موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

واریکوسل - پرسش 5846

  • تصویر کاربر ارش چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 252 واریکوسل
    سلام وقت بخیر اقای دکتر با عرض پوزش.سه چهار روز من درد از بیضه چپم تازیر نافم داشتمی کم و بیش شدیدتر و دردبا کم به اورزانس مراجعه کردم برام سنو نوشت گفت از بیضه کلیه و مجرای اداری انجام دادم سابقه سنگ کلیه هم داشتم الانم تو کلیه چپم سنک 3 م م دیده شده بیضه چپمم واریکوسل خفیف به متوسط نوشته دردم یه روزه قطع شده لازمه عمل بشه ؟ مجرد هستم 30 سالمه چند هفتم هستش که برا دفع سنگ طناب میزدم روزی 10 دقیقه که با شرو درد قطع کردم.عکس جواب سوگرافی ( حداکثر دیامتر داخلی سیستم های پمفینی فرم باانجام مانور والسالوا در سمت راست برابر با2،3 م م و چپ برابر 2،6 م م ک مطرح کننده واریکوسل خفیف تا متوسط در چپ و خفیف در راست ) مابقی موارد نرمال و طبیعی بوده.ممنون لطف میکنید راهنمایی کنید.با ارزوی سلامتی.
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)
      سلام،ازمایش اسپرم بدهید اگر نرمال بود نیازی به جراحی نیست

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است