موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

واریکوسل و هیدروسل - پرسش 15239

 • تصویر کاربر سعید شنبه ۲۴ دی ۱( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 297 بیضه
  سلام
  جوان ۲۶ ساله و مجرد هستم در تاریخ ۳ آبان ۱۴۰۱ عمل واریکوسل دو طرفه(بیضه راست گرید ۱ و بیضه چپ گرید ۱ و۲) جراحی کردم. بیضه راست دچار هیدروسل خفیف هم هست اما در سونوگرافی نوع ارتباطی یا غیر ارتباطی آن ذکر نشده
  سونوگرافی فتق بدون مشکل بود
  بعد عمل دکتر من رو مجددا معاینه کرد و گفت مشکلی نیست و عمل خوب بوده و عوارض نداده و لخته ها هم جذب میشن و هیدروسل هم اونقدر بزرگ نیست و زیاد بهش توجه نکن چون وسواس میشی
  ۲ ماه بعد عمل (۳ دی) هم به صورت سرخود سونگرافی کردم و در نتیجه آن مجددا واریکوسل و هیدروسل گزارش شده است
  ....
  ۱) آیا واریکوسل من ظرف مدت ۲ ماه دوباره عود کرده است؟نیاز به جراحی دارد؟ توصیه تان را بفرمایید
  ۲) آیا هیدروسل خفیف من میتونه بدون نیاز به عمل جراحی به صورت خود به خودی جذب بشه؟ ظرف چه مدت این اتفاق میفته؟ نوع آن ارتباطی هست یا غیر ارتباطی؟
  ۳) دردی تو کیسه بیضه احساس میکنم اما نه مثل قبل عمل. در شرایط معمولی در بیضه راستم و بیشتر در حالت نشسته درد دارم. همچنین موقع رد شدن از دست انداز یا چاله خیابان یا ترمز ناگهانی ماشین، سرمای هوا و باد سرد باعث درد میشه که بصورت خود به خودی خوب میشه یا نهایتا با سلوکسیب. این درد طبیعی هستش؟ ظرف چه مدت از بین میره؟
  به نظرتون درد بیضه راست بخاطر هیدروسل هست یا آثار التهاب بعد از عمل؟
  ۴) بعد از جراحی، در موقعیت خوابیدن به حالت طاق باز در دو طرف بالای بیضه ها توده هایی رو لمس میکنم که مثل کلافی هستند که مویرگ ها از آن منشعب شده و درد هم نمیکنه. این توده چیه؟ آیا به مرور جذب میشه؟
  ۵) بعد از عمل یکی دو بار حرکت حبس نفس و لمس بیضه (مانور والسالوا) رو انجام دادم. آیا این کار میتونه باعث درد و خراب شدن نتیجه عمل شده باشه؟ خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق شنبه ۲۴ دی ۱( 10 ماه پیش)
   سلام شش ماه پس از جراحی سونوگرافی رنگی از بیضه ها انجام دهید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است