موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

تقریباً تکرر ادراروعدم تخلیه کامل ادرار - پرسش 15688

 • تصویر کاربر کیا جمعه ۲۶ اسفند ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 133 پروستات
  جناب دکتر سلام ،اقایی ۶۴ ساله هستم پروستاتم کمی بزرگتر از حد نرماله ابعاد پروستات ،میلیمتر(35×45×36) وبه حجم31ccبزرگتر ازنرمال طبق سونوگرافی که تاریخ 401/10/7 انجام دادم رویت شد،این مدت بخاطر مشکلات زیاد نتونستم به پزشک مراجعه کنم واین مدت بامصرف کپسول تامسولوسین ادرارم تقریباً کامل تخلیه میشه ولی هر 2/5 ساعت احساس ادرار دارم.
  جناب دکتر سوال من این است کمی بزرگی پروستات من با داروبرطرف میشه یا نه ،ضمنا بیشتر مواقع رنگ ادرم یا زرد تیره یا سفید است ،ضمنا نه سوزش ونه دردی حس میکنم.
  چه دستوری برای بهبود من می‌دهید ،ممنون از زحمات شما.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۶ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   سلام با دارو درمان میشوید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است