موضــوع پرســـش شـــما چـیســت؟

از دکتر بپرسید

زگیل تناسلی آقایان - پرسش 15427

  • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۱۶ بهمن ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 199 بیماریهای جنسی
    سلام وقت بخیر . پدر من یک ماهی میشد که روی ناحیه شرمگاهی که موی زائد رشد میکنه دونه های خیلی ریز و به شکل گل کلم درآورده بود . به دکتر مراجعه کرد گفتن زگیل تناسلی خفیف هستش و دارو ها و پماد دادن . سوال من اینه که آیا ممکنه در توالت محل کار به دلیل بهداشتی نبودن آن مبتلا شده باشه؟ سوال دوم این که آیا مادرم هم مبتلا خواهد شد مادرم واکسن بزنه یا نه ؟ آیا خطری من و خواهرم رو تهدید میکنه؟
    1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۱۶ بهمن ۱( 1 سال پیش)
      سلام امکان انتقال از طریق توالت فرنگی بسیار بعید است در صورتیکه ثابت شود ایشان مبتلا به زگیل هستند امکان انتقال به مادر وجود دارد وسایل حمام و ژیلت پدر را جدا کنید خطری برای شما و خواهرتان ندارد

دسته بندی موضوعات

سوالات پرتکرار

خیر. درمان های خانگی کاملا بی اثر بوده و دارو درمانی بعد از بیست سالگی عملا بی اثر است و تنها راه افزایش سایز آلت تناسلی، جراحی افزایش سایز می باشد.

خیر، اين مساله كاملا” طبيعي است و نياز به هيچ اقدامي ندارد. طی فرآیند دفع و با زور زدن مقداري از مایع منی خارج ميشود
با نرمال شدن تعداد دفعات زناشويي اين مساله خود بخود رفع ميشود.

بعد از 20 سالگی تنها راه حل موجود برای افزایش سایز آلت جراحی است. در طی جراحی حدود 2 تا 3 سانتی متر به طول آلت اضافه می شود، همچنین برای افزایش قطر آلت میتوان از روش های نظیر تزریق ژل و چربی به آلت استفاده کرد. روش مناسب برای هر فرد پس از مراجعه به مطب مشخص می شود.

زگیل تناسلی برجستگی گوشتی به رنگ پوست یا تیره تر از پوست در سطح و داخل مجاری تناسلی است که بهترین درمان آن کرایوتراپی زگیل تناسلی برای برداشتن ضایعه و تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از برگشت ضایعه است.

مهم‌ترین نکته در درمان سنگ کلیه توجه به اندازه سنگ و محل قرارگیری آن در سیستم ادراری است هم چنین با توجه به جنس سنگ می‌توان از رژیم غذایی و دارو جهت جلوگیری از ایجاد مجدد سنگ استفاده کرد.بطور کلی درمان اولیه برای سنگهای کوچکتر از ۱۰ میلی متر درمان دارویی،بین ۱ تا ۲ سانت سنگ شکن(برون اندامی یا درون اندامی)و بالای ۲ سانت جراحی است