مشکلات ادراری و انزال بعد از جراحی – پرسش ۵۲۴

 • تصویر کاربر خاطره پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( ۱ سال پیش) تعداد بازدید: ۲ بی اختیاری های ادراری
  اگر اعصاب در حین جراحی کنسر رکتوم آسیب ببیند، چه مشکلاتی در پی دارد؟ آیا قابل درمان است؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( ۱ سال پیش)
   سلام،اعصاب مربوط به چه قسمتي؟مشكل باليني شما چيست؟
  2. تصویر کاربر خاطره پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( ۱ سال پیش)
   ممنون از محبتتون که جواب دادید
   شوهر من جراحی کنسر رکتوم داشتند، که حدودا ۲ ماه پیش جراحی شدند، بیمارستانی در کپنهاک. از اونجایی که تومور بزرگ بود، بخشی از لوله های ادراری(حالب)رو هم در گیر کرده بود. مجبور به پیوند دوباره خالبها به مثانه شدند. حدودا یک هفته پیش جی کاتترها رو در آوردند. تو این مدت سوند دایمی داشتند.بعد از در آوردن جی کاتتر ها ،سوند ونتیل( شیر دار) نصب کردن. بماند که نشتی داره، و به نظر پزشکان موردی نیست. دلیل استفاده از این نوع سوند تمرین دادن مثانه برای خارج شدن از حالت انقباض عنوان شد.
   موضوع اصلی که خیلی مبهم است برای ما اینکه، جراحان می گویند که مجبور شدند بخش عمده ایی از اعصاب را در حین جراحی بردارند همراه بافتهای درگیر.
   در این صورت به گفته پزشکان، امکان اینکه کنترل تخلیه ادرار از بین رفته باشه زیاده( هنوز امتحان نشده) ، و در ضمن مشکلات انزال هم پیش خواهد آمد .
   نظر شما چیه آقای دکتر؟ امیدی هست که اعصاب دیگه ایی به این موارد کمک کنند؟ اگر نه بجز روش‌های متداول: سوند، دارو ، اسپری …، روش جراحی خاصی می شه انجام داد. از اونجایی که شوهرم بعد از جراحی مجبور به داشتن کلوستومی شدند، موارد پیش آمده دیگه هم آزار دهنده تر شده.
   ممنون می شم از جوابتون🙏🏻
  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( ۱ سال پیش)
   سلام،.همه اينها در طول زمان مشخص ميشود

به سیستم پرسش از دکتر شهریار ناطق متخصص ارولوژی و جراح کلیه خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.