موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

استفاده از سوند - پرسش 10531

  • تصویر کاربر یونس سه شنبه ۱۰ فروردین ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 354 مثانه
    سلام آقای دکتر ممنون میشم جواب بدید
    پدر من سه ماه پیش نمیتونست ادرار کنه بردیم بیمارستان گفتن کراتینش رفته بالا سوند وصل کردن بعد دیالیز شد بعد از ناحیه دیالیز لخته خون آورد مجبور بستری کردیم یک ماه دکتر گفتن ادرار نکردنش به خاطر سنگ مثانه هست که اول تو ‌کلیه بوده مجاری ادراریشو مسدود کرده بعد افتاده داخل مثانه الان به خاطر لخته پاش دو ماه گذشته و ما مجبورا ترخیص کردیم همه دکترا به خاطر وارفارین گرفتنش حاضر نشدن سنگ مثانه شو عمل کنن الان ما ترخیص کردیم تو خونه سوند بهش وصله به نظر شما چکار کنیم کم کم احساس میکنم سوندش عفونت هم آورده خواهشا کمکمون کنید.
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۰ فروردین ۰( 2 سال پیش)
      سلام لطفا با کلیه مدارک به مطب مراجعه کنید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است