مشاوره پزشکی

HPV - پرسش 2747

 • تصویر کاربر دکتر چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 11 ماه پیش) بیماریهای جنسی
  ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  من خانم 30 ساله، پزشک عمومی هستم که مبتلا به زگیل تناسلی شدم که در آزمایشات HPV 6 گزارش شد.3 دوز گارداسیل تزریق کردم و خوشبختانه طی 4ماه با درمان کرایو و پدوفیلین زگیلها کاملن درمان شد. 1)آیا همسر آینده من در صورت تزریق 3 دوز واکسن 4ظرفیتی از طریق تماس جنسی مبتلا به ویروس یا زگیل خواهد شد؟ و2)آیا من ناقل HPV6 هستم و درصورت بارداری فرزند من ناقل یا مبتلا به HPV6 خواهد بود؟( انتقال از مادر به جنین از طریق جفت است یا در حین عبور نوزاد از کانال زایمانی؟) 3) آیا این جمله پزشکان متخصص که انواعی از ویروس که موجب زگیل تناسلی میشوند کارسینوژن نیستند صحت دارد؟ 4) با توجه به ویرجین بودن اینجانب و نداشتن رابطه جنسی و بهبود زگیل ها انجام پاپ اسمیر هم اکنون برای من ضروریست؟
  در پایان از اطلاعات مفید شما متشکرم و پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 11 ماه پیش)
   سلام همکار گرامی،ایمنی واکسن ۱۰۰٪ است اما بهتر است پس از ۸ سال تجدید شود
   شرط انتقال داشتن ضایعات فعال است
   اگر در حین زایمان ضایعه فعال داشته باشید جهت جلوگیری از انتقال باید سزارین کنید
   زدن یا نزدن زگیل ربطی به کارسینوژن بودن ندارد بلکه تایپ زگیل تناسلی مهم است
   در حال حاصر شما نیاز به پاپ اسمیر ندارید کپسول پاور فیت جهت افزایش سیستم ایمنی بدن روزی ۲ عدد میل کنید

به سیستم پرسش از دکتر شهریار ناطق متخصص ارولوژی و جراح کلیه خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

برای گرفتن نوبت دکتر شهریار ناطق با شماره ۰۹۱۲۹۷۲۷۷۸۰ ، ٨٨٣٦٧٣٥٣  تماس بگیرید یا از طریق صفحه نوبت دهی اینترنتی اقدام نمائید.