موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

سنگ کلیه - پرسش 868

 • تصویر کاربر علیرضا پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 545 کلیه
  با سلام، دکتر من 2 روز پیش با درد پهلو سمت چپم از خواب بیدار شدم، به دکتر که مراجعه کردم و سونوگرافی انجام دادن گفتند که سنگ دیده نشده ولی علایم اینطوری میگه که سنگ در حالب قرار داره، با قرص و سرم و داروها و مایعاتی که مصرف کردم دیروز یک سنگ خیلی کوچیک در حد 3 میلیمتر زرد رنگ موقع ادرار از بدنم خارج شد که همراه با اون لخته های بسیار کوچک خون(تیره رنگ) خارج شد. ولی هنوز با گذشت یک روز از دفع سنگ درد بسیار کمی در قسمت پهلو احساس میکنم، میخواستم بپرسم که این درد آیا برای همان سنگ قبلیه که دفع شده و این درد طبیعی یا اینکه سنگ کامل دفع نشده و یا سنگ دیگری وجود دارد؟
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام،لطفا در صورت تداوم درد یک سونوگرافی انجام دهید
   در ضمن برای پیشگیری از تشکیل سنگ،جنس سنگ را برای ازمایش دهید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است