موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

فتق اینگوینال - پرسش 14502

  • تصویر کاربر محمدی شنبه ۲۴ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 480 بیضه
    سلام بنده بعضی اوقات یک درد خفیف در ناحیه پایین روده داشتم. نتیجه سونوگرافی گفته است که یک دیفکت هرنی به قطر 8 میلیمتر در ناحیه اینگو ینال سمت راست دیده می شود که یک ساک هرنی به ابعاد 15 در 49 میلی متر. از آن عبور نموده و با مانور والسالوا تحرک دارد . آیا درمان دارویی برای این فتق وجود دارد یا نیاز به جراحی فوری وجود دارد؟
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق شنبه ۲۴ مهر ۰( 2 سال پیش)
      سلام فتق درمان دارویی ندارد اما درصورت گیر نکردن روده عملش اورژانسی هم نیست

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است