موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

تشخیص پروستات - پرسش 5867

  • تصویر کاربر کیوان پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 270 پروستات
    عرض سلام و خسته نباشیدخدمت دکتربزرگوار.بنده 48 ساله هستم و از5 سال پیش هرسال یکبار سونوگرافی کامل abdominal + pelvic انجام میدهم.در96/6/23درانتهای نتیجه سونو نوشته بود The prostate is about 23cc with no sol however correlation with psa is suggested.ودر 98/12/10 نیز همین جمله نوشته شده ولی عدد23 به 25 تغییرکرده.درضمن درآخرین آزمایش سالیانه نیز psa نرمال بوده آیا بایدنگران باشم؟ سپاسگزارم راهنمایی بفرمایید
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)
      سلام،مساله ای نیست،نگران نباشید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است