موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

زگيل تناسلي - پرسش 7123

 • تصویر کاربر ليندا یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 387 بیماریهای جنسی
  با سلام و احترام
  آقاي دكتر دو ماه پيش به علت يك زائده ي گوشتي كوچك روي آلت تناسلي به دكتر زنان و زايمان مراجعه كردم تست hpv دادم كه نوع ١٦ و ١١ مثبت شد تست پاپ اسمير هم دادم كه دكترم گفتن هيچ مشكلي نداره و جوابش خوبه در حال حاضر يك ماه است كه قرص پاورفيت ميخورم اما اين موضوع باعث افسردگي شديد و نگراني و اضطراب من شده روش درماني مناسب از نظر شما چيست و چه اقدامات مفيدي ميتونم انجام بدم؟ ٣٨ سالمه و يك فرزند ٥ ساله دارم آيا همسرم نياز به درمان دارن؟
  با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام،در صورتیکه ضایعه ای دارید کرایو انجام دهید دخانیات مصرف نکنید داروی تقویت سیستم ایمنی میل کنید واکسن بزنید اگر تا ۲ سال پاپ اسمیر شما منفی باشد به احتمال ۹۰٪ از بدن شما دفع شده است

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است