موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

خون در ادرار - پرسش 879

 • تصویر کاربر فکری جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 305 سوال های دیگر
  سلام آقای دکتر خانمی ۲۳ساله هستم که پنج ساله ازدواج کردم.سال گذشته بعد از یک سرما خوردگی دچار تکرر ادرار شدم و دایم احساس ادرار داشتم و بعد دفع هم قلقلکی ایجاد میشد تا این که خون در ادرارم دیدم و تشخیص دکتر عفونت بود که با آنتی بیوتیک درمان شد امسال هم دوباره بعد از سرما خوردگی خون در ادرارم دیدم که حجم وسیع تری داشت.دو ماه بعد مجددا خون دیدم.سونوگرافی و آزمایش انجام شد و یک سنگریزه ی ۳ میلی متری در کلیه ی چپم دیده شد و تشخیص عفونت هم داده شد.آنتی بیوتیک مصرف کردم و داروی گیاهی برای رفع سنگ ولی باز هم مخصوصا قبل و بعد پریود دچار تکرر و ادرار کم حجم و همون احساس قلقلک میشم.مشکل من چیه
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام،شما دچار تحریک پذیری اعصاب مثانه هستید
   لطفا جهت دریافت دارو و ارایه راهکار جهت تقویت اعصاب مثانه به مطب مراجعه کنید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است