موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

واریکوسل خفیف - پرسش 6139

  • تصویر کاربر آرمین پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 471 بیضه
    با سلام. من حدود ده روز پیش درد در نوک آلت داشته با مراجعه به دکتر گفته شد مایعات فراوان بخورم و قرص سپیروفلوکساسین 500 دادن. بعد از دو روز بعلت عوارض این دارو برای روده من اونو قطع کردم. وقتی قطع کردم درد تموم شد بعد از دو روز در ناحیه بیضه سمت چپ و کشاله ران سمت چپ درد خفیفی ایجاد شد باز به پزشک مراجعه کردم ازمایش خون دادم همه چی عادی بود سپس سونوگرافی قسمت بیضه و مجاری ادراری دادم همه چی عادی بود به جز قسمت آخر که نوشته شده در پل فوقانی اسکروتال دو طرف مشاهده گردید. واریکوسل خفیف. به لاتین نوشته شده dilated venulse 1.8-2mm خواستم بدونم این یعنی چی؟ درمانش به جز عمل چی میتونه باشه؟ اصلا عمل نیاز داره؟ ممنون اگر سریعتر جواب بنده رو بدید با تشکر. جوان 31ساله
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)
      سلام،واریکوسل فقط موقعی نیاز به جراحی دارد که باعث ناباروری،درد شدید و یا تحلیل بیضه شده باشد

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است