موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

واریکوسل - پرسش 12302

 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۵ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 715 واریکوسل
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکتر من واریکوسل سمت چپ داشتم رفتم سونو دیالیته چپ ۳/۵ بود و در سمت راست دیالیته مشاهده نشد نوسته بود آزمایش اسپرمم هم کاملا نرمال بود
  ارومیه به روش میکروسرجری ۲ ماه و ۱۰ روز پیش عمل کردم سمت چپ رو ولی هنوز درد های قبلی هستن و سمت چپ درد میکنه
  دو تا سوال دارم
  ۱. این درد ها طبیعی هستن؟ یا ممکنه عود کرده باشه که درد میکنه؟
  ۲. من یه مدتیه تو سمت راست هم رگ هام برجسته شدن و دیده میشن این یعنی سمت راست هم واریکوسلی شده ؟ تو این دو ماه میتونه سمت راست هم واریکوسلی شده باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق شنبه ۱۵ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   سلام این دردها طبیعی است راجع به سمت راست بعید است

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است