موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

مقدار psa - پرسش 976

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 300 پروستات
  سلام آقای دکتر من یک فرد چهل ساله هستم تست پروستات من یک سال پیش نیم بود شش ماه پیش ازمایش دادم 0.75 بود که علان ازمایش دادم اخر سال 97 این عدد به 1.13 رسیده در طول یک سال و خورد ای از 0.5 به 1.13 افزایش پیدا کرده لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام،تا سالی ۰/۷۵ افزایش نرمال است
   فقط جهت صحت ازمایش ۲ نکته را رعایت کنید
   ۱-از ۴-۳ روز قبل ازمایش نزدیکی نداشته باشید
   ۲- همه ازمایشها را در یک ازمایشگاه انجام دهید که بتوان نتایج را با هم مقایسه کرد

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است