موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

penile torsion - پرسش 414

 • تصویر کاربر Ashkan یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 353 کجی آلت تناسلی
  با سلام و عرض معذرت جناب دکتر در ادامه سوال k51x2400
  با توجه به اینکه این چرخش آلت ( penile torsion ) در موقع زور زدن در موقع ادرار اتفاق می افته ، ایا ممکنه مشکلی وجود داشته باشه؟
  1. تصویر کاربر Ashkan یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   بدلیل اینکه موقع زور زدن برای تخلیه باقی مونده ادرار که به صورت ارادی انجام می دم ، در جهت چپ چرخش می کنه دقیقا مثل اینکه عظله ای منقبض بشه به صورت اختیاری و باعث چرخش آلت میشه
  2. تصویر کاربر Ashkan یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   و اینکه جناب دکتر آیا ممکنه بدلیل زور زدن موقع ادرار و مدفوع ، یکی از رگ ها یا مثلا مجرای خروج ادرار گشاد بشه؟ (یک رگ یا مجرای متورم در زیر و سمت راست آلتم می بینم)
  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام،خير

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است