موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

واریکوسل - پرسش 5944

 • تصویر کاربر امین چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 348 واریکوسل
  سلام آقای دکتر
  بنده در بیضه چپم قطر وریدی 2mm مشاهده شده و هیدروسل هم مشاهده شده.در ضمن تو ازمایش اسپرم اولیه تعداد اسپرمم نرمال بود ولی تحرک کم بود.بعد از دوماه دارو مصرف کردن حرکت خیلی عالی شد ولی تعداد اومد پایین.در ضمن قرص فرتیل اید آقایان و زینک پلاس و ال کارنیتین و کلومیفن هم سه ماهه مصرف میکنم البته چهارتا امپولم زدم.
  با همه این تفاسیر باید عمل کنم یا تعدادم نرمال میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)
   واریکوسل شما خفیف است و نیاز به جراحی ندارد

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است