشتر کسانی که فکر میکنند آلت تناسلی شان کوچک است نیازی به درمان ندارند و اندازه آلت شان نرمال است. 

کسانی که به دنبال بزرگ کردن آلت تناسلی خود هستند، پیش از انجام درمانهای پر هزینه، ابتدا باید نزد متخصص رفته تا مطمئن شوند به واقع نیاز به انجام چنین کاری دارند. بیشتر این درمانهایی که ادعا میکنند اندازه آلت تناسلی را بزرگ میکنند، گران اما بی تاثیر هستند و گاها نیز عوارض جدی بر جای میگذارند.

اندازه التم کوچک است؟

اغلب مراجعه به متخصص اورولوژی مجرب و مشاوره در زمینه اندازه آلت، نتیجه خوبی برای افراد دارد. گاها لازم است فرد به روانشناس ارجاع داده شود تا روی اعتماد به نفسش کار شود. قبل از آنکه به فکر بزرگ کردن الت خود باشید بهتر است برای مدتی روال زیر را در پیش گرفته تا علت اصلی این احساس مشخص شود:

بزرگ کردن آلت تناسلی در مردان

بزرگ کردن الت تناسلی روش های مختلفی دارد که میتوان آنها را به دو بخش تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم بندی کرد:

1_ وزنه های بزرگ کننده آلت

این تکنیک که شامل قرار دادن وزنه و یا یک چارچوب کوچک باز شونده (که دستگاه کشش آلت نام دارد) بر روی آلت در حالت شل، می باشد. 

برخی افراد با استفاده 6 ماهه از این دستگاه متوجه تغییر یک الی دو سانتیمتری در اندازه آلت خود شده اند. با این حال چنین درمانهایی را نباید بدون نظارت پزشک انجام داد.

وزنه های بزرگ کننده آلت

2- استفاده از ورزش جلکینگ

جلکینگ (Jelqing) یک ورزش است که در آن به طور مکرر آلت تناسلی که در حالت شل قرار دارد با استفاده از انگشت شست و اشاره، کشیده میشود تا اندازه آن در حالت نعوظ افزایش یابد. فرضیه پشت این حرکت این است که ورزشهای کشیدنی باعث افزایش ظرفیت خون رسانی به بافتهای آلت تناسلی میشوند که این به نظر میرسد منجر به افزایش طول و قطر آلت میشود.

جلکینگ درست همانند کرمها و لوسیونهای بزرگ کننده آلت، ممکن است باعث شود برخی مردان با آلت تناسلی خود بیشتر آشنایی پیدا کنند و از تفاوت اندازه بین حالت شل و نعوظ در آن رضایت پیدا کنند. این به احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتر کمک میکند. اما شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد جلکینگ میتواند در بزرگ کردن آلت تناسلی موثر باشد.

افزایش سایز الت

3_کرم، لوسیون و قرص های حجم دهنده الت 

این محصولات معمولا حاوی ویتامینها، مواد معدنی، گیاهان دارویی و یا هورمون هستند. علیرغم ادعاهای تاثیر گذاری این محصولات، هیچ شواهد بالینی وجود ندارد که نشان دهد این محصولات موثر هستند. حتی برخی از این محصولات زیان آور نیز می باشند.

استفاده از کرم و لوسیون بزرگ کننده آلت ممکن است به فرد کمک کند با آلت تناسلی خود بیشتر آشنا شود که در برخی این باعث میشود خجالت کشیدن بی مورد از بین برود. اما به جز این تاثیر دیگری ندارد و هیچ نقشی در بزرگ کردن آلت ایفا نمیکند.

4_ دستگاههای وکیوم (مکش)

دستگاههای پمپ آلت تناسلی یا وکیوم، با استفاده از لوله ای که روی آلت قرار میگیرد، هوا را به بیرون پمپ میکند تا حالت مکش ایجاد شود. مکش باعث میشود خون به داخل آلت کشیده شود و باعث شود آلت متورم و بزرگ شود. 

دستگاههای مکش گاها در درمان ناتوانی جنسی موثر هستند، اما بصورت کوتاه مدت. استفاده زیاد از این دستگاه میتواند به بافتهای آلت تناسلی صدمه وارد کرده و منجر به ضعیف تر شدن نعوظ شود. شواهد بسیار اندکی از تاثیرگذاری این دستگاه بر روی اندازه ی الت تناسلی وجود دارد.

