موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

مشکل ختننه در بزرگسالی - پرسش 9738

  • تصویر کاربر انیشتین جمعه ۱۷ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 415 سوال های دیگر
    سلام خسته نباشید،من ۳۳ سالمه در ۲۶ سالگی و با تاخیر ختنه کردم دلیل ختنه هم فشارهای روانی از طرف خانواده و غیره بود،متاسفانه ختنه من باعث شد که لگام زیر حشفه بریده بشه و دکتر بعد از بریدن دوباره اون رو بخیه زد پوست آلتم خیلی کوتاه هم شد ولی ظاهرش تقریبا عادیه،بعد از خوب شدن ناحیه زخم فهمیدم که کلا آلتم هیچ حس گرمی یا سردی رو دیگه حس نمیکنه حتی با یخ و فندک هم تست کردم،بعد از فهمیدن این واقعیت تلخ کل زندگی ام تغییر کرد چون هیچ لذت یا تحریکی توی رابطه جنسی که اگر میداشتم احساس نمیشد توی این چند سالی که گذشت کاملا زندگی برام بیرنگ و بی معنی شد،الانم میدونم درمانی وجود نداره چون اعصاب اون ناحیه کاملا قطع و از بین رفته ولی اگر امکان داره و راهی هست حتی خارج از ایران به من بگید ممنون میشم از شما🙏
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۷ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)
      سلام ختنه باعث عوارض فوق نمی‌شود

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است