موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

سنگ کلیه - پرسش 10958

  • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۱۰ فروردین ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 303 کلیه
    سلام خسته نباشید بنده خانومی ۴۵ ساله ای هستم که حدود یک سال پیش تا الان کلیه سمت راستم در ازمایش و سنوگرافی که انجام دادم،سنگ ساز هست،وهر ۴،۵ماه یک بار درد شدیدی پهلوی سمت راستم میگیرد و تا به درمانگاه نروم و مسکن مخدر نزنم درد ثابت نمیشود و سنگ های متعدد و تغریبا ریزی که دارم درد دفع نشده است و الان هم درد شیدی دارم درپهلوی سمت راستم لطفا راهنمایی ام کنید که چگونه از شر این سنگ ها و درد شدیدش خلاص شوم.
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۰ فروردین ۰( 2 سال پیش)
      سلام لطفا با جواب سونوگرافی به مطب مراجعه کنید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است