منو

تکرر و فشار ادرار و شب‌ادراری – پرسش 15072

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۱۷ آذر ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 بی اختیاری های ادراری
  با سلام.
  بنده ۳۳ سال دارم و داروهای ضدصرع (والپروات سدیم) و ضدافسردگی (سرترالین) می‌خورم و با آرامبخش (آلپرازولام و کوئیتاپین) می‌خوابم. مشکلات عفونت و التهاب ‌‌دستگاه ادراری و جنسی (پروستات) سالهاست دارم و تقریباً شک ندارم که فقط عفونت باکتریایی نیست و عفونت قارچی هم دارم. HPV هم از دو سال پیش و با زگیل تناسلی پیدا کردم ولی فکر نمی‌کنم به این مشکل مربوط باشه. سوزش خیلی شدید ادرار و درد زیاد ناحیه کمر و پهلوها و پشت (پایین ریه) رو احساس می‌کنم. قبلاً هم سابقه کلیه‌درد داشتم و همیشه سنگ ریز دفع می‌کنم.
  تکرر ادرار زیادی دارم و تقریباً همیشه پرادراری هم دارم و بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ سی‌سی ادرار دفع می‌کنم و رنگش هم ۹۵٪ اوقات خیلی کمرنگ و نزدیک به بی‌رنگه (ولی بعضی مواقع که مایعات نخوردم و زیاد دستشویی نرفتم، رنگ ادرارم نارنجی نزدیک به قرمز و بعضی وقت‌ها هم نزدیک به قهوه‌ای می‌شد که می‌تونه به خاطر وجود خون و اگزالات کلسیم باشه) به محض اینکه احساس دستشویی داشتن پیدا می‌کنم مثل کسی که یه ساعته تو صف دستشویی عمومی مونده، به خودم می‌پیچم و بالا پایین می‌پرم و بعد از ۱-۵ دقیقه دیگه کنترلم رو کم‌کم از دست میدم و ادرار نشت می‌کنه و حتی مجبور میشم دستم رو توی لباس ببرم و آلتم رو با دست محکم بگیرم. این مشکلات احتمالاً از ۱۰ سال پیش وجود داشته ولی تقریباً ۳ ساله که شدتش به سرعت داره بیشتر و بیشتر میشه.
  قبلاً تو سن ۱۲-۱۳ سالگی شب‌ادراری پیدا کردم و تا حدود ۱۵-۱۶ سالگی ادامه داشت و الآن هم ۲-۳ ماهه که بعد از این همه سال و تو این سن، این مشکل دوباره شروع شده. داروهای اکسی بوتینین و بعد تولترودین هم تا ۴ تا مصرف کردم و می‌تونم بگم تأثیرشون صفر بوده!
  خواهش می‌کنم راهنماییم کنید. این یه مشکل خیلی بد و زمینه‌ساز مشکلات جدی اجتماعی، کاری و… هم میشه. اگه می‌تونی خودتون داروهای مناسب (مثلاً داروهای هورمونی که کلاً فعالیت کلیه‌ها و تولید ادرار رو کمتر کنن) به خاطر مشکلات مالی و محدودیت‌های خاصی مربوط به این بیماری، واقعاً نمی‌تونم دکتر برم. خودتون راهنماییم کنید لطفاً.
  معذرت می‌خوام که متن این‌قدر طولانی بود.
  بی‌نهایت ازتون ممنون و سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۷ آذر ۱( 5 ماه پیش)
   سلام تجویز دارو از طریق سایت امکانپذیر نیست

به سیستم پرسش از دکتر شهریار ناطق متخصص ارولوژی و جراح کلیه خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

آدرس مطب

تهران – جنب بیمارستان آتیه – ساختمان پزشکان آتیه – طبقه ۴

شماره تماس