مشاوره پزشکی

تکرر ادرار - پرسش 2566

 • تصویر کاربر مهتا سه شنبه ۱۸ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مثانه
  با سلام و احترام
  ۳۷ ساله هستم و حدود سه هفته است که مشکل تکرر ادرار دارم به طوری که وقتی به دستشویی میروم، هنگامی که میخواهم برخیزم، بازهم احساس دفع ادرار دارم، دوباره مجبورم بنشینم و به مقدار کمی دفع کنم و دوباره هنگام برخاستن، همان حالت تکرار میشود. این حالت همچنان ادامه می‌یابد تا خودم را به سختی کنترل کنم و از دستشویی خارج شوم ولی همچنان احساس نیاز به دفع ادرار وجود دارد. که این روند، زندگی‌ام را مختل کرده.
  به بیمارستان رفتم. آزمایش خون و سونوگرافی دادم. از مدتها قبل مشکل سنگ کلیه داشته‌ام که همچنان در سونوگرافی مشخص بود یک سنگ سه‌ونیم میلی در کلیه چپم دارم. ادرارم هم عفونت داشت. در ناحیه رحم هم از قبل، یک فیبروم کوچک داشتم که توصیه کردند این مورد را چک کنم. نزد پزشک زنان رفتم که گفتند مشکلی ندارد. تشخیص عفونت ادراری دادند و برایم سیپروفلوکساسین و فنازوپیریدین تجویز کردند. دوره کامل را مصرف کردم. آنتی‌بیوتیک باعث سوزش در قفسه سینه‌ام شد که دکتر گفت مشکل معده پیدا کرده‌ام و داروهای مخصوص معده تجویز کرد. ولی مشکل تکرر ادرارم همچنان حل نشد و باقی ماند!
  واقعا مستاصل شده‌ام که وقتی داروها هم اثر نکرده، پس باید چه کنم؟
  ممنون میشوم راهنمایی‌ام کنید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۸ تیر ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،شما دچار مثانه تحریک پذیر(تحریک پذیری اعصاب مثانه)شده اید،لطفا جهت درمان به مطب مراجعه کنید

به سیستم پرسش از دکتر شهریار ناطق متخصص ارولوژی و جراح کلیه خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

برای گرفتن نوبت دکتر شهریار ناطق با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ ، ٨٨٣٦٧٣٥٣  تماس بگیرید یا از طریق صفحه نوبت دهی اینترنتی اقدام نمائید.