موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

مشکلات دفع ادرار - پرسش 9403

  • تصویر کاربر قدرتی یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 329 مثانه
    سلام وقتتون بخیر باشه ......چرا وقتی که ادرار مدت طولانی نگه داشته می شود و حجم آن بالاتر و نزدیک به 500سی سی میرسد دراین حالت دفع به سختی انجام می شود شاید چند دقیقه منتظر بمانیم دفع صورت گیردویه وقت های لازم است آب گرم استفاده کنیم و تحریک کننده باشد تا دفع ادرار صورت گیرد دلیل این امر چیه؟؟دراین حالت که دفع صورت می گیرد دفع به صورت تیک. تیک انجام میگیرد و حالت پیوسته نداردولی وقتی چند سی سی خارج می شوددفع پیوسته صورت میگیرد دلیل این امر چیه وچرا این اتفاق می افتد؟؟.. ‌‌....ببخشید آقای دکتر جواب کامل لطف کنید بدید.
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 2 سال پیش)
      سلام عمدتا به علت بزرگی پروستات است

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است