موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

سوند حالب - پرسش 13283

  • تصویر کاربر شبنم پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 774 کلیه
    با سلام
    من مدت یک هفته ست که یورتروسکوپی برام انجام شده و چون فقط سنگ رو خرد کردند و بیرون نیاوردند برام سوند حالب یا دبل جی کار گذاشتند . متاسفانه بدنم خیلی واکنش نشون میده. حتی با وجود مسکن قوی ،درد خیلی شدید در قسمت کلیه و مثانه و پهلو ،تکرر ادرار شدید و تخلیه دردناک دارم و اصلا نمیتونم راحت دراز بکشم چون احساس میکنم باید دوباره برم دستشویی .اگه شب به مدت دو یا سه ساعت پشت سر هم بخوابم با درد شدید کلیه بیدار میشم و تخلیه ادرار دردناک دارم . من الان میتونم بعد از گذشت یک هفته سوند رو در بیارم ؟ مشکلی برام ایجاد نمیشه؟
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 سال پیش)
      سلام ابتدا سی تی اسکن انجام دهید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است