موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

درمان قطعی تنگی مجرا - پرسش 7618

  • تصویر کاربر Z جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 382 تنگی مجرا
    سلام و عرض ادب خدمت شما. من ۲۵ ساله هستم. سال ۹۵ مجاری ادرارم را با لیزر باز کردم. دو تا تنگی داشتم. بعد از اون مدام در حال سوند زدنم. به دو ماهش رساندم. دفعه ی قبلی که سوند زدم به سختی سوندم رد شد الان با این شرایطی که من دارم دکتری به من استنت مجاری ادرار را معرفی کرده نظرتون در مورد استنت چیست. ایا استنت درمان قطعی برای تنگی مجاری ادرار هست گفته اند بعد از شش ماه تا یکسال استنت را برمی‌داریم و دیگه نیازی به سوند زدن نیست و تنگی‌هات هم باز میشن. دکتری دیگر بهم گفتن باید بری اتاق عمل و از طریق مخاط دهانم عمل جراحی بشم و دکتری دیگه پیشنهاد استنت دائمی را بهم دادن واقعا نمیدونم چیکار کنم و خسته شده‌ام از این وضعیت ممنون میشم راهنماییم فرمایید که کدام روش درمان قطعی‌ تنگی مجاری ادرار هست؟
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
      سلام لطفا عکس مجرای خود را برایم بفرستید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است