موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

احساس درد در بیضه - پرسش 551

 • تصویر کاربر کیومرث جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 577 بیضه
  با عرض سلام خدمت دکتر گرامی 
  حدود 10 روزی است که بنده در ناحیه ی بیضه و زیر شکم احساس ناراحتی می کنم، روزهای اول بیشتر بود، رفتم دکتر به من قرص تاوانکس با دیفنوفناک داد، روز دوم و سوم دوباره رفتم دکتر اورولوژ بخاطر درد زیادی که داشتم بهم سونوگرافی رنگی داد و تشخیص داد که من واریکوسل گرید1 دارم. آزمایش اسپرم دادم گفتند شکل ظاهری اسپرم ها نرمال نیست و به من قرص پنتافیل داد و گفتند عمل نیاز نیست دارو های اول به اتمام رسید و فقط پنتافیل رو دارم میخورم. لطفاً به من بگید الان چه کار کنم تا درد و نگرانیم برطرف شه...
  با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۶ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام،واريكوسل درجه ١ معمولا" باعث درد شديد نميشود
   نكته بعد اينكه پنتافيل سبب افزايش حركت اسپرم شده و ربطي به شكل اسپرم ندارد

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است