مشاوره پزشکی

پروستات - پرسش 2945

  • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 7 ماه پیش) پروستات
    سلام اقای دکتر.پدرم۷۱ سال دارند و مدت طولانی بود که دچار تکرر‌ ادرار خصوصا در شب بودند. یک شب کاملا دچار‌گرفتی شدند که با مراجعه به درمانگاه ناچارا از سند استفاده کردند. با مراجعه به اهواز و پزشک متخصص مجمومه ازمایش ها و سنوگرافی هایی برایشان تجویز کردند. در ازمایش اول psa ۱۲ مشاهده شد که ازمایش دوم تجویز شد که psa13/8 مشاهده شد. بیوپسی پروستات انجام دادن از نمونه ۹ نمونه مشکلی نداشتند ولی۳ نمونه atypical بودند. در ازمایش پاتولوژی مجدد تشخیص سرطان‌پرستات با نمره ۳+۳داده شده. الان دکتر‌ دستور داده اند که ازمایش مجدد‌پاتولوژی برای مشخص کردن میزان‌درصد انجام‌ شود که میزان انها در دومورد ۵ درصد و ۱ مورد ۴۰ درصدگزارش شده است.و همچنین اسکن استخوان نیز تجویز کردند که پاسخ ان از جهت متاستاز منفی بوده است. اقای دکتر با توجه به اینکه‌ما در یک‌شهرستان محروم‌هستیم‌و امکان‌دسترسی به امکانات و امدن به تهران‌ را نداریم خواهشمندم ما را راهنمایی‌نمایید که‌ چه روش درمانی را در پیش بگیریم. و در صورت امکان یک پزشک متخصص که مورد تایید شما در شهر اهواز به ما معرفی کنید . تمام ازمایشات و سونوگرافی ها را به پیوست ارسال کردم. با تشکر فراوان
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 7 ماه پیش)
      سلام،ایشان دچار بدخیمی پروستات بوده و بهترین درمان جراحی است

به سیستم پرسش از دکتر شهریار ناطق متخصص ارولوژی و جراح کلیه خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

برای گرفتن نوبت دکتر شهریار ناطق با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ ، ٨٨٣٦٧٣٥٣  تماس بگیرید یا از طریق صفحه نوبت دهی اینترنتی اقدام نمائید.