موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

هیپوسپادیاس - پرسش 8100

  • تصویر کاربر امین جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 359 سوال های دیگر
    با سلام کودک هشت ساله که ختنه نشده وقتی کوچکتر بود بردیم ختنه کنیم پزشک جراح عمومی گفتند این بچه باید عمل بشن بعد ختنه و گفتن مشکل هیپوسپادیاس دیستال دارند باید عمل ترمیمی بشن حالا از اون موقع این بچه را دیگه از ترس اون عمل ترمیمی و بیهوشی و سوندی که دکتر میگفتن تا یک هفته باید داشته باشه نگهداشتیم و ختنه نکردیم از عوارض و اینکه بعد از عمل مشکلات بیشتری برای این کودك بوجود بیاد و ما رو در آینده سرزنش کنه و اون موقع ما دیگه خودمون و نمی بخشیم آقای دکتر نیمه بالای آلتش پوست اضافی دارد و دو سواره به فاصله خیلی کم داره و به صورت کج اداری میکند به نظر شما فقط ختنه معمولی بشه نه ترمیمی در آینده اگر هیپوسپادیاس بدون درمان بماند چه مشکلاتی دارد؟ممنون
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
      سلام ابتدا باید معاینه شوند

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است