موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

PSA - پرسش 1758

 • تصویر کاربر ح جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 692 پروستات
  با عرض سلام واحترام
  51 ساله هستم و PSA از یک سال قبل تاکنون از سطح 0/7 به 1/34 رسیده است. پدرم 74 ساله می باشد و دو سال پیش بعلت PSA بالا کل پروستات را درآورده است. آیا PSA برای من که فعلا" 1/34 می باشد خطری دارد یا چند ماه دیگر نیاز است که تست مجدد بدهم؟
  باتشکر و سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)
   سلام،اگر PSA در سال بیش از ۰/۷۵ رشد کند نگران کننده است،محض اطمینان ۶ ماه دیگر PSA را چک کنید فقط یادتان باشد در یک ازمایشگاه معتبر باشد و ۴-۳ روز قبل ان نزدیکی نداشته باشید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است