موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

پروستات بزرگ شده و کیست داخل آن اعلام شده - پرسش 7927

  • تصویر کاربر مزروع پنجشنبه ۱۵ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 449 پروستات
    با سلام و احترام
    بنده 45 سالمه. 15 سال پیش در زمان مجردی از مغرب تا آخر شب تکرر ادرار داشتم و دکتر ارولوژ مشکل را پروستات می دانست ولی درمانی موثر نیافتاد و پس از ازدواج مشکلم برطرف شد. بچه دار شدم ولی پس از آن مشکل تعداد و سرعت اسپرم پیدا کردم و ناباروری حادث شد. امروز برای مورد دیگری سونو رفتم ودکتر گفت پروستاتت بزرگ شده و کیست داخل آن است ولی من هیپچگونه علائم ظاهری مانند مشکل در ادرار مشاهده نکردم. نتیجه سونو را جهت اظهارنظر به پیوست ارائه می نمایم. متشکرم
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۵ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
      سلام کیست پروستات مساله ای ندارد اما در مورد بزرگی پروستات میتوانید از داروهای گیاهی و یا رژیم غذایی استفاده کنید

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است