مشاوره پزشکی

آزواسپرمی - پرسش 1658

 • تصویر کاربر بلاتکلیف دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) بیضه
  با سلام
  همسر بنده آزواسپرمیست. اما در بیوپسی بیضه اسپرم داشتند و سه نی اسپرم از ایشان فریز شد.تا بحال دو بار میکر انجکشن انجام دادیم اما جواب نداد. هیچ یک از متخصصین ارولوژیستی که همسر بنده را معاینه کردند آزمایش یا سونوگرافی برای تشخیص علت آزواسپرمی و انسدادی یا غیر انسدادی آن ندادند و تنها با معاینه فیزیکی گفتند آزواسپرمی غیر انسدادیست. تولید اسپرم خیلی کمه در حدی که در آزمایش صفره و نیازی به سونو و .. نیست. اما من نمی تونم اعتماد کنم. فک می کنم شاید یه مشکل ساده باشه که اینجوری با دست دست کردن زمان رو از دست میدیم.الان سوالم از شما اینه نرمال بودن حجم مایع منی می تونه نشان دهنده غیر انسدادی بودن آزواسپرمی باشه؟ آزمایشات همسرم رو ضمیمه کردم .
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام،اگر بخواهید از انسدادی یا غیر انسدادی بودن مطمئن شوید باید از بیضه نمونه برداری کنید هر چند چون در نمونه برداری مقادیر کم اسپرم دیده شده قویا به نفع غیر انسدادی است

به سیستم پرسش از دکتر شهریار ناطق متخصص ارولوژی و جراح کلیه خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

برای گرفتن نوبت دکتر شهریار ناطق با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ ، ٨٨٣٦٧٣٥٣  تماس بگیرید یا از طریق صفحه نوبت دهی اینترنتی اقدام نمائید.