موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

سنگ كليه بدون درد - پرسش 15483

  • تصویر کاربر حسن شنبه ۲۲ بهمن ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 148 کلیه
    عرض سلام و روز بخير بنده آقايي هستم 53 ساله جهت بررسي وضعيت كبد خود به سونوگرافي رفته بودم كه در آنجا گفتند تصوير سنگ به ديامتر 5mm در كاليس تحتاني كليه راست و سنگ به ديامتر 7mm در كاليس مياني كليه چپ ديده شده است در صورتيكه بنده هيچ وقت درد سنگ كليه با اين ابعاد اعلام شده نداشته ام البته هر چند ماه يكبار شن ريز سنگ بطور خودبخود دفع ميكنم كه زياد هم اذيت نمي شوم سئوال من اين است كه آياد بايد براي از بين بردن اين سنگها كاري كنم و يا به قول راديولوژيست كه گفتن حالا كه اذيت نميشوي كاري به كار آنها نداشته باش . ضمنا تصوير سونو به ضميمه خدمت شما ارسال ميشود بسيار ممنون و سپاسگزار ميشوم راهنمايي بفرماييد . باتشكر
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق شنبه ۲۲ بهمن ۱( 9 ماه پیش)
      سلام درمان دارویی همراه با تغییر سبک زندگی

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است