موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

موضوع موردنظرتان را جستجو کرده یا از دسته‌بندی زیر انتخاب کنید

از دکتر بپرسید

کراتنین - پرسش 9348

  • تصویر کاربر مریم جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 319 کلیه
    سلام وقت شما بخیر،آقای دکتر ناطق مادر بنده ۶۰ سالشون هست ،۹سال پیش جراحی قلب باز انجام دادن،دیابت هم دارن که ۱۲ واحد قبل از شام انسولین میزنن که دکتر داخلی و کلیه شون گفتن دفعه بعد که مراجعه کنن اگر قندشون همینطور کنترل شده باشه دیگه نیازی به انسولین نیست و انسولین رو قطع میکنن فشار خونشون بین ۱۲ تا ۱۴ متغیره،اما نزدیک به ۸ساله که مشکل نارسایی کلیه دارن اوایل کراتنینش تا ۲ بود اما در عرض یک سال تا ۵/۷هم رسید ولی دکترشون گقتن نیاز به دیالیز نیست و خوبه آزمایشش،البته حال عمومیش خوب بود و علائم نارسایی کلیه رو نداشتن فقط شبها بی خوابی دارن البته روز تایم خوابش جبران میشه،مدت یک ماهه که احساس میکنه پاهاش توان نداره،۲ روز هست در بیمارستان بستری شده که چکاپ کامل انجام بدن کراتنینش به ۴ کاهش پیدا کرده،به نظرتون نیاز به دیالیز هست و اینکه امکان داره با یکی دوبار دیالیز موقت مجددا کراتنین پایین تر بیاد و دیگه نیاز به دیالیز نباشه،و اینکه بفرمایید احساس کم توانی پاها اصلا ارتباطی به میزان کراتنین داره؟ممنونم از شما
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش)
      سلام لطفا از طریق فرم مشاوره آنلاین موجود در سایت برای ویزیت اقدام کنید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است