بزرگ کردن الت تناسلی با دستگاه وکیوم

5_ جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی در اقایان بسته به خواسته و نیاز شخص به دو صورت انجام میپذیرد:

1_بزرگ کردن قطر آلت تناسلی

فرآیند افزایش قطر آلت تناسلی، با استفاده از تزریق چربی گرفته شده از دیگر نقاط بدن، به آلت صورت میگیرد. برخی پژوهشها نشان میدهد 1.5 تا 4 سانتیمتر با این روش میتوان آلت تناسلی را بزرگتر کرد.

با این حال پژوهشهایی که این افراد را به مدت طولانی تری، مورد مطالعه قرار میدهند نتایج ناامید کننده ای نشان میدهد و به نظر میرسد امکان عوارضی از جمله بدشکلی، تشکیل بافت جوشگاه، برامدگی و توده و عفونت در برخی افراد وجود دارد.

2_ عمل جراحی بلندتر کردن آلت تناسلی

متداولترین تکنیک برای بلند کردن آلت تناسلی، بریدن رباطی است که الت را به استخوان شرمگاهی وصل میکند، سپس پیوند پوست در قاعده آلت باعث افزایش طول آن میشود. این عمل جراحی منجر به افزایش 2 تا 4 سانتیمتری طول آلت میشود.

6_ اصلاح پرده الت در الت تناسلی پرده دار

الت تناسلی پرده دار (webbed penis) یک بیماری مادرزادی است که حدود ۴٪ مردان مبتلا به آن هستند در این بیماری پرده ای پوستی از کیسه بیضه به قسمت تحتانی الت متصل میشود.

آلت پرده دار

از انجاییکه در موارد متوسط تا پیشرفته این بیماری وجود این پرده سبب کوتاهی و حتی کجی الت (Chordee) میشود که اصلاح آن با جراحی به افزایش طول آلت و بهتر شدن نمای ظاهری آن میشود.

جراحی الت پرده دار

7_ لیپوساکشن

لیپوساکشن عمل جراحی است که در آن چربی اضافی برداشته میشود. با برداشتن چربی پایین شکم، آلت تناسلی بزرگتر به نظر میرسد. برداشتن چربی اضافی اطراف ناحیه تناسلی نیز باعث میشود آلت تناسلی که در شکم فرو رفته است، بیشتر بیرون بزند و خود را نشان دهد.

نتایج زیبایی لیپوساکشن معمولا از نظر بیماران معقول و قابل قبول است. لیپوساکشن نیز میتواند تا دو سانتیمتر طول آلت تناسلی را در کوتاه مدت افزایش دهد اما اگر بیمار دوباره افزایش وزن پیدا کند، باز هم ناحیه تناسلی چربی جمع کرده و وضعیت آلت به حالت قبل برمیگردد.

لیپوساکشن اعتماد به نفس بیمار را بهبود می بخشد اما برای حفظ نتایج آن در بلند مدت باید افراد سبک زندگی خود را اصلاح کنند و با ورزش و برنامه غذایی سالم وزن نرمال داشته باشند.

و در پایان

دکتر شهریار ناطق، متخصص اورولوژی برای حصول نتیجه بهتر، این فرآیند را بصورت تلفیقی از روشهای قطع رباط، گذاشتن پروتز، برداشتن چربی زیر شکم و انتقال آن به ناحیه اطراف الت در جهت افزایش قطر الت و بهبود ظاهر آن و در نهایت برداشتن پرده الت انجام میدهند. اگرچه روش جراحی هر فرد، با معاینه قبل از عمل و با توجه به فیزیک وی مشخص میشود.

در این مقاله به شما می گوییم که دلیل کوچک شدن دستگاه تناسلی مردان چیست و برای درمان کوتاهی آلات تناسلی آقایان چه باید کرد؟
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

