موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

دفع سنگ کلیه - پرسش 15080

  • تصویر کاربر Saba پنجشنبه ۱۷ آذر ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 212 کلیه
    سلام من دوتا سنگ کلیه دارم در سمت چپ ام طبق سونوگرافی یکی در خود کلیه ۵ m هست و دیگری در حالب ۴.۵m تنها دوریی ک تجویز شده ی قطره چند تا دمنوش و اب هست و ی قرص اوراسیتورا هست و تمام روز درد شدید دارم به حدی ک دوتا باهم استامنوفن میخورم اکثرا از عصر تا نزدیک صبح درد بیشتره میشه بهم بگید ایا امپولی هست ک باز دنش این سنگ هد دفع بشه چون تحمل درد رو ندارم طاقتم بریده داروه ۸ روزه دارم استفاده میکنم ولی جز شدت درد چیزی نداره
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۷ آذر ۱( 1 سال پیش)
      سلام آمپول برای درد هست اما برای دفع سنگ خیر

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است