موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

زیگیل تناسلی - پرسش 9281

  • تصویر کاربر Sayan جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 305 بیماریهای جنسی
    سلام گفتید عکس بفرستم سوال من این بود:
    ((ببخشید نزدیک ۲ سال میشه که که یه خال گوشتی روی کیسه بیضه من وجود داره درد یا خارش یا سوزش هم نداره و زیاد هم نشده ولی من و پدرم یه خال گوشتی کوچیک تر روی گردنمون داریم آیا ممکنه این زیگیل تناسلی باشه یا فقط یه زائده معمولیه؟)) من ۱۷ سالمه رابطه جنسی هم نداشتم ولی این زائده واسم نگران کننده و جای سوال بود ولی من فکر کنم فیبروما باشه درسته؟
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش)
      سلام ظاهرش به خال گوشتی میخورد گرچه بهتر است معاینه شوید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است