موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

کلیه پیوندی و عفونت مجرای ادرار - پرسش 6896

  • تصویر کاربر کیارش شنبه ۲۸ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 291 کلیه
    سلام خسته نباشید من 47 ساله هستم 21سال پیوند کلیه کردم و 9ماه پیش بعلت منژیت 1ماه توی کما بودم جدیدا سونوگرافی کلیه پیوندی و مثاه و پروستات ودادم که به شرح ذیل میباشد: کليه داراي ضخامت پارانشيم واکوي کورتيکومدولري نرمال ميباشد.که کليه پيوندي به ابعاد 74*59*126 و حجم 293 سي سي دارد.هيدرونفروزmildدرکليه پيوندي ديده شده سنگ و توده در کليه ديده نشده پروستات حجم نرمال دارد(حجم 19سي سي).مثانه ضخامت جداري نرمال داردو سنگ و توده ديده نشده .رزيدوي ادرار پس از تخليه 43 ميباشد در ضمن اخرين کراتينم 1/7 بوده قند78 و چربی187 وPSA ECL 0.54بوده است.داروهای مصرفی ساندیمون50 وپردنیزولون5 ولی سلسپت بخاطر عفونت باکتری توی ادرارو سابقه عفونت قبلی حذف شده بجاش مایفوروتیک360 3 بار میخورم و امپول اپرکس و ب 12 و تاوانکس 500 و افلوکساسین200 هم میخورم الان 9 ماهه که ورم پا وسوزش ادرار دارم شبها حجم ادرارزیاد برعکس روزهها کمه..3 هفته بخاطر عفونت که 6 ماه سوند داشتم بستری شدم . تب اصلا ندارم درد کلیه ندارم فقط زیرشکمم و کشاله ران و لگن دوطرف و کمرم درد میگیره تا زمانیکه سرپا یا راه میرم چند قدم درد شدیدی میگیره مغز و اعصاب هم رفتم درمان نشدم چکارکنم ؟ راه درمونش چیه؟ با سپاس از شما بزرگوار
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق شنبه ۲۸ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
      سلام،لطفا با کلیه مدارک به مطب مراجعه کنید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است