موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

واریکوسل و هنری اینگوینال - پرسش 10104

  • تصویر کاربر احمد جمعه ۱ اسفند ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 320 واریکوسل
    با عرض سلام و خسته نباشد
    آقای دکتر بنده ۳۷سال سن دارم و حدود پنج ماه قبل با علایم سوزش و درد بیضه به دکتر مراجعه کردم و ایشون برای بنده سونو و آزمایش اسپرم نوشتن که در آزمایش اولیه واریکوسل با قطر ۳٫۳در بیضه چپ مشاهده شد و فتق دو طرفه با توجه به آزمایش اسپرم دکتر برای بنده ویتامین ای تجویز کردن و گفتن چند ماه بعد مراجعه کنم بعد از پنج ماه مجدد سونو انجام دادم که قطر ۲٫۲ شده بود و فتق دو طرفه حال سوال بنده این است که واریکوسل دارم یا خیر و ضمنا نیاز به عمل هست چه واریکوسل چه فتق با تشکر ممنونم از حوصله جنابعاای
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
      سلام واریکوسل با دارو خوب نمی‌شود یکی از سونوگرافی های شما اشتباه است

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است