موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

سنگ حالب - پرسش 6707

  • تصویر کاربر شیوا سه شنبه ۷ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 378 کلیه
    .....:
    سلام من چند وقت پیش با کلیه درد شدید رفتم دکتر که با ازمایش ادرار مشخص شد سنگ دارم و دردکلیه وپا درد خیلی شدید بود که دکتر برام امپول مسکن نوشت که زدم اروم شدم کمی بعد رفتم سونوگرافی که مشخص شد یک سنگ ۷ میلیمتری در حالب چپ گیر کرده و کلیه ۲درجه ورم داره که گفت با ورزش و اشامیدن احتمالا دفع بشه در چند روز واگه دفع نشه عمل بشم .من رفتم خونه ورزش کردم و دردم اروم شد بعد چند روز دوباره سونوگرافی دادم که سنگ حالب دیده نشده بود و ورم کم شده بود و دکتر گفت دفع شده . ولی من سنگی ندیدم که دفع بشه سوالم اینه که لوله حالب ۲ میلیمتره چطور سنگ ۷ میلیمتری دفع میشه ایا سنگ ۷ میلیمتری از حالب خودبه خود دفع میشه؟ ایا ممکنه در سونوگرافی دوم سنگ حالب مونده باشه ولی نشان نداده باشه؟ ایا ممکن هست سنگ درحالب مونده باشه بدون علائم و درد؟ ممنون
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۷ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
      سلام معمولا حالب توانایی عبور سنگهای ۶ تا ۸ میلی متر را دارد برای اطمینان میتوانید سی تی اسکن انجام دهید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است