موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

عمل وازکتومی - پرسش 9771

 • تصویر کاربر نیما جمعه ۱۷ بهمن ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 693 بیضه
  با سلام،

  اواخر خرداد امسال جهت انجام عمل وازکتومی به یک پزشک مراجعه کردم که طبق تجویز ایشان 3 ماه بعد که تست اسپرم گرفتم هنوز اسپرم داشتم (36 میلیون در میلی لیتر). دو ماه بعد تست مجدد دادم باز اسپرم داشتم (20 میلیون). طبق تجویز همان پزشک دو ماه بعد باز آزمایش دادم که تعداد اسپرم 38 میلیون در میلی لیتر بود!!!

  احتمالاً ایشون لوله یا شریان اشتباهی را قطع کردند. ممنون میشم راهنماییم کنین. آیا لازم است مراجعه حضوری داشته باشم؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۷ بهمن ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام عمل شما شکست خورده است

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است