موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

سنگ کلیه - پرسش 10768

  • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۳ فروردین ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 712 کلیه
    سلام. بنده آقای 40 ساله هستم. سابقه ی سنگ کلیه دارم که 3مرتبه سنگ شکن کرده ام به دلیل بزرگیه سنگ. دوروز پیش کلیه راست به شدت درد گرفت. بعد از دریافت مسکن دربیمارستان سنوانجام دادم وسنگ به اندازه ی 15میلیمتر مشاهده شد باتوجه به اینکه سنگ های بنده کلسیمی هستن وبسیار محکم. سوال بنده این است آیا ممکن است به طور معمول دفع شود یا باید برای سنگ شکن دومرتبه مراجعه داشته باشم. باتشکر
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۳ فروردین ۰( 2 سال پیش)
      سلام احتمال دفع سنگ با این اندازه بسیار کم است

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است