متخصص ارولوژی و جراح کلیه، مجاری ادراری و تناسلی، عضو انجمن ارولوژی اروپا، عضو انجمن ارولوژی ایران و مدیر گروه ارولوژی بیمارستان آتیه.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کند و طبق قوانین امکان تجویز دارو وجود ندارد.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی جمعه ۱ مرداد ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  جناب دکتر من تکرر ادرار شدید دارم یکبار که برای دفع ادرار میرم در همون لحظه احساس دفع ادرار دارم بعضی مواقع این قدر فشار میارم به خودم که به جای ادرار آب منی از آلتم خارج میشه.وقتی این جوری میشم تا یک ساعت یک حالت سستی در آلتم حس میکنم که نمیتونم بخوابم.این احساس تکرر ادرار رو اکثرا قبل خواب دارم . این فشار که بهم میاد چه پیامدهایی برام داره و برای درمان پیشنهاد شما چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱ مرداد ۰( 3 روز پیش)
   سلام لطفا با جواب نوار مثانه به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۱ مرداد ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من 21سالمه اندازه آلتم در حالت شل8 و در حالت نعوظ 13هستش آیا راهی برای بزرگ کردن آلتم هست؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱ مرداد ۰( 4 روز پیش)
   سلام اندازه الت شما نرمال است
 • تصویر کاربر افشین پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 0 مشاهده پرسش
  سلام.بیماری پیرونی دارم و دیابت نوع دو دارم.دکتر زیاد رفتم.آخرین دکتر کیوان آقا محمدپور بود ۱۲ جلسه شاک ویو تراپی کردم ولی خوب نشدم.نعوظ ندارم و با قرص هم نعوظ ناقصی دارم.شما چی پیشنهاد میکنید جراحی ؟ لطفا راهمنمایی بفرمایید سه و چهار ساله درگیرم.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش)
   سلام ابتدا باید معاینه شوید
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۱ مرداد ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام بنده آلت خیلی خیلی کوچکی دارم میخواستم ببینم راهی هست بزرگ بشه و ۳۰ساله هستم میخوام ازدواج کنم میترسم دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 5 روز پیش)
   سلام بعد از بیست سالگی تنها درمان موثر جراحی است
  2. تصویر کاربر حمید جمعه ۱ مرداد ۰( 4 روز پیش)
   دکتر جان من از بندر عباس میخوام بیام ممکنه یه طوری بهم نوبت بدین که همون روز هم عمل کنم آخه سخته بخوام برم وبیام بعدازعمل میتونم راه برم یعنی باپرواز برگردم بندرعباس ممنون میشم اطلاع بدین هزینه کلی رو میفرمایید من بیعانه هم میتونم واریز کنم مشکلی ندارم
  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱ مرداد ۰( 4 روز پیش)
   سلام لطفا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ پیام دهید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حمیدرضا پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  چجوری میشه حضوری با شما صحبت کرد اقایی دکتر؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 5 روز پیش)
   سلام لطفا به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  من التم خیلی کوچیکه ۱۹سالم چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 5 روز پیش)
   سلام‌درمان‌هورمونی
 • تصویر کاربر H.m پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من نسبت ب سنم ۴۴ فکر میکنم الت تناسلیم رشد کافی نداشته و اینکه در هنگام ختنه خیلی بد بخیه خورده ایا ممکه علت این باشه در موقعه نغوظ احساس میکنم در داخل شکمم برامدگی الت را ایا با جراحی مشکل من حل میشود میخوام ماینه بشوم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 5 روز پیش)
   سلام بهتر است معاینه شوید
 • تصویر کاربر بنیامین پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام دکتر آلت بنده به سمت بالا خمیدگی داره و در حالت نعوظ به سمت بالا سفت میشه به حدی که به سختی رو به پایین یا مثلا به زاویه ۹۰ درجه نسبت به بدن میشه نگهش داشت. که این موضوع در رابطه جنسی باعث احساس درد در همسرم میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش)
   سلام انحراف شما زیاد است بهتر است جراحی کنید
 • تصویر کاربر ایمان پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان خسته نباشی حالت,بلند نمیشه,وکوچک شده,وباریک وحتی موقع,نزدیکی هیچ,منی یا ترشو ازمن خارج نمیشه .من دیابت دارم واز انسلین ان پی اچ وآر استفاده میکنم راهی برای این درمان من هست ...ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش)
   سلام لطفا به مطب مراجعه کنید
 • تصویر کاربر پدرخوانده پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر شهریار ناطق
  وقت بخیر
  من ۳۱ ساله هستم تا حالا رابطه جنسی هم نداشتم اندازه آلت تناسلی من در حالت نعوظ تقریبا ۱۲ الی ۱۴ سانتیمتر هستش
  سوال اول: آیا این اندازه نرمال هستش ؟
  سوال دوم : آیا قراردادن تو طولانی آلت تناسلی در حالت نعوظ (بدون خودارضایی کردن) تاثیر منفی نداره
  مثلا دیدن فیلم پورن بدون اینکه خود ارضایی صورت بگیره از نظر سلامتی هم مشکلی ایجاد نکنه صرفا از این جهت که بشه حالت نعوظ رو حفظش کرد ماهیچه های آلت تقویت بشه
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش)
   سلام اندازه الت شما نرمال هست پاسخ به سوال دوم منفی است
درحال دریافت اطلاعات
مقالات پیشنهادی

آدرس مطب

تهران – جنب بیمارستان آتیه – ساختمان پزشکان آتیه – طبقه ۴

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر